Skocz do zawartości
Nerwica.com

Nerwica lękowa - Co zrobić? Moja historia część 1, zamknięta


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Od ponad tygodnia zauważyłam znaczne

 

pogorszenie mojego stanu. Doświadczam ataków przy każdej wizytcie w supermarkecie czy podczas jazdy zatłoczonym autobusem

 

kiedy muszę stać. Generalnie zaczęłam bać się wychodzenia z domu więc zdecydowałam się na leczenie. Niestety nie stać mnie na

 

prywatnego lekarza więc zadzwoniłam do Wojewódzkiej Poradni Zdrowia Psychicznego w moim mieście. Dowiedziałam się że do

 

psychologa trzeba mieć skierowanie a do psychiatry nie, więc do niego pójdę. Jak wygląda wizyta u psychiatry? Czy polega ona

 

głównie na przepisaniu leków czy też na rozmowie? Czy lekarz "państwowy" jest w stanie pomóc? W jakim stponiu pomagają wam

 

leki i czy są po nich jakieś nieciekawe skutki uboczne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można zacytować sentencję z Twojego podpisu - "Life is

 

brutal". Pieniądze szczęścia nie dają, ale pozwalają lepiej się leczyć i nie mieć przynajmniej jeszcze jednego stresu, że w

 

państwowej placówce nam nie pomogą. Pewnie nie można generalizować i pewnie nie wszędzie państwowy lekarz na nie wiele Ci się

 

przyda, ale większy wybór i spokój ducha miałabyś mając kasę na prywatne wizyty.

A do psychiatry musisz iść jak

 

najszybciej nie odkładaj tego i nie próbuj leczyć się sama. Psychiatra trochę z Tobą porozmawia, ale tylko trochę - główne

 

jego zadanie to zdiagnozować Cię i dać Ci odpowiednie lekarstwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

łza mi się zakręciła gdy przeczytałam twój

 

wiersz...

 

 

To co piszesz jest twoją prawdą. Broń jej i walcz o nią...nie pozwól by zostało zniszczone to na co

 

pracowałeś tak długo. więc ucz się języka, rzuć pracę i idź tam gdzie poczucie bezpieczeństwa, miłość i zaufanie.

NIe wiem

 

jaki jest twój stan psychiczny...czy boisz się tego?? że się nie uda? Chyba nie..widzę że jesteś zdecydowany.Więc w czy

 

problem?

Jeżeli juz tam będziesz i prawdopodobnie choroba minie to będzie po problemie. Jezeli nie, to pójdziesz do

 

lekarza.

 

chciałabym dostać od ciebie nr GG. albo może ty napisz na mój numer. ale zacznij od swojej ksywki na forum ,

 

zebym wiedziała ,że ty to ty ( oczywiście jak się zgodzisz)

 

choroba jest samolubna , mi nie chodzi o to, że ona

 

wymaga tylko o to, że mój partner jej nie rozumiał ...twierdził ,że symuluję, że moje bóle, złe samopoczucie jest

 

spowodowane tym ,że nie mam pochoty na siedzenie z nim. wogóle mnie ograniczał. nie mieszkaliśmy razem i jak się źle czułam

 

to szłam do domu. miał mi za złe wiele rzeczy. cieszę sie, że się od niego uwolniłam.sprawiał ,że miałam poczucie winy z byle

 

powodu. manipulacje alkoholika.

czuję się pewniej i lepiej jak z nim nie jestem

choruję od około 2 lat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Astro czy psychiatra pomylił Ci się z psychologiem? Czy oni

 

tez prowadzą jakieś zajęcia grupowe? Cicha wodo moze spróbuj najpierw do państwowego........ja tam jestem bardzo zadowolona:)

 

Wiesz, nie martw sie kazdy z nas ma co jakiś czas gorsze dni. U mnie od miesiaca był wyjątkowy spokój, aż tu któregos

 

dnia.....bęc!!!!! Trochę mnie to zasmuciło.......ale jakos sie uporałam:) Trzymaj się!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cicha wodo do psychiatry chodze tylko wtedy jak mi sie leki

 

skończą, bo on w zasadzie jest tylko od tego (własnie od 2 miesięcy biorę sobie tableteczki):) Powiem Ci ze sama nie wiem co

 

mi bardziej pomaga, czy leki czy wizyty u psychologa ( a chodze obecnie co tydzien). Mysle ze napewno jedno i drugie ma wpływ

 

na to jak sie czuje, a jest znaczna poprawa:) Dobre samopoczucie......to podstawa:) Zapewne same leki sprawy nie załatwia,

 

ale w połączeniu z praca z psychologiem, naprwde mozna wyjść na prostą:) Obojetnie do kogo nie pójdziesz i tak zapewne

 

znajdziesz sie w jednym i drugim gabinecie, trzeba tylko zacząć a juz ktoś Cie dalej pokieruje:)))

Astro...nic sie nie

 

stało, sama nie byłam pewna:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name="cicha

 

woda][...]Jak wygląda wizyta u psychiatry? Czy polega ona głównie na przepisaniu leków czy też na rozmowie? Czy lekarz

 

"państwowy" jest w stanie pomóc? W jakim stponiu pomagają wam leki i czy są po nich jakieś nieciekawe skutki

 

uboczne?

ad 1. Pierwsza wizyta, to rozpoznanie. Mówię wszystko nt. mojego samopoczucia, o tym jak

 

wyglądają 'napady', co mi wtedy najbardziej pomaga, co stresuje... Psychiatra wtedy może zalecić jakieś leki.

ad 2. Ja

 

ze względu na wiek, chodzę do psychiatry i psychologa, za którego płaci NFZ - u prywatnych nie byłem, więc nie mam

 

porównania, ale złego słowa o Panią doktor nie mogę powiedzieć.

ad 3. Na każdego, każdy lek działa inaczej, ja akurat

 

skutków ubocznych nie mam żadnych, ale znam ludzi, którzy równocześnie z wzięciem leku - są straaaaasznie śpiący.

 

;)

 

Pozdrawiam serdecznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zadzwoniłam dziś do poradni aby zarejestrować się po raz

 

pierwszy do psychiatry i niestety porażka. Termin mam dopiero za 3 tygodnie - urok instytucji publicznych :lol: Pozostaje

 

tylko czekać, mam nadzieję że jakoś dotrwam do tej wizyty, bo raz po raz jest ze mną naprawdę nieciekawie. Czy możecie mi

 

polecić na ten czas oczekiwania jakieś tabletki ziołowe bez recepty które choć trochę mogą mi pomóc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brawo.....!!!!:) Cicha wodo....to długie oczekiwanie na

 

wizyty tez ma swoje plusy, jest czas by coś przemysleć, pocwiczyć. Najgorsze jest tylko czekanie na tą pierwsza!!!! Nie

 

zapomnij podzielić sie z nami wrażeniami........powodzenia:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno pytanko: Ile średnio kosztują leki? Na jaki

 

miesięczny wydatek muszę się nastawić jeśli zostaną mi przepisane? Przyznam się, że trochę boję się tych leków. Dużo się

 

naczytałam o skutkiach ubocznych, senności i problemiami z odstawieniem. Czy to jest faktycznie takie straszne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę nie na temat... ale już nie mogłem się powstrzymać.

 

Mam

 

wielką prośbę - używaj dużych liter, używaj znaków interpunkcyjnych, używaj polskich znaków i w ogóle pisz tak jak w szkole

 

kazali. Nawet nie wyobrażasz sobie jak osobom przyzwyczajonym do przynajmniej średniej poprawności tekstów pisanych

 

przeszkadza, a czasami uniemożliwia czytanie Twoich postów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja biorę Paxtin - 1 tabletkę dziennie. Skutków ubocznych nie

 

mam, czuję się naprawdę bez porównanaia zanim zaczęłam brać leki. Mam jeszcze lęki, ale są one delikatne i łatwo mi je

 

pokonać. Paczka tabletek wystarcza mi na miesiąc, a kosztuje ok. 30 zł. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam! Nerwica lekowa to nie jest choroba

 

psychiczna od nas niezalezna jak np schizofrenia. Nerwica zalezy od sposobu zycia jesli przez dluzszy czas zyjesz w

 

niezgodzie z soba przezywasz dlugotrwaly stres a przede wszystkim za bardzo skupiasz sie na wlasnej osobie non stop

 

zadreczajac sie myslami ze znow zle wypadles i co o tobie pomysla inni to nic dziwnego ze z tego calego napiecia wynika cos

 

takiego jak nerwica lekowa wiem co to jest sama cos takiego przezywalam te momenty paralizujacego strachu nie znajduje

 

odpowiednich slow aby to opisac. Pomogla mi medytacja , zaczelam obserwowac swoje negatywne uczucia takie jak strach

 

gniew...i w ten sposob zaczely sie one zzerac od srodka naprawde wiele zalezy od autosugestii trzeba przemowic sobie do

 

rozsadku zaczac samouswiadamianie przestac sie bac i oczekiwac nastepnego ataku moze nalezaloby byc bardziej aktywnym cos

 

robic moze nie tylko dla siebie ale tez i dla innych.Mi pomogla praktyka buddyjska , absolutnie nie nasuwam wam tego abyscie

 

zmieniali wiare ale polecam medytacje a takze joge to pozwoli wam sie wyciszyc i odradzam branie jakichkolwiek psychotropow

 

rozmowa z psychologiem nie zaszkodzi(chociaz zalezy z jakim) ale najwazniejsze jest wasze podejscie do sprawy przestancie sie

 

nad soba uzalac i sobie folgowac zacznijcie robic cos sensownego ze swoim zyciem. Naprawde w zyciu mozna robic wiele fajnych

 

rzeczy.Wyrzuccie te wszystkie lęki skoro nikt ich nie chce to znaczy ze sa one nie potrzebne!!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie zgadzam sie z tym ze nerwice lękową leczy

 

się latami jest to niepotrzebne demonizowanie tej choroby. Wszystko zależy od was wiem że stwierdzenie typu ze wszystkie

 

nieszczescia jakie na nas spadaja nie sa spowodowane przez kogos albo przez cos ale wszystko zalezy od nas moze byc dla ludzi

 

niewygodne ale niestety kazdy jest architektem własnego życia owszem istynieja pewne predespozycje skłaniajace do depresji

 

itp, ale trzeba się wziac w garsc i zacza robic cos konstruktywnego (np. rozwijac swoje pasje) Przestancie sie wszyscy

 

nawzajem utwierdzac ze zapadliscie na straszna chorobę, jak mniej bedziecie o tym czytac tym mniej bedziecie o tym myslec.Ja

 

starałam sie jak najmniej wałkowac ten temat , bo czym wiecej sie nim zajmowałam tym częstsze były ataki.Życzę jak

 

najszybszego wyzwolenia sie od wszystkich przeszkadzajacych uczuc i mysli pozdrawiam trzymki :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie zgadzam sie z tym ze nerwice lękową leczy

 

się latami jest to niepotrzebne demonizowanie tej choroby. Wszystko zależy od was wiem że stwierdzenie typu ze wszystkie

 

nieszczescia jakie na nas spadaja nie sa spowodowane przez kogos albo przez cos ale wszystko zalezy od nas moze byc dla ludzi

 

niewygodne ale niestety kazdy jest architektem własnego życia owszem istynieja pewne predespozycje skłaniajace do depresji

 

itp, ale trzeba się wziac w garsc i zacza robic cos konstruktywnego (np. rozwijac swoje pasje) Przestancie sie wszyscy

 

nawzajem utwierdzac ze zapadliscie na straszna chorobę, jak mniej bedziecie o tym czytac tym mniej bedziecie o tym myslec.Ja

 

starałam sie jak najmniej wałkowac ten temat , bo czym wiecej sie nim zajmowałam tym częstsze były ataki.Życzę jak

 

najszybszego wyzwolenia sie od wszystkich przeszkadzajacych uczuc i mysli pozdrawiam trzymki :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cicha wodo, leki kosztuja naprawde róznie od kilkunastu zł na

 

miesiąc do ok 70zł, ja biore Moklar, tak na miesiąc wydaje na niego niecałe 50zł. Nie bój się tych skutków ubocznych, jest

 

duzo leków nowej generacji, które organizm dobrze toleruje i które nie uzależniają ( więc nie bedzie problemu z odstawieniem)

 

.....chyba:)))) Ja po lekach mam tylko jeden problem......nie chce mi sie spać!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×