Skocz do zawartości
Nerwica.com

PIRACETAM (Lucetam, MemoniQ, Memotropil, Nootropil, Piracetam Espefa)


odnowiciel

Czy piracetam pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

8 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy piracetam pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      6
    • Nie
      1
    • Zaszkodził
      3


Rekomendowane odpowiedzi

W jakiej dawce to brać? 600 mg starczy? Jak długo działa tableta? Powoduje bezsenność?

 

 

 

To działa od razu, czy trzeba czekać jak się wkręci np. kilka tygodni?

Na niektórych działa od razu,lekkie pobudzenie i poprawa nastroju.Jeżeli ma zadziałać,to po 2 tygodniach poczujesz,ale nie spodziewaj się fajerwerków..Mocniej działa z kofeiną,bardzo często i ostro nasila działanie amfetamin.Działa jakieś 4 godziny,u wrażliwych może powodować bezsenność.Studenci biorą 2,4-3,6 dziennie z energy drinkami przez jakieś 2 miesiące,potem trzeba zrobić ok tygodnia przerwy bo przestaje działać.

 

-- 18 kwi 2012, 03:01 --

 

Profesor psychiatrii i paru znajomych psychiatrów mówiło mi,że Nootropil działa najlepiej ze wszystkich piracetamów,lepiej od Lucetamu i Memotropilu.

Zmień leki przyjacielu 8) to sa nazwy handlowe tego samego leku

Wiem o tym,po prostu słyszałem parę takich opinii.Złośliwość jest niepotrzebna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od dwóch tygodni biorę lucetam i pojawiły się lęki co mam zrobić boje sie wyjść z domu boje się ludzi i tego typu sprawy odczuwam taką niepewność. Czy to jest efekt uboczny tego leku? dodam ze dodatkowo biore abilify i zolaxe ? bede wdzięczny za wszelkie uwagi o tych lekach. Pozdrawiam

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od dwóch tygodni biorę lucetam i pojawiły się lęki co mam zrobić boje sie wyjść z domu boje się ludzi i tego typu sprawy odczuwam taką niepewność. Czy to jest efekt uboczny tego leku? dodam ze dodatkowo biore abilify i zolaxe ? bede wdzięczny za wszelkie uwagi o tych lekach. Pozdrawiam

 

 

Możesz tez pobrać dłużej jak wytrzymasz. po tygodniu to ustępuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piracetam w wielu krajach dostępny jest bez recepty, w USA sprzedawany jest natomiast jako suplement diety. W Polsce dostępny tylko z przepisu lekarza.

 

Czy jak przywiozę sobie piracetam od naszych czeskich sąsiądów, gdzie u nich jest bez recepty, to będzie legalne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od dwóch tygodni biorę lucetam i pojawiły się lęki co mam zrobić boje sie wyjść z domu boje się ludzi i tego typu sprawy odczuwam taką niepewność. Czy to jest efekt uboczny tego leku? dodam ze dodatkowo biore abilify i zolaxe ? bede wdzięczny za wszelkie uwagi o tych lekach. Pozdrawiam

 

Możesz tez pobrać dłużej jak wytrzymasz. po tygodniu to ustępuje.

 

Serio może być taki efekt uboczny tego leku? Mam nadzieje, że to tylko mylna sugestia (po postach obu panów widzę, że stosowali Afobam, czyli lek przeciwlękowy).....

 

Wklejam wam szerszy opis tego leku:

 

Lek nootropowy z grupy pirolidonów, pochodna kwasu γ-aminomasłowego (GABA). Podstawowy mechanizm działania polega na wiązaniu się z grupą polarną błon fosfolipidowych komórek, co zapoczątkowuje proces odtwarzania struktury błony poprzez tworzenie ruchomych cząsteczek leku i fosfolipidów. To prawdopodobnie poprawia stabilność błony, dzięki czemu białka błonowe lub przezbłonowe utrzymują albo odzyskują odpowiednią strukturę trójwymiarową, umożliwiającą spełnianie ich funkcji. Piracetam oddziałuje na komórki nerwowe i układ naczyniowy. Wzmaga procesy przekazywania sygnałów przez neurony, głównie modulując gęstość i czynność receptorów postsynaptycznych. Wpływa na przemiany energetyczne w komórkach OUN, zwiększa wykorzystanie tlenu i glukozy, ułatwia syntezę związków wysokoenergetycznych, zwiększa rezerwę energetyczną, przyspiesza syntezę neuroprzekaźników. Nasila metabolizm w neuronach OUN, zwłaszcza w stanach zmniejszonej aktywności. Powyższe procesy są odpowiedzialne za poprawę czynności wyższych pięter OUN, usprawnienie procesów poznawczych (uczenie się, pamięć, uwaga, świadomość), poprawę sprawności psychofizycznej oraz działanie antymiokloniczne. Piracetam zapobiega zmianom czynności mózgu powstałym na skutek niedotlenienia i przywraca zdolności poznawcze u osób z uszkodzeniami mózgu różnego rodzaju, np. po niedotlenieniu, zatruciu lub elektrowstrząsach. U dzieci z dysleksją piracetam zwiększa szybkość czytania i poprawia proces zapamiętywania. Nie wykazuje działania uspokajającego ani psychostymulującego. Nie wpływa na układ wegetatywny i nie wykazuje działania GABA-ergicznego. Zmniejsza zdolności agregacyjne płytek krwi, zmniejsza całkowitą lepkość krwi na skutek zwiększenia odkształcalności erytrocytów, zmniejsza lepkość osocza, usuwa patologiczne skurcze drobnych naczyń, zmniejsza przyleganie erytrocytów do śródbłonka naczyń krwionośnych i pobudza syntezę prostacykliny w niezmienionym śródbłonku. Według niektórych danych wpływa na czynniki krzepnięcia: zmniejsza stężenie fibrynogenu i czynników von Willebranda oraz wydłuża czas krwawienia. Nie stwierdzono wpływu rozszerzającego na naczynia krwionośne, lek nie wywołuje zjawiska podkradania wieńcowego, nie zaburza przepływu naczyniowego i nie obniża ciśnienia tętniczego. Lek wykazuje farmakokinetykę liniową. Podany p.o. wchłania się dobrze, maks. stężenie w surowicy osiąga 60 min po podaniu, a w płynie mózgowo-rdzeniowym po 5 h; dostępność biologiczna wynosi prawie 100% i nie zależy od obecności pokarmu. Stan stacjonarny osiągany jest po 3 dniach stosowania. Nie wiąże się z białkami osocza, nie ulega biotransformacji ani kumulacji. Przenika do wszystkich tkanek z wyjątkiem tkanki tłuszczowej oraz przez barierę łożyskową. t1/2 po podaniu p.o. lub i.v. wynosi 5 h, ulega wydłużeniu u osób z zaburzeniami czynności nerek, w tym osób w podeszłym wieku; u osób z bezmoczem t1/2 wydłuża się do 96 h. W 80–100% jest wydalany przez nerki w procesie przesączania klębuszkowego.

 

Szczególnie by mnie interesowało to podwyższenie świadomości. Mam nadzieje, żę jak lek nie pomoże w niczym to chociaż niezaszkodzi? :smile:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piracetam w wielu krajach dostępny jest bez recepty, w USA sprzedawany jest natomiast jako suplement diety. W Polsce dostępny tylko z przepisu lekarza.

 

I tu wielka pomylka, w USA Piracetam wpisany jest na liste substancji zabronionych przez FDA, zakazana jest jego sprzedaz i nie ma go w obrocie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dark Passenger , skoro chodzi Ci to głowie ,warto spróbować. Dawka jak dla mnie - ta którą chcesz przyjmować -bardzo wysoka. W sumie każdy powinien dostać te drugą szansę, nawet lekarstwo. Swego czasu jak miałem te 25 lat wraz z mocnym kawulcem lek ten zdecydowanie podnosił " intelekt" , elokwencję i tego typu. Jednak brałem wtedy chyba 800mg.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ten lek skoro nie jest jakiś bardzo mocny jak np.Metylofenidat, mógłby przepisać internista? Jeśli bym mu powiedziała, że mam problemy z pamięcią i koncentracją związane z deprechą i przez to spada moja wydajność, to przepisałby mi bez problemu? Nie chcę psychiatrze wprost mówić by mi to przepisał, a sam nie mówi nic o tym, mimo że mu mówię o tych problemach, a nie chcę by pomyślał sobie, że "jajko mądrzejsze od kury", więc wolałabym od internisty dostać. Ale przeczytałam, że mogą być interakcje z neuroleptykami a zaczęłam brać Fluanxol, tylko nie wiem za bardzo na czym te interakcje miałyby polegać i czy to groźne.

Do granicy czeskiej mam daleko, więc pozostaje zdobycie leku na recepte :smile:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dark Passenger, dzięki wielkie za stronę, nawet nie wiedziałam o tym że można ten lek tak zamówić,bo nigdy nie interesowałam się zamawianiem leków online. To jest pewne że nie będą wymagać ode mnie recepty i nie będzie potem żadnych konsekwencji?

I jak to jest z działaniem leku,raczej takie subtelne, co nie? I on moze nasilać lęki? Przeczytałam na jednym forum, że może tak po nim się dziać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bezimienna ja biorę 2400mg piracetamu działa dobrze szybko pierwsze efekty a przy dłuższym stosowaniu

świetnie mój kolega też używał piracetamu od brata pożyczał choć jest zdrowy i nic mu nie było

inny znowu dostał receptę od neurologa po znajomości na winpocetynę. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostanę od lekarza ten Piracetam, uzgodniłam to z nim. Bo to co się wyrabia z moją pamięcią to nie do pomyślenia, kiedyś potrafiłam zapamiętać nie takie rzeczy jakie muszę teraz i nie wiem czy teraz jest to efektem depresji (ale poprzednio aż takiego stanu nie miałam) czy skutek uboczny któregoś leku. Choć lekarz upiera się że to co biorę raczej powinno mi usprawnić pamięć a nie ją pogorszyć.

Boję się tego Piracetamu jak każdego leku, który zaczynam brać. Najbardziej boję się, że mogą wystąpić po nim lęki, bo przeczytałam na jednym forum, że ludzie stwierdzali że na nich ma działanie lękotwórcze. Oby nie na mnie. Tego się boję.

I oby w ogóle podziałał. Skoro pisze wiele osób, że w ogóle na nich nie działał :why:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biorę 1200 mg Piracetamu. Drogi ten lek. Biorę codziennie rano od jakiś 2 tygodni. Nie wiem czy on działa. Zapewnie ciężko poczuć jego działanie. Czasem brałem 2400 mg na dobę. Ogólnie nie czuję jego działania, wejśćia/zejścia itp... jeszcze mam sporo tabletek to będę brał, ale nie stać mnie by kupic kolejna serię.

Dostałem go od Neurologa.

Podkreślam również, że orygnalny lek jest lepszy od generyków, ale cenowo to już w ogóle najdroższy xd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

od jakich dawek zaczynaliście branie Piracetamu? bo ja zaczęłam od 1200 mg i zastanawiam się czy jak na dawkę początkową wystarczy, bo w ulotce były dużo większe aż mnie to zaszokowało. Po jakim czasie zeszliście na mniejsze dawki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do tych którzy się boją leku - akurat jego nie ma się co bać, jest zalecany dla osób starszych, czasami też daje się go dzieciom, więc nie ma skutków ubocznych. jestem bardzo uczulona na różne negatywne zmiany i po piracetamie żadnych nie zauważyłam. Ma też delikatne działanie podnoszące nastrój. Poza tym czytałam gdzieś, że tolerancja jest odwrotnie proporcjonalna - im dłuzej się bierze, tym mniej potrzeba. Jak ktoś bierze duże ilości to warto sprawdzić też sprzedawców w Ameryce, gdzie kupuje się w postaci sproszkowanej a nie tabletek i wychodzi o wiele taniej. Na hyperrealu warto pogrzebać w wątkach, bo tam dają namiary na sprawdzonych sprzedawców.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×