Skocz do zawartości
Nerwica.com

PAROKSETYNA (Arketis, ParoGen, Paroxetine Aurovitas, Paroxinor, Paxtin, Rexetin, Seroxat, Xetanor)


Ania

Rekomendowane odpowiedzi

pytanie do tych ktorzy odstawiali paroksetyne - w jaki czas od odstawienia leku wracaly normalne funkcje seksualne (wiem ze istnieje cos takiego jak PSSD ale moze spuscmy na ten najczarniejszy wariant zaslone milczenia)? czy wspomozenie sie mirtazapina moze przyspieszyc ten proces?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pytanie do tych ktorzy odstawiali paroksetyne - w jaki czas od odstawienia leku wracaly normalne funkcje seksualne (wiem ze istnieje cos takiego jak PSSD ale moze spuscmy na ten najczarniejszy wariant zaslone milczenia)? czy wspomozenie sie mirtazapina moze przyspieszyc ten proces?

 

 

Tak generalnie po 2 tyg wraca orgazm jak za dawnych dobrych lat//

 

 

Z kolei ja mam pytanie : czy u kogos z was przy braniu paro jest cos takiego, ze w pierwsze 1-2 godziny po wybudzeniu czujecie sie zle, nieprzyjemnie, ale potem samopoczucie sie poprawia i przez reszte dnia jest dobrze? Bo u mnie tak wlasnie jest ze po wybudzeniu jestem depresyjny :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ja wiem..silne uboki to ja mialem jak wchodzilem na paro. Potem przywyklem ale lek fizycznie szkodzil mi ...ta apatia,asthenia ktora sie odczuwa na paro robi swoje po czasie. Komfort psychiczny za cene szkodliwosci fizycznej.

 

A wyjatkowy to nie wiem. Jak ktos dlugo siedzial na paro to potem ciezko mu zejsc. Mowimy tu o latach brania. Na paxilprogress.com jest masa masa historii ze latami trwaly uboki. Ale w koncu ludzie dochodza do siebie wiec zawsze jakies to pocieszenie..Temu tez wiecie czemu ludzie tak czesto do niej wracaja po odstawce.

 

 

http://www.paxilprogress.org/forums/showthread.php?t=57163.Np tutaj. Tez nie chce nikogo straszyc ale lepiej miec swiadomosc niz jej nie miec?:>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lubudubu, to teraz łykasz coś, jakiś leki czy dajesz sobie radę bez leków?Jak dajesz radę bez leków jeśli nie łykasz?

 

Ja biorę: Sulpiryd 2x50mg Tranxene 15mg Tisercin 25mg.

Jakoś bez leków ani rósz nie mogę się obejść jestem do nich przywiązany.

Moja choroba to nerwica, depresja, coś z fobii społecznej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wedlug mnie to jeszcze lajtowy zestaw masz. Jakos daje rade chociaz wesolo nie jest..Z zaburzeniami osobowsci czy to na lekach czy bez zawsze jest jakies"ale".

 

No niedlugo bede lykal metylophenidat w polaczzeniu z naltrexone na noc. SSRI to mam dosc a ten zestaw moze cos podziala...moze mnie lekko uspokoi..czas pokaze. Jakbym mial wracac do ssri ktore badz co badz niweluja fobie spoleczna do minimum ale powodujac spore uboki to jednak chyba bym wolal ze soba skonczyc..;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LATEK50, jeśli mogę, spróbuj na noc zamiast Tisercinu olanzapinę, mi bardzo pomogła na fobię społeczną i w ogóle lęki, dobrze się komponuje z antydepresantami i póki co nie powoduje senności w dzień czy innych tego typu sytuacji. Zdecydowanie najlepszy neuroleptyk jaki do tej pory brałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LATEK50, na razie biorę olanzapinę drugi tydzień i nie przytyłem, ani nie zauważyłem zwiększonego łaknienia, ale to wciąż dość krótko więć nie chcę mówić że tycie to mit. Ale faktem jest że lek ten zdecydowanie działa na moje fobie i dobrze komponuje się z antydepresantami. Owszem, nie jest to przełom typu 30mg diazepamu, ale jest widoczna różnica społeczna, jest łatwiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy sa jakies sposoby na niwelacje brain zapów? masakra - elektrycznosc ktora daje uczucie ze zaraz sie zemdleje itak przez caly Bozy dzien. benzo (lorazepam) troche lagodzi objawy abstynencyjne ale wobec tych brain zapow jest bezradne. jutro bede u lekarza to sie spytam co mozna z tym zrobic. gdzies czytalem ze stosuje sie substytucje fluoksetyna (kuzwa, tak samo jak z heroina i metadonem hehe spoko fajny narkotyczek Seroxacik na recepte milo elegancko bardzo przyjemnie ;) ) ale branie kolejnego SSRIowego szajsu tylko po to zeby uwolnic sie od drugiego to jak dla mnie paranoja.

 

Aha, poniewaz jutro musze byc w formie w pracy a jest coraz gorzej jesli chodzi o to odstawianie to zlamalem sie i wzialem dawke tej przekletej paroksetyny. czy jesli organizm wysyci sie juz tym swoim ukochanym od 9 miesiecy narkotyczkiem to do jutra (jutro tez pewnie wezme tabsa) sytuacja ma szanse sie wzglednie unormowac?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

one-half, mi na brain zapy trochę pomógł torecan. Brałam go właściwie dlatego, że mdliło mnie po odstawieniu paskudnie. Przez przypadek okazało się, że i te wredne prądy nieco łagodzi. Ale czy u każdego, tego nie wiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

20 mg narKOKSetyny - najlepsze antidotum. Po 0,5-1 h gdy narkometabolity paroxetinum zaczęły krążyć po organizmie, niemal wszystkie objawy odstawienne (na czele z tymi paskudnymi brain zaps) ustąpiły. Zastąpiła je słodka serotoninowa zamułka - najchętniej nic bym nie robił tylko słodko podsypiał do wieczora oglądając "Trudne Sprawy", a pozniej "Dlaczego Ja?" i oczywiscie "Klan". Ale pije kawe zeby sie pobudzic (dlugotrwale przyjmowanie lekow tylko na 5-HT - permanentna (słodka) zamułka i mniejsza lub wieksza amotywacja) i cos tam ambitniejszego porobie. Cale szczescie ze przynajmniej teraz mam spokoj.

 

No ale zeby to podtrzymac, jutro z ranca znow musze przycpac moje 20 mg. Jak w Trainspotting czy Requiem for... tyle ze skret mniejszy :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×