Skocz do zawartości
Nerwica.com

Dzienne Wrony - Nocne Darki (czynne 24 h na dobę)


shadow_no

Rekomendowane odpowiedzi

Ogólnie to lubię jak w piosence jest wyznaczony beat. Takie mocniejsze uderzenie perkusji raz na takt. Był to popularny zabieg właśnie w latach 80. Jakiś przykład "z głowy" np. tutaj:

albo tu

Nieobeznanym będzie się kojarzyć np. z Michaelem Jacksonem, często znajdziemy to u jego rywala Princa, którego sobie z kolei cenię bo bardzo potrafi łączyć różne kierunki muzyczne, jest oryginalny i nie gra "na jedno kopyto" mimo że ma charakterystyczny styl. Niestety Prince jest ekscentrykiem i tępi swoją muzykę na Youtubie. Odmianą "uderzenia" u niego jest jak ktoś to fajnie określił: elektroklaśnięcie. Ten charakterystyczny dźwięk wywodzi się z lat 70 i muzyki funk, gdzie publiczność klaskała do rytmu, później zastosowano elektronicznie generowane "klaśnięcie". Tutaj jeden przykład:

Przy okazji charakterystyczny sposób gry na gitarze basowej, trzeba by sprawdzić w Wikipedii jak to się profesjonalnie nazywa.

 

Koniec cz. 1

 

Zespoły pasujące do kategorii w powyższym tekście:

Wszelki zespoły z gatunku Minneapolis Sound (nurtu wytworzonego wokół Princa, który był bardzo wpływowym artystą)

Wczesny dance, pod wpływem R&B, zwany urban. Np. Janet Jackson, Pebbles, Jody Watley, Paula Abdul

Post-disco, R&B, funk, tutaj jest dużo drobniejszych zespołów: Teena Marie, czy Evelyn Champagne King.

 

W sumie to mógłbym dużo pisać, ale i tak trudno się w tych wszystkich nurtach połapać, zwłaszcza że nie ma jakiś odgórnych normalizacji jaką muzykę gdzie można zaliczyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

slow motion, piękna jesteś drugą kobietą która ja rozpoznała panowie się pytali czy to ja jestem w tym awku :P gdybym tak wygładała ..... :105::angel:

 

-- 20 kwi 2013, 15:38 --

 

Bianka78, :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×