Skocz do zawartości
Nerwica.com

CITALOPRAM (Aurex, Cipramil, Citabax, Cital, Citalopram Vitabalans, Citaxin, Citronil, Oropram, Pram)


blackfuck

Czy citalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

9 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy citalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      5
    • Nie
      2
    • Zaszkodził
      2


Rekomendowane odpowiedzi

Lubuszanka

bywasz jeszcze na forum?

Chcialam cos dorzucic na temat nawrotow nerwicy - moja pierwsza nerwica byla intensywna ale trwala tylko... 3 tygodnie. Minelo mi po tygodniu zazywania CIpralexu. Tak szybko, ze nawet trudno uwierzyc czy to bylo za sprawa leku. Nie zeby mi sie polepszylo ale po prostu wrocilam do normalnosci w przeciagu dnia, dwoch. A mialam silna Agoraphobie. Po roku odstawilam lek. PO kolejnych tygodniach nerwica wrocila. SIegnelam znowu po Cipralex. Dupa. Nie pomogl. Dostalam inny lek i nastepny i kolejny... Po roku cierpienia jestem w punkcie wyjscia. Nie wiem jak to jest z tymi lekami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłam dzisiaj u lekarza bo mam nawrót nerwicy przez warunki panujące w domu. Syn ADHD-owiec , pyskata niesłuchająca mnie córka i problemy z dogadaniem się z mężem który uważa że nie powinnam się leczyć bo samo mi przejdzie a ja czuję się coraz gorzej i notorycznie wywala mi leki uważając mnie za hipohondryczkę,a ja nie udaję że nagle nic z nerwów nie pamiętam czy w środku dnia ogarnia mnie sennośc i mam tiki nerwowe i kłucie w sercu. I przepisał mi dziś nowy lek citabax 10mg ale boję się go brać bo znów będzie w domu afera.I nie wiem jakie ma skutki uboczne przy lekach przeciwpadaczkowych.Proszę o odpowiedzi.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O kurcze, a ja własnie mam przepisamy ten lek. Lekarz twierdzi że po nim ni ema skutków ubocznych..

Przez 3 miesiące brała Seronil, ale musiałam podwoić dawkę, bo miałam nawroty depresji. A poza tym miałam zawroty głowy .

 

Od jutra zaczynam brać...zobaczę jak będe sie czuła...

 

Trochę mnie niepokoi że tak mało osób to bierze... :roll::?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kochani ja juz biore ten lek od 4,5 tygodnia na samym poczatku czulam sie okropnie jak flak,nie bylam w stanie nic robic,bylam senna,oszolomiona,léki byly silniejsze,niepokuj...na szczescie po 2 tyg.ustapilo lek faktycznie mi pomaga nie mam juz uczucia zaraz zemdleje,zawroty glowy nie mecza mnie od 4 dni,dusznosci pojawiaja sie czasem...walcze jeszcze o to aby wyjsc samej z domu co nie jest latwe...pozdrawiam

 

[ Dodano: Dzisiaj o godz. 6:22 pm ]

A jesli chodzi o dawkowanie to przez pierwsze 5-7 dni bierze sie polowke czyli 10mg a pozniej juz cala tabletke 20mg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tez mam przepisany ten lek+atarax przez 2 tyg.pół tabletki i doraznie w przypadku napadu intensywnego lęku cloranxen.

citaxin najpier mam brac 1/4 tabl. przez 2 dni,potem 1/2 tabl i po jakims czasie cala. troche sie boje skutkow ubocznych i nieporzadanych objawow....w zyciu nie bralam takich lekow.

ostatnio leczylam sie persenem i sporadycznie 1/2 tabletka ataraxu,ale nic mi to nie dalo bo mimo iz poruszam sie dosc swobodnie po okolicy i nie mam objawow somatycznych prawie to nie czuje sie jeszcze pewnie i nie moge sie cos odwazyc by wsiasc do pociagu czy tramwaju bylejakiego:))

citaxin mam brac przez ok 9 miesiecy,jakos dlugo bardzo....

napisz Rzaba jak na Ciebie dziala:))ja tez zdam relacje

pozdrawiam:))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

natik dzisiaj wzięłam pierwszą tabletkę ( całą, bo wczesniej przez 3 miesiące brałam az 2 Seronilu).

Czuję się świetnie :D

Wogóle nie czuje jakbym była chora, żadnych skutków ubocznych ( narazie). Na początku leczenia Seronilem czułam sie potwornie, ale pewnie dlatego że miałam ciążką depresję. Teraz czuję , ze zyję.

:mrgreen:

 

Lekarz przekonywał mnie, ze to bardzo dobry lek. Skuteczny i dający b. mało skutków ubocznych. Rzeczywiście jak przeczytałam ulotke to okaząło się, że jest tam dosłownie ćwiarktkw możliwych działań nieporządanych w porównaniu z Seronilem...

Aha, dzisiaj czułam sie troche senna, ale tak przyjemnie senna 8):D

 

Pozdrawiam i ciesze się, ze będe mogła z kimś konfrontować swoje obawy.

 

Rzaba :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

3 tygodnie temu, po 10 miesiacach, zgodnie z zaleceniami lekarza przystalem przyjmowac Cipramil (odpowiednio zmniejszajac dawke 20mg). Od tego czasu cierpie na bol glowy i dziwne, nagle pocenie sie ktore trwa kilka minut. Budze sie z bolem glowy, caly dzien boli mnie mniej lub wiecej w roznych czesciach glowy. Nigdy wczesniej nie bolala mnie glowa ( no moze raz na rok od swieta), nigdy nie bylem podatny na zmiane cisnienia, nie mialem zawrotow glowy itp itd. A przez ostatnie dni jestem przez ten bol glowy praktycznie "zmasakrowany". Czy ktos mial podobne przejscia po odstawieniu Cipramilu albo podobnego leku? Bylem kontrolnie u laryngologa, dentysty i wszystko jest w najlepszym porzadku.

 

Pozdrawiam

Adamski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki Rzaba zaczynam brac od jutra i balam sie bardzo,dzieki Twoim pozytywnym reakcjom nie zawaham sie jutro i nie przeloze na pojutrze:)na kazdego dziala inaczej wprawdzie,ale wiem ze rowniez poprawia samopoczucie a nie powoduje jedynie skutki uboczne:)wielkie dzieki

 

[ Dodano: Dzisiaj o godz. 7:18 pm ]

1/4 tabletki wcale na mnie nie dziala...tzn czuje sie dobrze caly czas i nie mam lękow bez tabletek i w sumie to nie wiem czy ,mam je brac czy nie,tak na wszelki wypadek gdyby cos jednak sie zdazyc mialo czy jak....

zobacze jak jutro po 1/2 bedzie:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten lek jest do d..py , jest dobry ale na depreche , na leki mi nie pomagal , wrecz przeciwnie dostawalam po nich atakow paniki i bylam potwornie senna i bez energii , do tego okropne mysli samobojcze !! bralam go 3 miesiace i na poczatku bylo dobrze ale dzialal tylko miesiac , potem zaczal sie koszmar , ale nie na kazdewgo musi tak samo wplywac !!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biorę chyba trzeci miesiąć na początku było dobrze teraz przestaje działać doszedłem do dawki 30 nieraz40 mg to już chyba n-ty lek który próbuję wcześniej walczyłem z uzależnieniem od środków psychoaktywnych wyjatkowo mi nie służyły teraz jest dużo lepiej.Ogólnie lek bardzp dobry jednak dla mnie chyba za słabyzaznaczam że cierpię teraz na nerwicę natręctw+ depresja nią spowodowana.Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

taką małą dawkę to rzecywiście możes znawet nie odczuwać. ja od razu dostałam 1 i strasznie sie czułam ( Seronil) . Teraz pewnie mój organizm przyzwyczaił sie do tych prochów dlatego nie odczuwam żadnych skutków ubocznych.

tera zczuję sie super !!! :mrgreen:

 

Natik musisz dac sobie czas. Leki działaja dopiero po pewnym czasie ( u mnie po ok 4 tygodniach zauwzyłam poprawę)

Pozdrawiam Cię i czekam na nowie wieści

paaa :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

od wczoraj biore po pół i czuje sie fatalnie,znowu mam dusznosci,w sklepie zrobilo mi sie slabo,nie wychodze na zewnatrz bez ataraxu a i on niezbyt mi pomaga..i tak ta polowka rano trzyma mnie w tym kiepskim samopoczuciu do nocy,nie wiem czy to mozliwe ze az tak dlugo...najgorsze,ze jestem sama z moim synkiem i musze w miare normalnie funkcjonowac,odbierac i zaprowadzac go do szkoly itp.mam nadzieje ze szybko mi przejdzie i bedzie dobrze jak przed ta kuracja,bo jesli nie to przestaje to brac i ide do lekarza po cos innego.no nic czekam wiec na poprawe:))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

natik poczatki zawsze sa takie . Musiszto przetrzymać. Potem juz będzie tylko lepiej. Twój organizm musi przyzwyczaić sie do leków. ja na początku brania Seronilu ni emogłam z łózka wstać. Miałam strzsne lęki i olalo mnie całe ciało. Tez chciałam to rzucić w cholere, bo przed braniem czułam sie lepiej. Ale przeczytaj uloptke,. tam jest wyraźnie napisane, ze na początku objawy choroby sie nasilają, po czym mijaja.

Zrobisz jak uważasz, ale mi sie wydaje ze powinnas dać sobie czas i sie nieząłamywać. wiem jakie to trudne. ja miałam obok siebie męża, który mna sie opiekował i rodzicó. Ty jestes sama, ale pamiętajk, ze jak już wyzdrowiejesz to będziesz sobie ze wszytskim świetni eradziła. Ja teraz tak sie czuję. wiesz jakie to wspaniałe uczucie, kisdy niczego sie nie boje i uśmiecham sie do siebie w lustrze. Nabrałam siły i wiary. Od razu przestałam bysć chud ai skurczona. Znów faceci oglądają sie za mną jak jade rowerkiem :oops:;)

 

Trzymaj sie kochana

dasz radę!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki Rzaba na szczescie szkole mam blisko i moze moje dziecko zmobilizuje sie by chodzic samodzielnie(starszny z niego maminsynek:))buziaczki przy kolegach bez obciachu,nie przejmuje sie ich reakcja i najchetniej za raczke by chodzil:)w sumie to cokolwiek bym nie brala byloby podobnie,wytrzymam wiec jakem twardzielka:))

pozdrawiam i milutkiego dzionka :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lek przeciwdepresyjny z grupy selektywnych inhibitorów wychwytu zwrotnego serotoniny (SSRI). Stosowany w leczeniu depresji - zwłaszcza w fazie początkowej i w leczeniu podtrzymującym. Jest to lek działający bardzo silnie antydepresyjnie oraz przeciwlękowo. Jego działanie może być opóźnione i zacząć się dopiero po miesiącu regularnego zażywania, lecz gdy zadziała jest bardzo dobrym lekiem i pomaga. Objawy niepożądane są różne ale zazwyczaj jest ich bardzo mało i przechodzą z czasem zażywania. Może wystąpić potliwość, drżenie rąk i mdłości, które nie zawsze przechodzą. Lek ten reguluje rytm snu i czuwania - poprawia sen, jednak z początku może powodować lekką bezsenność. Lek zwykle powoduje utratę wagi, bardzo rzadko tycie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lek przeciwdepresyjny z grupy selektywnych inhibitorów wychwytu zwrotnego serotoniny (SSRI). Stosowany w leczeniu depresji - zwłaszcza w fazie początkowej i w leczeniu podtrzymującym. Jest to lek działający bardzo silnie antydepresyjnie oraz przeciwlękowo. Jego działanie może być opóźnione i zacząć się dopiero po miesiącu regularnego zażywania, lecz gdy zadziała jest bardzo dobrym lekiem i pomaga. Objawy niepożądane są różne ale zazwyczaj jest ich bardzo mało i przechodzą z czasem zażywania. Może wystąpić potliwość, drżenie rąk i mdłości, które nie zawsze przechodzą. Lek ten reguluje rytm snu i czuwania - poprawia sen, jednak z początku może powodować lekką bezsenność. Lek zwykle powoduje utratę wagi, bardzo rzadko tycie.pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lek przeciwdepresyjny z grupy selektywnych inhibitorów wychwytu zwrotnego serotoniny (SSRI). Stosowany w leczeniu depresji - zwłaszcza w fazie początkowej i w leczeniu podtrzymującym. Jest to lek działający bardzo silnie antydepresyjnie oraz przeciwlękowo. Jego działanie może być opóźnione i zacząć się dopiero po miesiącu regularnego zażywania, lecz gdy zadziała jest bardzo dobrym lekiem i pomaga. Objawy niepożądane są różne ale zazwyczaj jest ich bardzo mało i przechodzą z czasem zażywania. Może wystąpić potliwość, drżenie rąk i mdłości, które nie zawsze przechodzą. Lek ten reguluje rytm snu i czuwania - poprawia sen, jednak z początku może powodować lekką bezsenność. Lek zwykle powoduje utratę wagi, bardzo rzadko tycie.pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej Rzaba :D

u mnie tak sobie,ale bez tragedii,wspomagam sie atarxem troche i coraz mniej tych zawrotow itp,mdli mnie jedynie lecz i tak apetyt mam spory :twisted: zobaczymy jak dojde do calej tabletki bo narazie po pół,ale mam nadziej ze gorzej nie bedzie:)milego dnia!!

a to w ogole tak ma zadzialac,ze bede tryskac optymizmem czy co?? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×