Skocz do zawartości
Nerwica.com

psycholog trójmiasto bez NFZ!


marcinjakubowski

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie forumowiczów!

 

Pewne okoliczności życiowe zmusiły mnie do podjecia kroków w celu uzyskania pomocy. Wydaję mi się, iż cieprie na depresje oraz bezsenność z powodu byłej kobiety...strasznie zagmatwana sytuacja. Szukam gabinetu psychologicznego na terenie trójmiasta. Możliwe iż potrzbne będa leki nasenne. Pracuje za granicą i raz na miesiąc jestem w Polsce. Nie mam możliwośći uzyskania ubezpieczenia zdrowotnego... równiez problem tkwi w kwesii zakupienia leków. Nie wiem do końca jak funkcjonuje system NFZ w Polsce, tzn czy można korzystać z apteki bez ubezpiecznia. Proszę o jakiekolwiek informacje. Wizyta u lekarza jest dla mnie czymś nowym, szczgólnie jeśli chodzi z tego typu sprawy. Wymarzoną sytuacją bezie wizyta bez długiego czekania na wizytę.

 

Pozdrawiam, proszę o radę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że bez ubezpieczenia po prostu nie będziesz miał zniżek na leki. Nie każdy psycholog może wystawiać recepty. Są za to psychiatrzy z przygotowaniem terapeutycznym, a czasami można do obu chodzić równolegle (oczywiście do psychiatry dużo rzadziej).

Bez ubezpieczenia chyba będziesz po prostu musiał pójść prywatnie i wtedy nie powinno być zbyt długich kolejek.

Jeśli chodzi o psychoterapię to 1 spotkanie w miesiącu to dość mało. Nie masz możliwości terapii u siebie (za granicą)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam!

dzieki za odpowiedź. niestety nie będę miał możliwości uczęszczać do lekarza częściej niż raz w miesiącu. głównym problemem jest bezsenność, więc jakieś leki chyba będa nie zbędne...w każdym razie wiesz może gdzie dokładnie móglbym sie udać prywatnie? może ktoś posiada kontakt/stronę internetową odpowiedniego specjalisty, na terenie trójmiasta, który mógłby przyjąć czekajac nie więcej niż pare dni na wizytę.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

marcinjakubowski, idź do prywatnego psychiatry, najlepiej umówić się z nim wcześniej możesz zadzwonić z zagranicy, kupę ich ogłasza się w internecie, warto poszukać opinii o nich i wtedy wybrać. Ja też chodziłem do psychiatry nie mając ubezpieczenia NFZ a leki wiadomo 100% trzeba płacić, mi psychiatra wybierał jakiś tańszy żebym nie musiał aż tyle płacić. Jak przyjeżdżasz co miesiąc to byś mógł się z nim umawiać na wizyty co miesięczne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można wiedzieć w jakim kraju przebywasz na co dzień ? i czy masz tam jakiekolwiek ubezpieczenie?

Bo z tego co słyszałam to jest jakaś możliwość uzyskania refundacji na leki w Polsce nawet jak jest się ubezpieczonym tylko po za granicami Polski.Tyle,że jeśli chodzi Ci o leki typowo nasenne doraźne to refundacji z tego co wiem nie uzyskasz na nie nawet na NFZT.Ogólnie fakt w możliwość wchodzi tylko gabinet prywatny choć jakbyś pokombinował to i niekoniecznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×