Skocz do zawartości
Nerwica.com

KWETIAPINA(ApoTiapina, Bonogren, Etiagen, Kefrenex, Ketilept, Ketilept Retard, Ketipinor, Ketrel, Kvelux SR, Kventiax, Kventiax SR, Kwetaplex, Kwetaplex SR, Pinexet, Questax, Setinin, Symquel XR)


weronika

Czy kwetiapina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

161 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy kwetiapina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      115
    • Nie
      33
    • Zaszkodziła
      26


Rekomendowane odpowiedzi

ketrel stosuję już 2 tydzień. z poczatku dobrze mi się po nim spało a teraz z rana często się budzę. Nie zamula mnie, nie czuję sie po nim zmęczona. Czasem czuję suchość w ustach. Wszystko fajnie ale jest jedno ''ale'' po nim też jest mlekotok. Myślałam, że po odstawieniu olanzapiny ustapi a tu jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chce mi się tłumaczyć, wrzucę z translatora:

 

"Kolejne skany PET oceniający D2 zajęcia receptora kwetiapiny wykazały, że kwetiapina bardzo szybko odłącza się od receptora D2. Teoretycznie pozwala to na prawidłowe fizjologiczne skokami dopaminy wywołują normalne zmiany w takich dziedzinach, jak i ścieżek nigrostriatalnego tuberoinfundibular, co minimalizując ryzyko skutków ubocznych, takich jak pseudo-parkinsonizm, jak również zwiększenie aktywności prolaktyny."

 

Kwetiapina jest neutralna na prolaktynę. Ten mlekotok to pewnie jeszcze skutki podniesionej prolaktyny po olanzapinie. Ja mialem dlugo podniesiona prolaktyne po zaprzestaniu lykania Solianu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w mojej ulotce nie ma mowy o mlekotoku. A w innej ulotce na internecie jest. Lekarka mi mówiła, że występuje po kwetniapinie w niskim procencie przypadków. Jeszcze nie zjadłam całego opakowania. a wizyta dopiero w kwietniu. Nie dobrze jest tak skakać po neuroleptykach. Jak narazie z stosowanych przeze mnie neuroleptyków ketrel jest najlepszy.

 

-- 25 mar 2013, 13:38 --

 

PS: po ketrelu nie mam wilczego głodu, raczej normalnie jem tyle ile potrzebuję

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a dlaczego jak ja zaczalem brac ten lek to patrzylem sie w 1 miejsce trzymajac lyzke zmierzajaca do talerza ze sniadaniem bez ruchu. Mama mowi do mnie jedz...a ja....dobra i dalej sie patrze w jedno miejsce.calkowita zawiecha graniczaca z otumanieniem. Jak myslicie co sie stalo ze tak zadzialal? nasennie to nie powiem, usypial, ale na nastepny dzien nie ma mnie. Bol w piersiach siekal w dalszym ciagu, ale krotko go bralem ze wzgledu na efekt mega zombie. Generalnie to mam zdiagnozowana dystymie, wiec taki efekt zamulenia towarzyszy mi od dziecka i byl przyczyna drwin ze mnie ze stromy rowiesnikow, w pozniejszym etapie zmiemilo sie to w maltretowanie psychiczne, wiec moze ten lek wyciagna na wierzch pewien aspekt mojej choroby. Ciekawi mnie to.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biorę ketrel od 8 miesięcy w dawkach od 100 do 400 mg. bez skutków ubocznych, senność ok godziny po łyknięciu. A czy się wysypiam czy budzę nad ranem zależy od tego co się dzieje ze mną i w jakiej jestem fazie. Ostatnio zauważyła, że jak przetrzymałam czas senności, położyłam się później, nie mogłam zasnąć...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kwetiapina w małych dawkach (50-100mg) silnie antagonizuje alpha-adrenoreceptory Alpha1 i alpha2 oraz jest silnym, selektywnym antagonista receptora histaminowego H1, poza tym wykazuje duże powinowactwo do NET- transportera nordrenaliny a jej metabolit- norkwetiapina jest NRI- inhibitorem wychwytu zwrotnego noradrenaliny. W większych dawkach wpływa na autoreceptory i aktywuje alpha-adrenoreceptory. Nietypowo właściwość wśród neuroleptyków. W roli nasennego zamulacza sie swietnie sprawdza- przesypiam cala noc. Nie ma syndromu dnia nastepnego-otepienia rano po przebudzeniu, energii tez jakby wiecej w ciagu dnia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakoś ostatnio ''lepiej się czuję'' może to zasługa ketrelu lub wyższej dawki sertraliny. Mlekotok jeszcze mi nie znikł.

 

-- 10 kwi 2013, 20:19 --

 

Jest dobrze mlekotok mi pomału zanika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam od zeszłego tygodnia zaczałem brać kwetaplex w dawce 25mg na noc czyli jedna tabletka dzisiaj zacząłem brać w dawce 50mg czyli dwie tabletki w sumie mam problem największy z natłokiem myśli i troche z nerwami ale ostatnio mam nerwy w pracy i nie moge uczciwie przyznać czy mi one pomagają bo zawsze coś z tej roboty mnie drażni moje pytanie brzmi może ktoś mi pomoże czy biorąc 50 mg leku mógłbym sobie wypić z 2 piwa powiedzmy raz na dwa tygodnie bez jakiś konsekwencji zdrowotnych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kiedyś brałam kwetiapinę w dawkach do 75 mg i ścinała mnie tak, że nawet jeśli brałam całą dawkę na noc, to i tak przez cały dzień byłam okrutnie śpiąca. teraz od kiedy biorę wyższe dawki czuję się świetnie. dobrze mi się śpi i nie ma zamulenia w ciągu dnia. ba, będąc na tym zestawie abilify-ketrel-topamax jestem coraz bardziej zaktywizowana i czuję, że wychodzę z deprechy [czego nie było bez ketrelu] :great:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi abilify nie przypasował. Po nim czułam się zmęczona, sztucznie napędzona, pogorszenie wzroku. Ketrel + sertralina jest o.k. I tak zostane na tym zestawie chyba, że lekarz będzie chciał coś zmienić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lekarz przypisał mi Ketrel. Wczoraj pierwszy raz wziąłem docelowe 200 mg i jak by mnie obuchem ktoś walnął :D . Senność trwała jakąś godzinę, później przeszło. Najgorsze jest to, że na krótkie chwile traciłem świadomość, robiło mi się słabo. Mogę również stwierdzić, że osłabło mi libido, w sumie to dobrze bo nie potrzebuje tego. Po fluanxolu miałem chyba zbyt wysokie.:twisted: Ogólnie jak na razie na moje F20 średnio pomaga.

Zobaczymy , jeśli za kilka dni nie zniweluje urojeń będę prosił o zwiększenie dawki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciesze się bardzo biore 50mg kwetaplexu i wypiłem dwa piwa i nic mi nie jest jest super ciekawe czy jak będe brał 100mg czy też będe mógł wypić 2 piwa nie zrozumcie mnie źle wiem że to jest szkodliwe ja poprostu jestem piwoszem i jak zaczęło sie wkonću robić ciepło to nie moge wyrobić bez piwka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×