Skocz do zawartości
Nerwica.com

Zaburzenia odżywiania (anoreksja, bulimia)


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

nube, ostatnio napady zdarzają się z powodu małej ilości spożywanego przeze mnie jedzenia. Niemniej występują napady na tle emocjonalnym, wywołane poprzez sytuacje stresowe. Ponadto często mam silne mdłości, jeżeli ktoś mnie upokorzy albo zrani. Wtedy muszę w jakiś sposób rozładować napięcie, a więc prowokuję wymioty...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba seronil zaczyna działać. Już nie czuję takiego przymusu jedzenia. Co prawda wciąż zdarzają mi się wymioty, ale to dlatego, że niektóre porcje, jakie zjadam wydaja mi się za duże. Myślę, że przy następnej wizycie dostanę 60mg i będzie już całkiem dobrze. Jedyne czego się boje, to ważenie, które mnie czeka jutro..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny, mam do was delikatną prośbę, a właściwie chciałabym was prosić o kilka rad, jak przekonać osobę chorą na anoreksję, żeby spotkała się z lekarzem? Na pewno byłyście w takiej sytuacji i wiecie co was denerwowało, a co ostatecznie spowodowało, że zdecydowałyście się na leczenie. Chciałabym pomóc przyjaciółce, która cierpi na anoreksję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rommeti, jeśli o mnie chodzi, było mi bardzo trudno zaakceptować to, że jest to choroba. Ale wychudzeniu towarzyszyły inne objawy, bóle głowy, bóle brzucha i zaczęłam się leczyć z powodu tych objawów. Na samą anoreksję nigdy się nie leczyłam, mimo że miałam taką diagnozę ze szpitala, ale nie chodziłam do psychiatry ani do psychologa. Dopiero po latach dotarło do mnie, że to faktycznie mogła być anoreksja. A problemy z jedzeniem mam nadal, ale nie już w takim stopniu, żebym wyglądała na skrajnie wyniszczoną jak kiedyś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×