Skocz do zawartości
Nerwica.com

Test osobowości


ajajaj89

Rekomendowane odpowiedzi

typ obserwator, podtyp mediator ale na 3/4 odpowiedzi udzielałem nie wiem bo nic mi nie pasowało.
To wyszło nam dokładnie to samo i też się irytowałam, że ciągle nie wiem zaznaczam :P

dlatego wyszedł nam obserwator bo niby taki niezdecydowany z boku patrzący ale chyba jednak ten test nie jest do końca dobry bo pytania i możliwe odpowiedzi na nie nie były ani wyczerpujące ani trafione bo ja bym prawie wszędzie innych udzielił odpowiedzi jakbym mógł. Ale to tylko taki internetowy lajtowy test a nie żaden profesjonalny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To i ja się pochwalę swoją osobowością:

Twój główny typ osobowości to Typ 9 - Mediator (Mediator, Osadnik, The Peacemaker). Posiadasz także wpływowy podtyp osobowości 5 - Obserwator (Obserwator, Myśliciel, The Investigator).

 

-- 23 wrz 2012, 18:04 --

 

Niestety ale w moim przypadku dość dobrze została oceniona osobowość

 

carlosbueno, tak przeważnie jest w testach na osobowość że nie masz wielu odpowiedzi tylko np. 2 lub 3 i musisz zaznaczyć najbliższą tobie, najlepiej tą nad którą się skłaniasz w pierwszych sekundach a nie po dłuższym zastanowieniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

carlosbueno, tak przeważnie jest w testach na osobowość że nie masz wielu odpowiedzi tylko np. 2 lub 3 i musisz zaznaczyć najbliższą tobie, najlepiej tą nad którą się skłaniasz w pierwszych sekundach a nie po dłuższym zastanowieniu.

 

no tak to jest test dla potencjalnie normalnych ludzi żeby określić ich osobowość i nie ma tam osobowości unikającej którym jestem książkowym wręcz przykładem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się jak to możliwe, że przez kilka lat wychodził mi za każdym razem jeden wynik (zawsze 5w4) a dzisiaj okazało się, że jestem dwójką, dawcą. Co też nerwica potrafi zrobić z człowiekiem, wyprać osobowość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sleepwalker, mi wyszedł:

Twój główny typ osobowości to Typ 1 - Perfekcjonista (Perfekcjonista, Reformator, The Reformer). Posiadasz także wpływowy podtyp osobowości 2 - Dawca (Dawca, Altruista, Opiekun, The Helper)

No i kiedy z tym drugim się zgadzam w miarę,chodź też nie z wszystkim,tak opis tego pierwszego mi totalnie nie leży.Co ciekawe,odkryłam na swojej poczcie że już kiedyś robiłam ten test i wyszło mi coś zupełnie odmiennego.Bardziej się odczuwam w klimatach obserwatora i wojownika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kiedyś jak w szkole rozwiązywałem test osobowości to specjalnie tak wybierałem odpowiedzi żeby wyszło że jestem cholerykiem a faktycznie byłem flegmatykiem :mrgreen: Byłem bardzo zaburzony i nie dopuszczałem do świadomości pewnych oczywistych faktów. Po prostu chciałem na siłę być kimś innym. :bezradny: Wniosek mój taki że nie koniecznie trzeba zwalać całą winą na błędne testy ale przyjrzeć się sobie czy błędnie siebie nie postrzegamy :idea:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już kiedyś robiłam ten test i z tego co pamiętam, to wtedy też wyszło to co teraz (Obserwator z domieszką Indywidualisty). Zgadzam się z większością co tam piszą, fajny całkiem test.

 

Btw, takie ciekawe stwierdzenie jest u Indywidualisty: "Rzadko koncentruje się na teraźniejszości. Jego uwaga jest skierowana najczęściej w przyszłość i w przeszłość."... kurczę, to prawda, tak mam ; D a to jest tak bezproduktywne i głupie, jej!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Twój główny typ osobowości to Typ 8 - Wojownik (Wojownik, Władca, Szef, The Challenger). Posiadasz także wpływowy podtyp osobowości 7 - Entuzjasta (Entuzjasta, Epikurejczyk, Fantasta, The Enthusiast).

 

Głupio jakoś opisane...

Kiedyś rozwiązywałam identyczny test, wyszło mi dokładnie to samo i to co było tam opisane bardzo do mnie pasowało, a tego jakoś nie bardzo umiem do siebie odnieść. Niby pasuje, ale.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Twój główny typ osobowości to Typ 5 - Obserwator (Obserwator, Myśliciel, The Investigator). Posiadasz także wpływowy podtyp osobowości 8 - Wojownik (Wojownik, Władca, Szef, The Challenger).

 

Oczywiscie nie z wszystkim sie zgadzam ale jest kilka punktow bardzo typowych dla mnie

Obserwator potrzebuje okresów samotności.

Obserwatorzy są samotnikami. Maja wąskie grono przyjaciół. Są samowystarczalni. Nie potrzebują innych ludzi do rozwiązywania swoich problemów. Dobrze czują się w samotności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja sobie jakiś czas temu robiłem inną wersję enneagramu. Tam było na punkty, za każdy typ było maksymalnie 10 punktów. Obecnie strona z testem już nie działa. Miałem tak:

 

perfekcjonista - 5 punktów

dawca - 1 punkt

zdobywca - 1 punkt

indywidualista - brak punktów

obserwator - 4 punkty

strażnik - 5 punktów

entuzjasta - 2 punkty

wojownik - brak punktów

mediator - 5 punktów

 

-- 30 kwi 2013, 00:16:14 --

 

Czyli według tego testu, co ja robiłem, moje dominujące typy osobowości to: perfekcjonista, obserwator, strażnik, mediator.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozwiązałem test jeszcze raz i wyszedł mi indywidualista, a poprzednio obserwator- mediator był.

Typ 4 - Indywidualista

(Indywidualista, Ekscentryk, Tragiczny Romantyk, The Individualis) w sumie to nawet mi pasuje zwłaszcza ekscentryzm i tragiczny romantyzm.

Ale znowu na 2/3 pytań udzieliłem odpowiedzi nie wiem bo nic mi nie pasowało także może to nie do końca wiarygodne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo moim zdaniem ta główna wersja enneagramu jest kiepska. Ja próbowałem ją rozwiązać, ale przy wielu pytaniach zmieniały mi się odpowiedzi, które chciałem zaznaczyć, bo wtedy myślałem: zaznaczę to, a za chwilę a może jednak nie to tylko to itd. A czasem chciałem zaznaczyć jedno i drugie, ale nie było możliwości.

 

Przy różnych wersjach odpowiedzi, które chciałem zaznaczyć raz mi wyszedł perfekcjonista, raz obserwator, a raz mediator.

 

W tym teście, co ja napisałem z punktami, było wszystko bardziej jasne, bo na pytania odpowiadało się tylko "tak" lub "nie" i w ogóle pytania były łatwe pod kątem udzielenia jasnej odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Twój typ osobowości to Typ 8 - Wojownik (Wojownik, Władca, Szef, The Challenger). W Twoim przypadku typ ten jest bardzo silny - nie przejawiają się żadne wpływy innych typów osobowości (większość ludzi posiada dodatkowy podtyp osobowości

 

Szczerze? Wcale się nie zdziwiłam. Jestem trudna, ostra osoba. Czy mocna - tego nie wiem. Ale zawsze robię wszystko po swojemu, tak, jak ja tego chcę i często innym ludziom komplikuje swoimi wyborami życie. Lubię walczyć, w szczególności : walczyć o swoje. Satysfakcjonuje mnie to, ze mam inne zdanie. I trzymam się go mocno, jak ktoś próbuje mnie namówić do jego zmiany, to się wkurzam. To taki krótki opis mnie. :D Często takie cos przeszkadza w życiu, ale czesto również pomaga - właśnie w różnego typu problemach. Cieszę się, ze taka jestem. Wiele jestem w stanie znieść.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja na pewno jestem antydawcą bo straszliwy egoista ze mnie, do tego jestem zaprzeczeniem wojownika, entuzjasty i zdobywcy czyli wszystkich aktywnych i silnych osobowości. Perfekcjonistą byłem w młodości teraz już nie a strażnik to nie wiem o co chodzi, ale na pewno mam w sobie cechy indywidualisty( mimo braku asertywności i nadwrażliwości na opinie innych) no i obserwatora, mediatora bo stoję z boku i zbytnio się nie angażuje. Słowem żadne ze mnie tzw prawdziwy facet zwykła cipa i tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Twój główny typ osobowości to Typ 4 - Indywidualista (Indywidualista, Ekscentryk, Tragiczny Romantyk, The Individualist). Posiadasz także wpływowy podtyp osobowości 7 - Entuzjasta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Twój główny typ osobowości to Typ 8 - Wojownik (Wojownik, Władca, Szef, The Challenger). Posiadasz także wpływowy podtyp osobowości 1 - Perfekcjonista (Perfekcjonista, Reformator, The Reformer). no nie wierzę :mrgreen: choć wiele rzeczy się zgadza, nie licząc agresji :bezradny:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Twój główny typ osobowości to Typ 9 - Mediator (Mediator, Osadnik, The Peacemaker). Posiadasz także wpływowy podtyp osobowości 4 - Indywidualista (Indywidualista, Ekscentryk, Tragiczny Romantyk, The Individualist).

 

 

No tak czyli osobowosc unikajaca to wlasnie to co wyzej...;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja na pewno jestem antydawcą bo straszliwy egoista ze mnie, do tego jestem zaprzeczeniem wojownika, entuzjasty i zdobywcy czyli wszystkich aktywnych i silnych osobowości.

Ja czytając o tych wszystkich 9-ciu osobowościach jestem całkowitym przeciwieństwem zdobywcy i entuzjasty, bo nie posiadam ani jednej cechy tych osobowości. Natomiast co do pozostałych osobowości, to z każdej posiadam co najmniej jedną cechę.

 

Perfekcjonistą byłem w młodości teraz już nie

Ja w dzieciństwie byłem chyba perfekcjonistą z podtypami obserwatora i mediatora, czyli krócej mówiąc idealista-obserwator.

 

-- 02 maja 2013, 01:06:23 --

 

Przejawiały się też cechy innych osobowości (co najmniej jedna) chyba za wyjątkiem wojownika i entuzjasty, ale dominował perfekcjonista, a zaraz za nim obserwator i mediator.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×