Skocz do zawartości
Nerwica.com

MIANSERYNA (Deprexolet, Lerivon, Miansec, Miansegen)


Dydona

Czy mianseryna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

137 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy mianseryna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      88
    • Nie
      36
    • Zaszkodziła
      24


Rekomendowane odpowiedzi

hehe, pamiętam pierwszy kontakt z lerivonem jeszcze w gimnazjum, senność była nie do opanowania, nie miałem siły utrzymać powiek w górze ;) później z tego co pamiętam nie było problemów z sennością czy wstawaniem rano i mianseryna dobrze na mnie działała, brałem około roku, tylko że w tedy depresja i zaburzenia lękowe nie były jeszcze u mnie tak nasilone.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe, pamiętam pierwszy kontakt z lerivonem jeszcze w gimnazjum, senność była nie do opanowania, nie miałem siły utrzymać powiek w górze ;) później z tego co pamiętam nie było problemów z sennością czy wstawaniem rano i mianseryna dobrze na mnie działała, brałem około roku, tylko że w tedy depresja i zaburzenia lękowe nie były jeszcze u mnie tak nasilone.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie przez pierwsze 10 dni ścinało po 20 minutach od zażycia. Później przez następne 2 tyg. występowała lekka senność do godzin około południowych. A teraz po ponad miesiącu stosowania nie odczuwam żadnych skutków ubocznych poza niepohamowanym apetytem (+ 10 do wagi), ale to akurat mi nie przeszkadza, a wręcz cieszy, bo miałam niedowagę. Sen jest pierwszorzędny, ale nie sztuczny, kiedy muszę to wstaję, bez większych problemów. Śpię głeboko i wreszcie czuję się wypoczęta. Odkąd biorę Miansec nie miałam nieprzespanej nocy! Jak na razie trafiony lek, bo i w połączeniu z Citalem daje radę.

 

Żeby tylko na tych 10kg się nie skończyło...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie przez pierwsze 10 dni ścinało po 20 minutach od zażycia. Później przez następne 2 tyg. występowała lekka senność do godzin około południowych. A teraz po ponad miesiącu stosowania nie odczuwam żadnych skutków ubocznych poza niepohamowanym apetytem (+ 10 do wagi), ale to akurat mi nie przeszkadza, a wręcz cieszy, bo miałam niedowagę. Sen jest pierwszorzędny, ale nie sztuczny, kiedy muszę to wstaję, bez większych problemów. Śpię głeboko i wreszcie czuję się wypoczęta. Odkąd biorę Miansec nie miałam nieprzespanej nocy! Jak na razie trafiony lek, bo i w połączeniu z Citalem daje radę.

 

Żeby tylko na tych 10kg się nie skończyło...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje doświadczenie z lerivonem jest niestety zdecydowanie negatywne, dostałam go z uwagi na problemy ze snem: trudności z zasypianiem i sen przerywany. Po przyjęciu wg wskazań lekarza 10 mg na noc, tłukłam się do 3 nad ranem nijak nie mogąc zasnąć, rozbolały mnie wszystkie stawy /normalnie nie mam z nimi żadnych problemów/ do toalety latałam co kwadrans takie miałam parcie na pęcherz. Okropność. W końcu wzięłam hydroxyzinę i ok 4 zasnęłam.Spałam 6 godz. Do godz 16 następnego dnia chodziłam kołowata, sama nie wiedziałam czego chcę a czego nie. Następnej nocy, zgodnie z sugestią lekarza / jak 10 nie zadziała wziąć więcej/ zaaplikowałam 20 mg, było jeszcze gorzej, obok wymienionych "atrakcji" doszło niesamowite pobudzenie + koszmarne lęki i totalna bezsenność. Nie możemy się z levironem dogadać, widać nie nadajemy na tych samych falach. Koniec więcej prób nie będzie, wolę własną bezsenność niż te przygody.

Jako lek główny mam cital 20mg i bardzo go sobie chwalę, skutki uboczne, jeśli nawet się pojawiają to w minimalnym stopniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Przyjmuję mianserynę już trzeci dzień i czuję się fatalnie. Przepisano mi ją jako drugi lek do Wellbutrinu XR aby obniżyć napięcie i fobię społeczną. Rzeczywiście napięcie znikło ale jakim kosztem: lek pozbawił mnie wszystkich dotychczasowych efektów leczenia Wellbutrinem, tzn. znikła motywacja do działania a wróciła depresja. Przejrzałem już ponad połowę postów tego tematu i widzę, że większość osób bierze ten lek na bezsenność lub na depresję połączoną z bezsennością.

Zastanawiam się, czy nie doszło po nieporozumienia między mną a moim psychiatrą bo, gdy zapytał się mnie jak do tej pory sypiałem to odpowiedziałem, że przez ostatnie kilka lat chodziłem późno spać a bardzo wcześnie wstawałem, ale nie sprecyzowałem, że działo się tak z konieczności - gdybym mógł sobie pozwolić to sypiałbym i 12h dziennie, co z resztą zdarzało mi się w weekendy. NIGDY ale to NIGDY nie miałem problemów z zasypianiem a raczej z budzeniem się. To co ludzie tu opisują o kłopotach z porannych wstawaniem po mianserynie to ja zawsze miałem normalnie. Dodam, że tak fatalnie działa na mnie już 7,5mg a mam przyjmować docelowo 30mg.

Niby ta nadmierna senność w ciągu dnia przechodzi z czasem ale boję się, że do tego czasu zniszczę swoje życie albo, że w moim przypadku nie przejdzie (zawsze narzekałem na brak energii).

 

1. Czy miał tu ktoś podobnie - dostał ten lek na lęki, mimo, że nie miał problemów ze snem i raczej narzekał już wcześniej na braki energii i jakie były efekty takiego leczenia?

2. Czy jest możliwe, że paradoksalnie wyższe dawki mianseryny działają bardziej pobudzająco w dzień?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hahahahaha. Przepraszam ale rozbawił mnie Twój post, a szczególnie zdanie "Przyjmuję mianserynę już trzeci dzień". Sorry ale 3 dni to w przypadku leków przeciwdepresyjnych NIC. Lek zanim zacznie działać może dawać efekty uboczne a jego działanie może pozostać ukryte przez cały czas wprowadzania leku, który trwa zazwyczaj 4-8 tygodni. I tak mianseryna jest jednym z najszybciej działających leków ale nie oczekuj działania po 3 dniach. Daj jej przynajmniej 2 tyg. Efekty uboczne mijają z czasem.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hahahahaha. Przepraszam ale rozbawił mnie Twój post, a szczególnie zdanie "Przyjmuję mianserynę już trzeci dzień". Sorry ale 3 dni to w przypadku leków przeciwdepresyjnych NIC. Lek zanim zacznie działać może dawać efekty uboczne a jego działanie może pozostać ukryte przez cały czas wprowadzania leku, który trwa zazwyczaj 4-8 tygodni. I tak mianseryna jest jednym z najszybciej działających leków ale nie oczekuj działania po 3 dniach. Daj jej przynajmniej 2 tyg. Efekty uboczne mijają z czasem.

Ojej, niefortunnie dodałem słowo "już" i się czepiasz. To nie jest mój pierwszy lek i setki razy słyszałem już ten slogan, że leki przeciwdepresyjne działają najwcześniej po 2 tygodniach. Nawiasem mówiąc nie zawsze to jest prawda - z własnego doświadczenia moklobemid i bupropion zaczynają działać już w pierwszym tygodniu. Z tego co czytałem w Waszych postach to jednak to usypianie jest dla większości osób korzystne, stąd moja wątpliwość czy ten lek został mi prawidłowo dobrany.

 

Przypominam moje pytania:

1. Czy miał tu ktoś podobnie - dostał ten lek na lęki, mimo, że nie miał problemów ze snem i raczej narzekał już wcześniej na braki energii i jakie były efekty takiego leczenia?

2. Czy jest możliwe, że paradoksalnie wyższe dawki mianseryny działają bardziej pobudzająco w dzień?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

salvorin skoro znasz ten slogan to czekaj cierpliwie a nie panikuj. Usypianie mija z czasem tak jak pisze znudzona-ona. Lek przywraca normalny sen osobom które mają z tym problem. Oceniać lek możesz po dłuższym czasie. Sporo osób zauważa, że wyższe dawki bardziej pobudzają. Moim zdaniem powinieneś wejść na dawkę jaką zaleciła lekarz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja biorę jakby siostrę mianseryny - mirtę już czwarty miesiąc i nadal tyję :/ mimo brania wenli. Apetyt zwiększony ale nie aż tak, żebym tyła bez końca. Boję się że narobię sobie przez ten lek nadwagi. Chyba jest to zatrzymanie tej wody, bo odżywiam się zdrowo, zero śmieciowego jedzenia i nie przekraczam kalorii ponad moje zapotrzebowanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×