Skocz do zawartości
Nerwica.com

KLOMIPRAMINA (Anafranil, Anafranil SR)


mikolaj

Czy klomipramina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

133 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy klomipramina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      84
    • Nie
      33
    • Zaszkodziła
      28


Rekomendowane odpowiedzi

Izaaa, Pisałaś wcześniej że nie możesz zmniejszyć dawki nawet o 5mg (co trudno bylo mi sobie wyobrazic aby tak bylo) A teraz zmniejszyłaś o 15mg, hmmm..... Nie za szybko schodzisz z dawek? Nie lepiej tak jak Ci pisałem żeby wolno to robić. Gdzieś Ci się spieszy? :smile:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

xanonymous, nie wiem dlaczego, ale chcialam sprobowac brac 10mg rano i 25mg po poludniu, ale to juz nieaktualne, po 6 dniach wrocilam do 50mg na dzien.Wiem ze nawet jak zmniejszylabym tylko o 5mg to i tak moj organizm to odczuwa.Jak wczesniej pisalam ze wzgledu na prace nie moge sobie pozwolic na te skutki odstawienne.Teraz to na przyklad po zmniejszeniu dopadlo mnie zmeczenie, brak sil na cokolwiek, bole a bardziej klucie w rekachi to mocne, nawet w nocy czulam, odczuwalam bardziej zimno, bole glowy i najgorsze to bole i lzawienie oczu.Pytali mnie sie w pracy czy wszystko w porzadku i czemu tak markotnie wygladam i sie na mnie dziwnie wszyscy patrzyli.Nie moglam tego zniesc a oprocz tego bylam rozkojarzona i malo co nie weszlam pod samochod. Mi to trzeba z miesiac wolnego bym mogla gdzies w zamknieciu na spokojnie przeczekac te objawy, ale nikt mi nie da tyle wolnego, wiec poki co jestem skazana na 50mg. Nastepnym razem gdy bede zmniejszac go wezme 20mg rano i 20mg po poludniu zeby byla taka sama stala dawka a nie mniej rano a wiecej popoludniu.Tak sobie mysle ze bedzie lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja tydzien temu zrobilem powrot do anafranilu (po 1,5 roku) i niestety pojawil sie niesamowity lęk. Po 2 dniach po konsultacji z lekarzem odstawilem ale lęk , moze mniejszy nadal sie utrzymuje do wieczora. Jakbym od razu wrócił po odstawieniu to pewnie by bylo dobrze a po takim czasie i całej masie innych lekow to ja jestem rozregulowany że w sumie sam nie wiem co mi jest:] W ogóle widze żę nie moge odstawić solianu tej małej dawki co biore bo sie wlasnie lęk pojawia a psych. kazal nie brac solianu i brac olanzapine na noc , biore juz tydzien i niebardzo to widze. Ahh, dlaczego tak cierpieć trzeba.

 

próbowałam juz tak ze brałam 25mg rano i 20 mg po południu i niestety ciezko było.moze bym to przetrwała gdybym siedziała w domu ale ja musze chodzic do pracy i nie moge sobie pozwolic na złe samopoczucie itp.

 

Mając na uwadze powyższe nie wiem czy będzie to wykonalne aby brać 2x20mg. Jak ci się unormuje samopoczucie po powrocie do 2x25mg to może spróbuj wziąć rano 37,5mg (połówke tej tabletki o przedluzonym uwalnianiu) + wieczorem 10mg to razem będzie 47,5 mg. Jak to się uda to już będzie sukces i będziesz mogła się cieszyć, że udało się chociaż o tyle zmniejszyć :smile: Po miesiącu będzie można się zastanowić nad ponownym zmniejszeniem do 25mg+2x10mg, czyli 45mg.

 

A rozmawiałaś z lekarzem na ten temat? Co on/ona na to?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

xanonymous, Z lekarzem jeszcze nie rozmawiałam na ten temat.Przebywam za granica, wiec moje wizyty u psychiatry sa bardzo ograniczone.Nastepnym razem to na pewno porozmawiam na ten temat,chociaz nie wiem czy bedzie mi w stanie pomoc, bo kazdy czlowiek jest inny i na kazdego inaczej dzialaja leki. Moj plan byl taki by prezstac brac 25mg rano i brac tylko po południu, odcierpiec swoje(skutki odstawienne) i tak funkcjonowac sobie na 25mg dziennie. Nie chciałam zmniejszac stopniowo powolutku bo bym musiala tak robic powiedzmy co miesiac i ciagle bym sie zle czula np.najpierw po odstawieniu 5mg, potem po odstawieniu kolejnych 5mg itd.Tak czy owak ze wzgledu na prace na ktorej mi bardzo zależy zreszta, nie bede nic zmniejszac, chociaz bardzo bym chciała....tyle o mnie.

Myślisz,że to po anafranilu dostałes lęki? Moze gdybys kontynuowal branie to by lęki te znikneły. A dlaczego 1,5 roku temu przestales brac Anafranil, bo jak piszesz brales potem inne leki wiec to nie było całkowite zaprzestanie zazywania leków. Mam nadzieje, ze uda ci sie odstawic ten solian...wiem ze nie jest łatwo, wiec zycze siły i wytrwałosci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lampiusz, a z jakiego powodu zazywasz ?? Jakie skutki uboczne wystapily i po jakim czasie minely ??

 

Że tak powiem 'klasycznie' " Lęk uogólniony, napadowy, fobia społeczna, derealizacja depersonalizacja.

Brałem na początku escitalopropam, ale praktycznie na mnie wogóle nie zadziałał.

Anafranil rozkręcił się po paru miesiącach już konkretnie.

Pierwsze co to straszne zaparcia miałem, że musiałem iść do lekarza ogólnego po coś na zaparcia.

Teraz jest już normalnie. poza tym drżenie rąk, teraz już troche mniejsze ale zostało. i najbardziej kłopoty z pamięcią, nie mogę sam sobie przypomnieć różnych rzeczy co niedawno się działo, ale coś mi wyleci z głowy kompletnie co mam zrobić.

Ale jakoś bardzo uciążliwe to nie jest, nie przeraża mnie to :) suchość w ustach była jakiś czas, ale teraz już jest ok. i sporo zmniejszone libido, dużo ciężej osiągnąć orgazm. ogólnie 'sprzęt" jest jakby znieczulony troche :)

 

Dorażnie brałem cloranxen, zomirien, bromozepam, ale to po prostu na mnie nie działa i już.

 

Dzień po piciu alkoholu mam lęki troche.

 

Ale ogólnie Anafranil oceniam na duży plus, bo na mnie akurat zadziałał dobrze.

 

Jak masz jeszcze pytania to wal śmiało :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no na idealnie to nie licze, ale jest DUŻO lepiej. fobie miałem też straszną, a teraz jestem dużo mniej spięty, nie stresuję sie tak bardzo w zatłoczonych miejscach czy gdzieś przed wyjściem. czasem jeszcze lekki napad zdarzy się, ale łątwiej sobie z tym poradzić i jest się bardziej obojętnym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też oceniam że jest o wiele lepiej, przez pierwsze 4 dni miałam jakby większe lęki ale później zniknęły prawie całę.

Zaobserwowalam ze mogę sama wcześnie wstawać bez budzika, problemów z wypróżnianiem brak.

Jedynie czuje lekką suchość w jamie ustnej, ale jest to typowe dla tych leków działanie niepoządane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Niedługo chyba zacznę brać klomipramine i chciałbym się dowiedzieć trochę o jej działaniu... Dużo czytałem ale nie jestem do końca obeznany w temacie dlatego chciałbym zapytać ludzi w miare kumatych którzy trochę się na tym znają. Wiem że jest to inhibitor wychwytu zwrotnego serotoniny, noradrenaliny i lekko dopaminy (to rozumiem) ale co to znaczy że " lek dodatkowo wykazuje działanie antyserotogeniczne, antyadrenargiczne, antydopaminergiczne, przeciwhistaminowe i antycholinergiczne " ? Według mnie to się jedno z drugim wyklucza. To raz, a dwa to na angielskiej wikipedii jest napisane że:

As well as an antagonist/inverse agonist at the following receptors:

 

5-HT2A receptor (Ki = 36 nM)

5-HT2C receptor (Ki = 65 nM)

5-HT3 receptor (Ki = 85 nM)

5-HT6 receptor (Ki = 54 nM)

5-HT7 receptor (Ki = 127 nM)

α1-adrenergic receptor (Ki = 3.2 nM)

α2-adrenergic receptor (Ki = 525 nM)

H1 receptor (Ki = 31 nM)

mACh receptors (Ki = 37 nM)

Tego też za bardzo nie rozumiem... Po pierwsze co to znaczy odwrotny agonista? a po drugie czy to że antagonizuje ww receptory wpływa korzystnie na efekt terapeutyczny? bo według mnie też się to jedno z drugim wyklucza. Co z tego że działa mocno na serotonine skoro jednocześnie antagonizuje jej receptory? Troche chaotycznie to napisałem ale mam nadzieje że zrozumiecie i że ktoś mi odpowie na moje pytania. Z góry dzięki

 

-- 26 kwi 2013, 13:58 --

 

No no dzięki, tyle postów że już nie ogarniam...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mono.o, jak długo bierzesz anafranil w jakich dawkach ?? czy wystepuje u Ciebie nadmierna potliwość

mvp95, a jak u Ciebie zażywasz anafranil czy jeszcze nie ?? a i tak jak kolega wyżej prosiłbym o wytłumaczenie tego co napisał bo zażywam anafranil i dobrze było by wiedzieć o co chodzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Niedługo chyba zacznę brać klomipramine i chciałbym się dowiedzieć trochę o jej działaniu... Dużo czytałem ale nie jestem do końca obeznany w temacie dlatego chciałbym zapytać ludzi w miare kumatych którzy trochę się na tym znają. Wiem że jest to inhibitor wychwytu zwrotnego serotoniny, noradrenaliny i lekko dopaminy (to rozumiem) ale co to znaczy że " lek dodatkowo wykazuje działanie antyserotogeniczne, antyadrenargiczne, antydopaminergiczne, przeciwhistaminowe i antycholinergiczne " ? Według mnie to się jedno z drugim wyklucza. To raz, a dwa to na angielskiej wikipedii jest napisane że:
As well as an antagonist/inverse agonist at the following receptors:

 

5-HT2A receptor (Ki = 36 nM)

5-HT2C receptor (Ki = 65 nM)

5-HT3 receptor (Ki = 85 nM)

5-HT6 receptor (Ki = 54 nM)

5-HT7 receptor (Ki = 127 nM)

α1-adrenergic receptor (Ki = 3.2 nM)

α2-adrenergic receptor (Ki = 525 nM)

H1 receptor (Ki = 31 nM)

mACh receptors (Ki = 37 nM)

Tego też za bardzo nie rozumiem... Po pierwsze co to znaczy odwrotny agonista? a po drugie czy to że antagonizuje ww receptory wpływa korzystnie na efekt terapeutyczny? bo według mnie też się to jedno z drugim wyklucza. Co z tego że działa mocno na serotonine skoro jednocześnie antagonizuje jej receptory? Troche chaotycznie to napisałem ale mam nadzieje że zrozumiecie i że ktoś mi odpowie na moje pytania. Z góry dzięki

 

-- 26 kwi 2013, 13:58 --

 

No no dzięki, tyle postów że już nie ogarniam...

 

http://en.wikipedia.org/wiki/5HT2A_receptor#Effects blokowanie tego receptora ma m.in. efekt przeciwlekowy

http://en.wikipedia.org/wiki/5HT2C_receptor ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×