Skocz do zawartości
Nerwica.com

Ile tabletek zwykle przepisuje lekarz?


lilith123

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

Jestem nowa na forum i swój wątek zamieściłam w nieodpowiednim miejscu, a więc jeszcze raz:

 

natrafiłam na to forum w poszukiwaniu wiadomości o imovane. Parę lat temu lekarz mi to przepisał jednorazowo, tak żebym mogła sobie poradzić z lękiem przy wystąpieniu publicznym. We wtorek znowu czeka mnie podobna sytuacja, więc poprosiłam go o receptę na imovane i dodatkowo estazolam - na sen. Byłam zaskoczona, kiedy dostałam receptę na 5 opakowań każdego z tych leków, w sumie 200 tabletek. Nie wiem, co o tym sądzić, bo wcale go o tyle nie prosiłam, zadowoliłabym się jednym opakowaniem. Może to dlatego, że tak rzadko do niego chodzę, a właściwie przestałam, bo już nie chcę brać regularnie żadnych prochów, teraz korzystam tylko z pomocy psychologa. Czy to norma, że psychiatrzy wypisuję takie ilości? Jeszcze dodam że za wypisanie tej recepty musiałam zapłacić 200 zł.

 

Pozdrawiam

lilith

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:D No, tylko nie wykupiłam tyle, bo mi też już kasy nie starczyło, poza nie potrzebuję - póki co. Wiem, powinnam wcześniej zapytać o cen ę i ustalić, ale nie spodziewałam się, że stawka w ciągu 2 lat wzrośnie o 100%. Wkurzyłam się straszliwie, też na siebie, że taka durna jestem i zawsze dam się jakimś cwaniaczkom w ciula robić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w tym przypadku to pewnie tylko teoria spiskowa, ale lekarze i firmy farmaceutyczne napędzają wzajemnie własne biznesy. możesz wykupić dowolną ilość opakowań, w zależności od tego ile na razie potrzebujesz i kiedy masz następną wizytę. leki psychiatryczne są chyba najczęściej zmienianymi w toku leczenia, więc nie ma sensu wykupywać takich ilości, chyba że bierzesz lek od dłuższego czasu i i znasz jego działanie i skuteczność na swoją osobę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×