Skocz do zawartości
Nerwica.com

RYSPERYDON (Orizon, Risperidon Vipharm, Risperidone Teva, Risperon, Rispolept, Rispolept Consta, Ryspolit, Torendo Q-Tab)


Hadrianus

Czy risperidon pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

79 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy risperidon pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      38
    • Nie
      12
    • Zaszkodził
      35


Rekomendowane odpowiedzi

cziki_83, działają w gruncie rzeczy od razu, choć na pełnię efektów bywa że trzeba poczekać i parę tygodni. Brałem ich trochę, rispolept okazyjnie biorę do dzisiaj, i zawsze efekt uspakajająco-nasenny pojawiał się pół godziny od wzięcia pierwszej dawki. Z odstawianiem też nigdy nie miałem problemu, choć żadnego neuro nie brałem regularnie dłużej niż 2 miesiące.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cziki_83, działają w gruncie rzeczy od razu, choć na pełnię efektów bywa że trzeba poczekać i parę tygodni. Brałem ich trochę, rispolept okazyjnie biorę do dzisiaj, i zawsze efekt uspakajająco-nasenny pojawiał się pół godziny od wzięcia pierwszej dawki. Z odstawianiem też nigdy nie miałem problemu, choć żadnego neuro nie brałem regularnie dłużej niż 2 miesiące.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie rispolept pomaga bo wcześniej miałem paskudne depresje jako objaw schizofrenii, ale faktycznie zmniejsza libido zdolnosć do wysiłku np ciężko mi jechac pod górke na rowerze , mam też dziwne zaburzenia snu tzn budze sie za wcześnie i prześladują mnie mysli na jawie ale takie normalne. Podobno ludzie róznie toleruja ten lek jedni dobrze go znoszą a inni wolą olzapine , ja olzapiny nie cierpie to zamulacz dla mnie fatalny i przytyłem 10kg po nim, poprostu trzeba znaleźć swój lek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie rispolept pomaga bo wcześniej miałem paskudne depresje jako objaw schizofrenii, ale faktycznie zmniejsza libido zdolnosć do wysiłku np ciężko mi jechac pod górke na rowerze , mam też dziwne zaburzenia snu tzn budze sie za wcześnie i prześladują mnie mysli na jawie ale takie normalne. Podobno ludzie róznie toleruja ten lek jedni dobrze go znoszą a inni wolą olzapine , ja olzapiny nie cierpie to zamulacz dla mnie fatalny i przytyłem 10kg po nim, poprostu trzeba znaleźć swój lek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostałam od lekarza zamiennik Rispoleptu, Orizon. Mam brać małą dawkę na noc, ogólnie dużo gadał. no w każdym razie razem z tym mam brać sympramol, z tego co mówił zrozumiałam że orizon ma aktywizować, a sympramol wyciszać i zupełnie nie rozumiem czemu mam brać na noc skoro ma aktywizować i po co wyciszać?? Nic nie rozumiem, może ktoś łączył te dwa leki i powie czy pomogło, czy nie, bo dla mnie to jakby nielogiczne :shock:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fairy, to nie jest tak, że działa od razu. Rispolept wzięty wieczorem sprawi, że rano nie będziesz zamulona. Efekt leczniczy odczujesz dopiero po jakimś czasie, choć ja nie polecam tego leku, szczególnie w dużych dawkach. Rispolept obniża dopaminę, a to raczej nie wpływa dobrze na samopoczucie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wertstal, miesiąc czasu to na tyle krótko że możesz bez obaw lek odstawić, ja tak robiłem, raz po 2 miesiącach z dnia na dzień bez problemów. Nie wiem jak się ten lek łączy z alko, prawdopodobnie glebuje, ale jak odstawisz ze 2 dni przed piciem nie powinno być problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rispolept a zawody sportowe

Codziennie wieczorem biore 0,5 mg tego leku i pomaga. Jednakze nie o tym mowa. Mam pytanie, ktore chcialbym skierowac do obeznanych osob - czy branie takiej dawki rispoleptu nie spowodowaloby wyniku pozytywnego na kontroli antydopingowej na zawodach? Chcialbym dodac, ze to bardzo wazne dla mnie zawody i co zalecalibyscie mi zrobic w tej sytuacji?

 

P.s. Zawody te odbeda sie dopiero w 3 tygodniu czerwca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biorę Risperon 3 mg na dzień, wcześniej 4 mg, ale ze względu na akatyzję lekarz zmniejszył mi dawkę. Sama kuracja trwa już więcej niż 2 tygodnie, a ja nie widzę poprawy. Ciągłe niebezpieczne myśli, że móglbym komuś coś zrobić mnie męczą. Jak myślicie ile muszę jeszcze czekać na znaczącą poprawę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wenlafaksyna i risperidon to dobry zestaw na nerwicę natręctw ? Bez SSRI...

 

-- 30 lip 2013, 13:42 --

 

Czy tak mała dawka jak 1mg risperidonu może spowodowac spustoszenie/oziębienie w sferach uczuciowych, libido, zainteresowań, hobby ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×