Skocz do zawartości
Nerwica.com

PAROKSETYNA (Arketis, ParoGen, Paroxetine Aurovitas, Paroxinor, Paxtin, Rexetin, Seroxat, Xetanor)


Ania

Rekomendowane odpowiedzi

morgul skoro nie dajesz rady brać mirty to trazodon może być dobry. Na libido jeszcze dobry jest wellbutrin ale on może pogarszać sen... Pocieszę Cię, że po dłuższym czasie na 40 mg powinno się ustabilizować i libido wróci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co powiecie na to, by przez 3 dni brać 12,5mg, potem kolejne 3 dni 15mg i tak o co trzy dni zwiększać o ćwiarteczkę aż dojdę do 20mg? Czy jest wtedy szansa na mniejsze skutki uboczne?

I czy czuliście, że skutki uboczne są większe na wyższej dawce, czy takie same i po prostu muszę przejść przez to samo od początku, czy będzie gorzej?

 

Martiszon , szansa na mniejsze skutki uboczne ,ale tylko przez to ,że delikatnie będziesz zdobywać owe "standardowe "20mg. Potem skutki uboczne na wyższej dawce i tak sie odbiją czkawką > warto jednak , abys sprawdziła jak czujesz się piętro( 20mg) wyżej. Skutki uboczne na pewno sie wzmogą ,ale skoro lekarz każe.

Skutki uboczne zawsze są gorsze na wyższej dawce ,a na początku to już w ogóle. Zresztą nie tylko na początku , bo u mnie nawet jak wejdę na parę dni na 15 już odczuwam silne , nieprzyjemne napięcia mięśni w całym organiźmie i palące pieczenie w stopach wieczorem.

Zawroty głowy? Nie wiem ,ale zastanawiam się czy wyższa dawka nie pogorszy tych objawów u Ciebie.

Na Twoim miejscu jakby się cos takiego pojawiło poprosił bym lekarza o rewelacyjny lek na zawroty etc o nazwie Torecan. Na pewno Ci pomoże.

http://www.przychodnia.pl/el/leki.php3?lek=2166

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

morgul skoro nie dajesz rady brać mirty to trazodon może być dobry. Na libido jeszcze dobry jest wellbutrin ale on może pogarszać sen... Pocieszę Cię, że po dłuższym czasie na 40 mg powinno się ustabilizować i libido wróci.

można łączyć wellbutrin z paroksetyną?

sprawdziłem cenę, masakra! ten lek nie jest u nas chyba refundowany:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co powiecie na to, by przez 3 dni brać 12,5mg, potem kolejne 3 dni 15mg i tak o co trzy dni zwiększać o ćwiarteczkę aż dojdę do 20mg? Czy jest wtedy szansa na mniejsze skutki uboczne?

I czy czuliście, że skutki uboczne są większe na wyższej dawce, czy takie same i po prostu muszę przejść przez to samo od początku, czy będzie gorzej?

 

Martiszon , szansa na mniejsze skutki uboczne ,ale tylko przez to ,że delikatnie będziesz zdobywać owe "standardowe "20mg. Potem skutki uboczne na wyższej dawce i tak sie odbiją czkawką > warto jednak , abys sprawdziła jak czujesz się piętro( 20mg) wyżej. Skutki uboczne na pewno sie wzmogą ,ale skoro lekarz każe.

Skutki uboczne zawsze są gorsze na wyższej dawce ,a na początku to już w ogóle. Zresztą nie tylko na początku , bo u mnie nawet jak wejdę na parę dni na 15 już odczuwam silne , nieprzyjemne napięcia mięśni w całym organiźmie i palące pieczenie w stopach wieczorem.

Zawroty głowy? Nie wiem ,ale zastanawiam się czy wyższa dawka nie pogorszy tych objawów u Ciebie.

Na Twoim miejscu jakby się cos takiego pojawiło poprosił bym lekarza o rewelacyjny lek na zawroty etc o nazwie Torecan. Na pewno Ci pomoże.

http://www.przychodnia.pl/el/leki.php3?lek=2166

Pozdrawiam.

 

Wzmogą się? Tzn będą jeszcze gorsze niż miałam na 10mg? Z tego co piszesz bez sensu jest wchodzić tak stopniowo na 20mg, lepiej to zrobić od razu, skoro dopiero przy 20mg skutki uboczne wrócą :(((

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

morgul, można łączyć, ale wypróbuj na początek trazodon, jest znacznie tańszy i senność w ciągu dnia znika po jakimś czasie, szybciej niż w wypadki mirtazapiny. I naprawdę daje radę na libido, ja biorąc 75mg często budziłem się ze wzwodem, jak nastolatek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

elfrid, biore depakine chrono 300 dwa razy dziennie ale dopiero od czwartku. Poki co nie ma ubokow ani nie czuje jej dzialania. Depakina ma obnizyc aktywnosc neuronow. Opipramol biore od 2 miechow i potliwosc troche ustapila z dloni i to wszystko. Lekarz powiedzial ze jeszcze nie widzial takiej nierownowagi miedzy ukladem wspolczulnym a przywspolczulnym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

morgul można, często łączy się SSRI z wellbutrinem. Drogi jest jak cholera, to fakt. Ja nie mogłem go brać za bardzo ze względu na jego działanie noradrenalinowe, które zwiększało moją nerwowość i lęk.

 

niecierpliwy a nie masz zmuły na opipramolu?

 

kotlet123 a jaka norma była? Dużo przekroczyło? Każdy lek może wpłynąć na wątrobę. Niestety...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co proponujecie do paroksetyny, aby wzmocnić działanie antydepresyjne? Biorę paro prawie 5 miesięcy, na lęki działa dobrze, jednak jak chodzi o depresję, to ciągłe wahania nastrojów i brak chęci do robienia czegokolwiek. Bardzo proszę o rade.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ICD-10 nie pocieszę Cię ale wypadanie włosów pod wypływem leków przeciwdepresyjnych to nie jest nowość...

 

k1992 wellbutrin, mirtazapina, reboksetyna. Brak chęci i lenistwo często jest spotykane przy paroksetynie. Wyjściem jest dodanie leku o innym działaniu, dopaminowym i noradrenalinowym lub zamiana leku na inny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

k1992 wellbutrin, mirtazapina, reboksetyna. Brak chęci i lenistwo często jest spotykane przy paroksetynie. Wyjściem jest dodanie leku o innym działaniu, dopaminowym i noradrenalinowym lub zamiana leku na inny.

 

Reboksetyna w niskich , średnich dawkach - lekarstwo wybitnie speedujące i mocno energretyczne . Kop w dupe na zapęd!

Po tygodniu brania mocne pobudzenie psychofizyczne. Doskonały dodatek ( w odpowiedniej dawce) do rozleniwiającego SSRI. Polecam. Najlepsza rebo, no i Cymbalta też niczego sobie( również pobudza).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biorę 21 dni 10mg paro. Od dwóch dni biorę 15mg i zwiększam do 20mg. Od czwartku jednak wróciłam do stanu sprzed leków. Ciągle jestem poddenerwowana, kołatania serducha od rana. Czy to znaczy, że ten lek jest nie dla mnie czy jednak za krótko go biorę i jednak potrzebne jest zwiększenie dawki? Jak sądzicie? Ja już tracę nadzieję, że ten lek mi pomoże :( lęków mniej ale lęk uogólniony niestety ciągle ze mną jest :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ICD-10 nie pocieszę Cię ale wypadanie włosów pod wypływem leków przeciwdepresyjnych to nie jest nowość...

 

k1992 wellbutrin, mirtazapina, reboksetyna. Brak chęci i lenistwo często jest spotykane przy paroksetynie. Wyjściem jest dodanie leku o innym działaniu, dopaminowym i noradrenalinowym lub zamiana leku na inny.

 

 

miko84, mozesz zapodac jakiegos linka, gdzie sie mowi o tym ze paro wywoluje lysienie typu meskiego, a moze znasz kogos kto zaczal miec w wieku 25- 30 lat zakola, bo zaczal brać paroksetyne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ICD-10 nie chce się mi szukać ale wpisz w mr. gugla "paroxetine balding", "paroxetine hairloss" a na pewno wyskoczy sporo rozżalonych. Znam się trochę na endokrynologii i działaniu leków i jedyny powód przez jaki SSRI mogą powodować łysienie to ich potwierdzone działanie "speedujące" nadnercza, a co za tym idzie możliwy wzrost androgenów nadnerczowych - dhea, androstendionu. Dlatego SSRI nie są za skuteczne w depresji melancholinej, ciężkiej depresji "biologicznej", gdzie główną rolę ogrywają nadnercza i kortyzol. SSRI (najsilniej początkowo), zwiększają kortyzol i dlatego są tak złe w depresji melancholinej z pobudzeniem a tak dobre w depresji aptypowej z brakiem sił i zmęczeniem...

 

Ps. Jakby kogoś ciekawił mój nędzny żywot to wróciłem do mirty. Byłem stanowczo nie fair w stosunku do tego leku, bo skoro dawałem różnym SSRI tyle miesięcy czasu na oczekiwane rozkręcenie się (które nie przychodziło), to dlaczego nie dałem temu lekowi tyle czasu. Pozatym maksymalna dawka jaką brałem to 30 mg, a ponoć senność jest mniejsza na wyższych dawkach. Jeśli wystąpi rozważę nawet 60 mg.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok - poszukam, ale widze ze nie jest tak latwo to znalezc... Wpisze " SSRI androgen levels "

 

-- 07 kwi 2013, 14:37 --

 

No narazie z tego co ja widze to SSRI obnizaja poziom testosteronu

 

-- 07 kwi 2013, 14:41 --

 

"Studies also show that

the SSRI anti-depressants (Prozac, Paxil, Lexapro, etc.) act upon the brain to increase ACTH production and cortisol levels"

 

OK - ale ACTH nie pobudza syntezy androgenow

 

-- 07 kwi 2013, 14:42 --

 

Moze i ma to jakis zwiazek bo ja rzeczywiscie wylysialem po 3 latach przygody z paro. Chociaz nie mam porownania jakby bylo bez leku..

lubudubu, czy w twojej rodzinie starsi są lysi"?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ICD-10 poziom testosteronu ma się nijak do łysienia, bo głównymi winowajcami jest wolny testosteron i DHT. Pozatym wiem po sobie, że za męskie łysienie odpowiadają w głównej mierze androgeny nadnerczowe właśnie (co sprawdziłem - gdy brałem kortykosteroidy miałem odrost włosów, a jak wiadomo kortyko tłumią tylko androgeny nadnerczowe). Pozatym jak to ACTH nie pobudza syntezy androgenów, skoro ACTH stymuluje nadnercza a te produkują jedne z najbardziej zajadłych androgenów. Bo jak wytłumaczyć łysienie u kobiet które nie mają jąder i wykluczono u nich chorobę jajników? Tylko nadnerczami. Pozatym popatrz na objawy wrodzonego przerostu nadnerczy u dzieci...

 

LATEK50 sedujące, nie pobudzające.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miko84 i Kalebx3 - dzięki za radę, paro nie chcę zmieniać, bo dzięki niemu funkcjonuję dobrze, potrzebuję tylko czegoś, co mnie kopnie w tyłek, bym miał siłę na obowiązki. Więc poproszę lekarza o reboksetynę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To różnie jest z tym działaniem citalopramu, dużo się naczytałem o jego działaniu sedującym, ale mnie od pierwszej dawki pobudzał jednak, pojawiła się też bezsenność. Wydaje mi się że na dłuższą metę citalopram, podobnie jak paro, nieco uspokaja, ale spotkałem też się z opiniami osób które ten lek nakręcał i to dość mocno na początku leczenia. Ten lek jako jedyny SSRI zadziałał na mnie już od pierwszej tabletki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miko84 mi sie wydaje ze ACTH wplywa tylko na synteze kortyzolu, a androgeny sa kontrolowane bodajze przez FSH i LH ? ale reki uciąć nie dam/

 

A jak brales te sterydy to lysiales w miejscach charakterystycznych, tak jak zakola i szczeyt glowy czy w roznych miejscach?

 

-- 07 kwi 2013, 16:09 --

 

To różnie jest z tym działaniem citalopramu, dużo się naczytałem o jego działaniu sedującym, ale mnie od pierwszej dawki pobudzał jednak, pojawiła się też bezsenność. Wydaje mi się że na dłuższą metę citalopram, podobnie jak paro, nieco uspokaja, ale spotkałem też się z opiniami osób które ten lek nakręcał i to dość mocno na początku leczenia. Ten lek jako jedyny SSRI zadziałał na mnie już od pierwszej tabletki.

 

 

Ja na paro mam cos takiego - z jednej strony pobudzenie, a z drugiej strony demotywacje - jednoczesnie dwa na raz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×