Skocz do zawartości
Nerwica.com

Natręctwa myśli...


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

ej musze sie pochwalic, wasze rady mi pomogly, dziisaj pojawiaja sie te mysli, ale mowie sobie "wiem, ze nie jestem psychopata, jestem dobrym czlowiekiem" mam nadzieje, ze tak juz pozostanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zrudziala, czemu nie mozna byc pewnym, te materialy, ktore podrzucilem sa naukowe i opieraja sie na badaniach, a nie jakies dywagacje teoretyczne.

 

oohwowlovely, zebys tylko nie zrobila jakiejs formulki, to znaczy, za kazdym razem gdy sie pojawia dziwne mysli, po pewnym czasie nie czula przymusu wypowiedzenia tego, ze jestes dobrym czlowiekiem. to by byly zaczatki rytualow, po prostu nie dawaj sie naciagac dziwnym mysla, ale tez nie walcz z nimi afirmacjami itp. wiem z doswiadczenia, bo mi sie rytualy zaczely wlasnie od afirmacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to ja juz nie wiem co mam robic :D jedni mowia to , drudzy tamto. Mi psycholog powiedzial, zebym skupila sie na tym co moge zrobic dobrze i zebym zaczela myslec o sobie jako o dobrym czlowieku.

 

-- 07 kwi 2013, 09:53 --

 

a jak zalozmy wybije sobie juz calkiem te mysli z glowy? tzn zaczne nie wierzyc w nie, bede je totalnie olewac, to bedzie znaczylo ze juz wyzdrowieje? Czy po tych myslach czaja sie na mnie nastepne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak zalozmy wybije sobie juz calkiem te mysli z glowy? tzn zaczne nie wierzyc w nie, bede je totalnie olewac, to bedzie znaczylo ze juz wyzdrowieje? Czy po tych myslach czaja sie na mnie nastepne?

 

odpowiedzcie na to jeszcze :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zmienny,

mysle ze wypowiadanie w duszy lub afirmacja jestem dobrym czlowiekiem nie jest jakims strasznyn rytuałem

 

oohwowlovely,

 

ty po prostu codziennie rano po obudzeniu stosuj taka afirmacje - powiedz do siebie

- jak fajnie byc dobrym czlowiekiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oohwowlovely, to zalezy na jak glebokim poziomie rozwiazesz problem, czy odetniesz drzewo natrectw przy samym dolnym pniu, czy tylko liscie, a urosna nowe wtedy.

przykladowo wyobraz sobie, ze ktos przyjmuje taka filozofie, ze nie wierzy myslom skupia sie tylko na dzialaniach, to taki moze nisko uciac drzewo.

 

natomiast jak Ty skupiasz sie nad poszczegolnym natrectwem i Twoje antidotum dotyczy tylko tego konkretnego natrectwa, to moze wystapic niestety inne. ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak zalozmy wybije sobie juz calkiem te mysli z glowy? tzn zaczne nie wierzyc w nie, bede je totalnie olewac, to bedzie znaczylo ze juz wyzdrowieje? Czy po tych myslach czaja sie na mnie nastepne?

 

odpowiedzcie na to jeszcze :D

 

 

widzisz ??? - juz na zapas zaczynasz sie martwic czy wyzdrowiejesz czy sie cos pojawi czy nie - znow chcesz byc pewna i moc siebie na maxa kontrolowac

- nie zastanawiaj sie nad tym czy wpasowujesz sie w definicje i nie trac zycia na myslenie o czyms - po prostu rob cos fajnego

na myslenie o mysleniu zwyczajnie szkoda czasu

 

pomysl tez o innych - nie jestes sama i jedyna - byc moze teraz kiedy zastanawiasz sie nad takimi bzdetami - moglabys zrobic cos pozytecznego

dla siebie dla kogos - rozzejrzyj sie zobacz gdzie i w czym mozesz komus pomoc

mniej egocentryzmu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sadi31, gdyoohwowlovely, bedzie wypowiadac tak przy kazdej dziwnej mysli, a pozniej jeszcze bedzie sie starac robic to w okreslony sposob, to moze to sie zmienic w straszny rytual.

 

niech sobie tak mowi, ale nie uzaleznia sie od tego mowienia, ja bym tak radzil, kiedys na glupie mysli mowilem 'bzdury' doszlo do tego, ze mowilem tak srednio co 5-10 s dziennie, to policz ile razy w ciagu dnia.

 

a dodatkowo bywalo, ze w okreslony sposob mialem przymus wypowiadac ten zwrot, wielokrotnie nn, wykorzystywala przeciwko mnie orez ktorym z nia walczylem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie dziw sie mi, ze sia tak skupiam nad tym zeby wyzdrowiec :D bo mi naprawde jest zle z tym, czuje sie taka poszkodowana przez los. taka ograniczona..

 

-- 07 kwi 2013, 10:13 --

 

zreszta ja chce w pazdzierniku isc na jakies fajne studia, na korych ciezko jest. Boje sie ,ze nie podolam. Chce juz w pazdzierniku byc ZDROWA. czy to mozliwe?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sadi31, granica jest bardzo cienka, ja kiedys mialem same natrectwa myslowe, rytualy zaczely sie wlasnie od afirmacji, ktore powtarzalem coraz czesciej, dlatego trzeba uwazac, gdyby mnie wtedy ktos ostrzegl, to bym kontrolowal, przykladowo mowil je gora 15 razy dziennie.

 

 

byl taki filmik naukowy "wyzwolic umysl" gdzie naukowcy twierdzili, ze gdy dopadna natrectwa to nalezy powiedziec choroba i zajac sie czyms, stosowalem, jakis czas z powodzeniem, po kilku dniach natrectwa 'przebily' sie przez ta tarcze i zakazily ja, mianowicie slowo 'choroba' stalo sie rytualem, czescia natrectw.

 

u mnie najlepiej po prostu nie wierzyc myslom, bez jakiegos przeciwdzialania. ale to u mnie...

 

-- 07 kwi 2013, 10:20 --

 

oohwowlovely, mozliwe, zalezy co znaczy zdrowa, ale mozliwe jest to, ze natrectwa zmaleja na tyle, ze nie beda mialy zadnego istotnego wplywu na funkcjonowanie.

kurde trzeba widziec jak wlasne mysli robia Cie w ciula, zdystansowac sie od nich i nie ulegac nim, konsekwentnie, to kwestia samozaparcia tylko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co jest latwiejsze do wyleczenia? mysli takie jak ja mam, czy takie w ktorych ktos wykonuje jakies rytauly np sprzata caly czas, uklada rzeczy?

 

-- 07 kwi 2013, 10:24 --

 

czy mozliwe jest to, zeby tak jak przed choroba? ze zapomne o tych myslach na zawsze ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oohwowlovely, ja mialem i natretne mysli i rytualy ktorymi chcialem te mysli symbolicznie 'wymazac', czy 'oczyscic'. rytualy bez tych mysli chyba nie wystepuja.

 

czy mozliwe jest to, zeby tak jak przed choroba? ze zapomne o tych myslach na zawsze ?

 

juz przyjmujesz troche zla taktyke, chcesz kontrolowac te mysli, zeby one nie wystapily, chcesz sie ich pozbyc, a to je napedza, musisz zobaczyc, ze one nic nie znacza, nie przejmowac sie nimi, a one same beda ustepowac to jest lepsza droga. o wiele.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na ta chwile, te mysli nic nie znacza dla mnie. Ale juz nie raz bylam w takim stanie i panika wracala. U mnie jest tak , ze raz jest super, olewka na mysli, nawet sie smieje z nich, nastepnego dnia, pojawia sie niepokoj i te straszne obrazy w glowie i zdania w glowie" chcesz kogos skrzywdzic"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oohwowlovely, wiec konsekwentnie staraj sie postawe nr 1 stosowac, a takie podejscie olewajace sie wzmocni i to jest proces zdrowienia wlsanie, bez zbednego roztrzasania. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nawet czasami mi sie sni ,ze kogos krzywdze. Jezu

 

-- 07 kwi 2013, 10:38 --

 

mi nawet psycholog powiedzial, ze jest o niebo lepiej, niz bylo w pazdzierniku (wtedy bylam u niego pierwszy raz) . skoro mi sie tak polepszylo przez 7 miesiecy, to trzeba byc dobrej mysli :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmienny dobrze gada odnośnie wypowiadania sobie jakiegoś zdania gdy przychodzą te myśli. Trzeba się ograniczać, bo w innym wypadku mogą pojawić się kompulsje, które są na prawdę wkurzające. Chodzi więc o to, byś była świadoma, że jesteś dobrym człowiekiem, ale nie przypominała sobie tego przy każdej myśli, ale też nie unikała pozytywnego myślenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×