Skocz do zawartości
Nerwica.com

PAROKSETYNA (Arketis, ParoGen, Paroxetine Aurovitas, Paroxinor, Paxtin, Rexetin, Seroxat, Xetanor)


Ania

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś z was ma takie ataki paniki ze ńie wie co sie działo potem albo pamięta jak przez mgle co sie działo miewam takie kilka razy dziennie straszne uczucie jakbym była w innym wymiarze strasznie obco koszmar

 

-- 12 kwi 2013, 10:17 --

 

Błagam o pilna informacje !!!! Dzis 4 dzien seroxatu 10mg straszne pieczenie dretwienie rak nóg wstalam i nogi z waty osłabienie siły miesniowej drzenie czy ktoś tak miał

 

-- 12 kwi 2013, 10:19 --

 

Sztywnienie mięśni drzenie czy to moze mieć związek z biegunka i brakiem elektrolitow? Czy to moze być od leku?

 

-- 12 kwi 2013, 10:21 --

 

Ziemn dłonie stopy mrowienie policzkow uczucie jakbym sie zsuwala z kanapy jak siedzę dlawienie czy to moze mieć związek z tym ze 2 tygodnie temu odstawilam xanax i biorę seroxat jedynie z hydroksyzyna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem już ponad tydzień bez paro, pierwsze kilka dni po odstawieniu super, czułem się jeszcze lepiej niż jak brałem, potem nagle przyszedł lęk i pobudzenie/rozdrażnienie, mimo, że starałem się rozluźnić to nie mogłem. Do tego jakby zmienne nastroje, raz widzę wszystko optymistycznie a po chwili taki dół, ze nic nie ma sensu, świat się dziwny wydaje taki szary. Czasami dopada mnie depersonalizacja, wtedy to sam nie wiem gdzie jestem. Niektóre z tych objawów pojawiały się już wcześniej jak jeszcze brałem normalnie 20mg paro. Ogólnie to xetanor działał na mnie przez rok potem jakby coś przestało trybić więc lekarka kazała odstawić. Zastanawia mnie ile z tych objawów to jakieś uboczne efekty leku a ile choroba ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wit nie żyłam normalnie,ale musiałam wszystko robić w domu,mam dwoje dzieci,mąz nie dostał urlopu.miałam ;drżenia,przeraźliwy lęk,zawroty głowy,nie spałam przez tydzień,bóle brzucha,biegunki,mdłości,brak apetytu,nie brałam nic do tego bo nic nie działało,ani cloranxen,ani hydroksyzyna,a biorę na nerwicę lękową uogólnioną

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja siedzę gadać nie moge nawet fakt ze moja nerwica lekowa jest bardzo silna mie wszytko to sprawa leku który biore ale jest koszmarie zeby jeszcze była gwarancja ze pomoze

 

-- 12 kwi 2013, 14:13 --

 

Ostatnio przy odstawieniu xanaxu pojawiły sie fizyczne objawy dodatkowo pustka w głowie realistyczne sny jakieś takie przeniesienia natretnvy myśli obcosc on koszmar

 

-- 12 kwi 2013, 14:14 --

 

Napisz mi jeszcze prosze czy na początku miałas kolanie serca do tego zawroty głowy czy miałas tak ze cos robiłas i nie pameotalas co robisz czy miałas napęd gonitwe myśli bo nie wiem czy to kwestia leku czy choroby

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wit tak jest na początku,musisz przetrzymać,miałam wszystko o czym piszesz,zobaczysz,że pomoże i będziesz się śmiała z tego.zajmij się czymś;ja chodziłam;spacery na ramieniu męża,bo nie miałam siły i zawroty głowy,o śnie mogłam pomarzyć.całe noce leżałam i się trzęsłam.zaręczam,że minie.nakręcasz się i dodatkowo obciążasz układ nerwowy,ale rozumiem,też tak miałam :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja swoja droga w trakcie brania paroksetyny mam cos takiego, ze noca jak sie wybudzam z pewnej widac fazy snu to mam zaburzenia widzenia - jakies takie niewyrazne , nieskoordynowane widzenie ktore mija tak po 30 sekund... Mam taka przypadlosc od czasu do czasu i to nie tylko podczas wchodzenia na paro, ale i pozniej tez.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam jestem na Arketisie 20mg przez około 1,5 miesiąca napewno odczuwam poprawę chociaż kiedy brałem zoloft okolo 4 lata temu to pamiętam że po miesiącu czułem się jak nowo narodzony. Dlatego chciałbym poradzić sie was czy Paroksetyna potrzebuje więcej czasu czy może przestać ją brać ? bo nie odczuwam jeszcze takiej poprawy jabym chciał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ICD-10, Też tak mam, szczególnie na jedno oko obraz jest bardziej zamazany. Zazwyczaj prawe bo na tej stronie śpię, może to ma jakiś związek. Przed braniem paro nie było takich problemów.

Generalnie zauważyłam też pogorszenie widzenia z bardzo bliskiej odległości, ciężej mi utrzymać ostrość wzroku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

6 dzien na 10mg seroxatu zawroty głowy drzenia silny lek nogi z waty i kompletny fizyczny brak sił jestem wykończona brać dalej?

 

-- 14 kwi 2013, 12:30 --

 

Słuchajcie wstaje i jakbym miała upaść panikuje bo to okropne pomóżcie napiszcie czy to norma na początku ściska mi żołądek serce wali jest okropnie

 

-- 14 kwi 2013, 12:31 --

 

Ręce jak bezwladne

 

-- 14 kwi 2013, 12:32 --

 

Szczeka mi sie trzęsie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TO chyba wit w panike wpadasz, 10 mg to malutko , 20 mg moze dopiero zacznie dzialac i to dopiero najszybciej 3 tygodniach... A na początku to nastroj i lęki to się nawet pogarszają... Sam wchodze teraz na 20 mg , juz poczatek 3 tyg a mysli nadal szare

 

 

Ja swoja drogą to zadam takie pytanie : Czy na paro nie zaczeliscie miec jakis olewczy stosunek do rodziny, znajomych, swoich sympatii?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy na paro nie zaczeliscie miec jakis olewczy stosunek do rodziny, znajomych, swoich sympatii?

 

Może nie tyle "olewczy" , co bardziej egoistyczno- obojętny , oczywiście w pewnym procencie tego wyrażenia -znaczenia. I nie cały czas , tylko czasami i krótko raczej. Szczególnie , gdy podnoszę dawkę , nawet o niewiele.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, paroksetyna ma działać na lęki, skonsultuj z lekarzem zwiększenie dawki. Poza tym dawka terapeutyczna zaczyna się od 20mg wzwyż. Na moje lęki zaczęła działać dopiero dawka 40mg. Ale jak wiadomo, każdy dawkę dobrać musi indywidualnie.

 

-- 14 kwi 2013, 16:40 --

 

Swoją drogą, zastanawia mnie, dlaczego lekarze przepisują najdroższe odpowiedniki, np Seroxat , który jest 3 razy droższy od Rexetinu, kosztującego ok. 15zł za 30 tabletek 20mg...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prosze o info na temat skutków ubocznych to już 7 dzien 10mg seroxat mam już zwiększać na 20mg nadal jestem cała usztywniona w ogromnym napięciu aż trudno wytrzymać cieżko oddycham boli mnie cały brzuch telefonie mnie w środku czy ktoś moze odstawial benzodiazepiny i brał ssri? Ja odstawilam xanax 3 tygodnie temu ledwo daje radę czy muszę jeszcze czekać na to zeby skutki uboczne leku minęły?nasilila mi sie moja nerwica lekowa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wit, skutki uboczne samego wprowadzania ssri mogą męczyć miesiąc albo i dłużej, ale jeśli dobrze rozumiem z Twojego postu, odstawiłaś też Xanax, może zatem to skutki odstawienne po nim? Jeśli tak to współczuję bo to jest dramat, lekarz powinien przepisać coś na to, choćby inne, słabsze ale długo działające benzo. Mnie dwukrotnie przy uzależnieniu pomógł chlordiazepoksyd, najstarsza benzodiazepina, działa bardzo długo i od razu przynosi ulgę. Tydzień, max dwa i masz uzależnienie z głowy. Tak przynajmniej było u mnie. A, no i lęki często są gorsze na początku brania paroksetyny.

 

-- 15 kwi 2013, 19:07 --

 

Chlordiazepoksyd jakby co jest pod nazwą handlową Elenium

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

62-gi dzień biorę Arketis 30mg dziennie i oprócz natręctw ( co niekoniecznie mogło zniknąć) i jak na razie nie ma poprawy nastoru ani snu, męczyć to jeszcze do 3 miesięcy tak jak mówiła lekarka czy zmieniać ? Biorę 30mg arketis rano i 30mg lerivon na noc a teraz się wspomagam clonazepamem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×