Skocz do zawartości
Nerwica.com

SERTRALINA (ApoSerta, Asentra, Asertin, Miravil, Sastium, Sertagen, Sertralina Krka, Sertranorm, Seraloft, Stimuloton, Zoloft, Zotral)


shadow_no

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

103 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      59
    • Nie
      27
    • Zaszkodziła
      17


Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki Jaśkowa za porady. Niestety głównie wegetuje na xanaxie, zoloft jeszcze nie działa :(((. Mam kolejne pytanie dotyczace leków, czemu ja wcale nie sikam??

 

[ Dodano: Dzisiaj o godz. 5:00 pm ]

a w jakij dawce ten xanax? może na razie kazał Ci brać, żebyś doszła do siebie. na dłuższą metę to rzeczywiście niebezpieczne.

 

Na szczescie chyba dawka nie najwieksza, bo 3 x dziennie po 1 tabletce 0,5 mg.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biorę Luxete ale nic mi nie pomaga a dzisiaj jest 14 dzień. Nadal jednak ten lek biorę i mam pytanie czy coś może się dziwnego dziać z moim organizmem gdy przez 3 dni nie będę brała tego leku? Tak wyszło, że wyznaczono mi kolejną wizytę za 31 a tabletki są na 28 dni. Może wystąpić jakaś reakcja?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rolingstone moj dzisiejszy dzien w pracy był koszmarem. Gdyby nie zoloft pewnie bym sie rozbeczała, zagotowała, zdretwiała a tętno miałabym ze 120. A tak... tylko mi sie przez chwile zrobiło gorąco. Fakt, ze myslami nadal jestem w pracy i analizuje wszystko non stop, ale przynajmniej serce nie wali jak oszalałe i mam sprawne kończyny ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy jeszcze czekać na działanie?

 

pewnie. czeka się co najmniej miesiąc (czasem dłużej), więc 11 dni to nic. zoloft jeszcze nie zaczął działać. daj mu czas :)

jeśli po pewnym czasie nic się nie zmieni, to może trzeba będzie zwiększyć dawkę lub odstawić :( ale to po konsultacji z lekarzem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej,

Ja po jakims miesiacu gorszego samopoczucia wrocilam w koncu do normy. KUPILAM BILET NA SAMOLOT i 10 listopada lecę do Irlandii. Gdyby nie terapia i leki pewnie nigdy bym się nie odważyła. Jeszcze w marcu tego roku nie podjęłabym takiej decyzji. Mam nadzieję, że to będzie dla mnie taki nowy poczatek, że znajdę pracę i naprawię ostatnia dziedzinę życia z którą sobie nie radziłam. Teraz ostatni miesiąc chodzę na terapię, jestem w szoku, że zrobiłam taki gigantyczny krok do przodu przez tych kilka miesięcy. Fakt przytylam po lekach, ale nawet to traktuję jako stan przejsciowy i element zmiany zycia na lepsze. Jak sobie pomysle przez ile lat ta chromolona depresja dawala mi w kosc to, az nie wierze, ze w koncu czuje, ze sobie z nia radze.

Mooni dzieki za cieple slowa :), bede co prawda w Irlandii, ale bede tu zagladac i sprawdzac jak sobie radzicie.

Pozdrawiam cieplutko :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie po 11 dniach juz widac było różnice w moim samopoczuciu a tym samym w zachowaniu. Jestem spokojniejsza, a lęki są duzo łagodniejsze i krótkie. Niestety nadal nie mogę spac po nocach. Sen mam bardzo płytki, tak jakbym miała tylko zamknięte oczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

ja zazywalam asentre przez poltorej roku ale gdy zaczelam ja zazywac bylam w strasznym stanie...bylam apatyczne, czesto rostrzesiona...gdy trafilam do lekarza to dlatego ze o 7 rano po nieprzespanej nocy wyszlam z domu i poszlam do przychodni bo mi sie wydawalo ze cos mi sie stanie i siedzialam tam 3 godziny....az pielegniarka sie mna zajela....lekarz zapisal asantre i rostrzesiona bylam jeszcze przez tydzien a pozniej wszystko przeszlo....tylko odstawiac musialam stopniowo...bralam co drugi dzien, dwa razy w tygodniu az w koncu przstalam wcale...tylko po 4 miesiacach znowu byl stres i objawy lekowe znowu wrocily....wiec poszlam do lekarza i zaczelam brac znowu asantre...i powiem szczerze ze pierwszy dzien byl straszny, dostalam ataku "trzesiawki" :smile: a bedac w pracy nie bylo to zbyt komfortowe...ale przeszlo i znowu jest super:D biore ja juz miesiac od nowa i naprawde nie mecze sie stresem, jestem bardziej wyluzowana, usmiechnieta...jest duzo lepiej...tylko chcialabym zeby tak bylo bez tego leku.... :?

 

[ Dodano: Dzisiaj o godz. 10:47 pm ]

Mam pytanie czy ktos po Asentrze miał mocne bóle brzucha i nudności? Wczoraj wieczorem wziełem 50mg i wnocy zaczął się koszmar. Jakies dziwne dreszcze i jazda w żoładku. Prawie nie moge jeść bo zaraz chce mi sie wymiotować. Czy moge go odstawić po jednej tabletce?

tak moze sie tak dziac ale idz do lekarza jesli chcesz odlozyc lek....mozesz juz go nie zazywac ale to nic nieda...takie laki zaczynaja dzialac po tygodniu....a kazde maja skutki uboczne....ale moze ty nie idziesz na ten lek...idz do lekarza.....:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie odnosnie zoloftu ponoc można leczyc sie nawet nim 2 lata czyli leczenie długotrwałe jak jets z tym lekiem,jęzeli ja sie nim leczę np.miesiąc to czy te leczenie pózniej przerwam np .na 2,3 dni czy tam na tydzien itd.,czy poprostu lecże sie cały zas bez dnia przerwy czyli lecże sie praktycznie cąły czas lek recepta lek recepta i tak cały czas puki psychitra nie powie stop,jak jest z tm czy inaczej,ze np. po miesiącu terapi robie 3,4 dni przerwy jak jest ztym?prosże o to,żebyscie mi pomogli bo nie daje rady juz wytrzymac a jak odpowiecie to mi ulży!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mila jeżeli nie przynosi efektu skontaktuj się z psychitrą!!!!!!!!!!!on ci powie,co masz robić,bardzo współczuje bo tez choruję ale na nerwicę natręctw,można powiedziec,spróbuj walczyc,ja tezwalczę i co jakos ie turlam,spróbujmy razem tozwalczyć,walczmy,walczmy a wygramy! i jak cos to narazie zwieskz dawkebyc możejest z amała dawka! ale najlepeij narazie sie skontaktuj z psychitrą!

 

[ Dodano: Dzisiaj o godz. 8:30 pm ]

życzę ci szybkiego zdrowia psychicznego i fizycznego ,i jak cos to powiedz na co chorujesz bo chyba nie am twoich postów!!!!!pozdro!!!

spróbuj s e wwmówic,że to tylko emocje,mów tak wmawaij se to tylko emocje i spróbuj sie troche pogodzić z choroba to ci ona powoli sama bedzie przestawac bo sie nią znudzisz pamietaj walcz......................

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

depresja, nerwica natręctw, zaburzenia obsesyjno - kompulsywne, napady paniki, nieźle co. dziś o 16,15 jadę do psychiatry. Wcześniej brałam seroxat i super mi pomagał, musiałam odstawić bo mi prolaktynę podwyższał a teraz dostałam zoloft i z dnia na dzień mi coraz gorzej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie odnosnie zoloftu ponoc można leczyc sie nawet nim 2 lata czyli leczenie długotrwałe jak jets z tym lekiem,jęzeli ja sie nim leczę np.miesiąc to czy te leczenie pózniej przerwam np .na 2,3 dni czy tam na tydzien itd.,czy poprostu lecże sie cały zas bez dnia przerwy czyli lecże sie praktycznie cąły czas lek recepta lek recepta i tak cały czas puki psychitra nie powie stop,jak jest z tm czy inaczej,ze np. po miesiącu terapi robie 3,4 dni przerwy jak jest ztym?prosże o to,żebyscie mi pomogli bo nie daje rady juz wytrzymac

 

antydepresanty bierze się bez przerwy dopóki psychiatra nie powie stop. nie wolno robić przerw. grozi to zwiększeniem dolegliwości (np. lęków). nigdy nie odstawiaj sam leków tego typu. poza tym, jak po miesiącu zrobisz przerwę, to może się okazać, że cały dotychczasowy efekt poszedł na marne. radzę słuchać rad lekarza. pozdrawiam.

 

 

11 dni po jednej tabletce zoloftu i 10 dni po 2 x dziennie zoloftu i nadal nic! jestem bliska rozpaczy, czy nadal czekać? to już łącznie 21 dni

 

czasem to trzeba poczekać do miesiąca, a nawet dłużej. mi zoloft zupełnie nie pomógł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uważam, ze zoloft mi pomaga. Biore go ponad 3 tygodnie. Juz po około 10 dniach byłąm spokojniejsza. Teraz jak grom spadł na mnie kolejny stres i związany z tym lęk. Objawy nerwicowe powróciły ale z mniejszą siłą. Jak dla mnie zoloft ma on skuteczne działanie. Mam nadzieje, ze zniweluje moje leki i obsesje do minimum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kochani

ja Asentre 50 biorę juz 4 opakowanie na początku przez pierwsze 5 dni pół tabletki później cała przez pewien okres brałem 1,5 ale źle sie czułem.

Co mogę powiedzieć o tym leku jeszcze miesiąc temu myślałem ze nie pomoże mi ten lek, ale trzeba byc cierpliwym.

Lęki sie zmniejszyły sa dni ze nic mi nie dolega, bo sa takie ze gdzieś tam coś daje o sobie znać ale samo przechodzi.

Nie mam duszności, ciśnienie w normie, nie denerwuje sie tak szybko.

Kiedyś miałem tak ze zawsze około 14 do 17 dziwnie sie czułem, wystarczyło sie sie przespałem 1-1,5 godz. i było ok.

Jeszcze jedno od 3 miesiecy nie biorę nic innego na uspokojenie.

W środę idę do lekarza i wydaje mi sie ze powoli będę odchodził od leków.

czuję się coraz lepiej.

Myślę że wygrywam tą wojnę z tym dziadostwem. Odezwę sie jeszcze w tym tygodniu

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×