Skocz do zawartości
Nerwica.com

Co mam zrobić, żeby wyglądać poważniej?


czarnobiała mery

Rekomendowane odpowiedzi

Czasami mnie wkurza to, że wyglądam tak młodo. Cokolwiek próbuję załatwić na uczelni, zawsze jestem traktowana jak studentka. Nikt nie traktuje mnie poważnie, wydaje mi się, że gdybym wyglądała poważniej, ludzie inaczej by się do mnie odnosili. Co mam zrobić, żeby wyglądać cokolwiek poważniej niż wyglądam? Ludzie myślą, że jestem gdzieś 10 lat młodsza niż w rzeczywistości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Haniu,zacznij palić papierosy to zmarszczki pojawią się piorunem :D .Oczywiście to żart.

 

Nie wiem czy się malujesz,ale makijaż i odpowiedni ubiór dodają powagi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nazywam się niewarto, powinnaś się cieszyć że tak młodo wyglądasz ja bym się cieszył jakbym wyglądał na 20 latka.

Wyglądasz młodziej niż rocznik ale bez przesady na 18-latkę nie wyglądasz, na 22-23 latke gdzieś, ale masz taki dziecinny głos i sposób bycia nieco z tego co pamiętam może dlatego.

 

Mi ludzie w ciemności lokalów tez dają mniej lat bo zachowuje się niepoważnie i mówię głupoty jak na swój wiek ale w świetle dziennym widać co ze mnie za dziad.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale jak ubierałam się na czarno, to wydaje mi się, że wyglądałam poważniej niż teraz, a ludzie traktowali mnie tak samo. Nie wiem już, w czym rzecz.

carlosbueno, ja się źle czuję w butach na obcasach, w garsonkach i tak dalej. Niezależnie od pory roku chodzę w glanach, teraz zamówiłam sobie różowe i czekam na przesyłkę :smile: Malować mi się nie chce, a jeszcze bardziej nie chce mi się tego zmywać potem, wolę w tym czasie przeczytać kolejny artykuł, który coś wniesie do mojej pracy naukowej.

fotki nie wrzucę ze względu na lęki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale jak ubierałam się na czarno, to wydaje mi się, że wyglądałam poważniej niż teraz, a ludzie traktowali mnie tak samo. Nie wiem już, w czym rzecz.

carlosbueno, ja się źle czuję w butach na obcasach, w garsonkach i tak dalej. Niezależnie od pory roku chodzę w glanach, teraz zamówiłam sobie różowe i czekam na przesyłkę :smile: Malować mi się nie chce, a jeszcze bardziej nie chce mi się tego zmywać potem, wolę w tym czasie przeczytać kolejny artykuł, który coś wniesie do mojej pracy naukowej.

fotki nie wrzucę ze względu na lęki.

 

To ja nie rozumiem, chcesz coś zmienić , jednocześnie nic z tym nie robiąc? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sama wyglądam na 16 w porywach 18lat, 19 nigdy nikt mi nie dał, a małymi krokami zbliżam się do 30 :lol: I chyba nigdy nie spotkałam się z niepoważnym traktowaniem, może poza pierwszym wrażeniem opierającym się tylko na wyglądzie (ale i tego sobie jakoś nie przypominam) bo i sama staram się być konkretna i zdecydowana.

Jeśli mogę poradzić coś od siebie- popracuj raczej nad głosem, stylem wypowiedzi (o ile masz z tym problem) czy (nawet pozorną ;)) pewnością siebie i opanowaniem bo ubraniami czy makijażem zazwyczaj ciężko jest dodać sobie lat, przynajmniej w moim przypadku. W marynarce i mocniejszym makijażu wyglądam raczej jak na zakończenie roku szkolnego w 2klasie LO niż jak Pani z pracy :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nazywam się niewarto, Dlaczego traktujesz to od razu jako atak??

 

Zapytałaś, to Ci ludzie odpowiedzieli, ale ja takie właśnie odniosłam wrażenie , że chcesz zmian jednocześnie nic z tym nie robiąc.

No i nie mówię ,że koniecznie od razu wielkie szpile, ale jak chcesz wyglądać poważniej to faktycznie ubiór, makijaż, fryzura to podstawa i wiadomo ,że to wymaga pewnej pracy i czasu.

 

-- 20 mar 2013, 20:27 --

 

papillon, Rozumiem co masz na myśli , ale ja akurat potraktowałam pytanie dosłownie., czyli co zrobić ,żeby WYGLĄDAĆ poważniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

papillon, Rozumiem co masz na myśli , ale ja akurat potraktowałam pytanie dosłownie., czyli co zrobić ,żeby WYGLĄDAĆ poważniej.

 

I w zasadzie prawidłowo, tego dotyczyło pytanie, jednak chyba w samym młodym wyglądzie nie chyba ma nic złego i to nie jest głównym problemem.

Wg mnie, a mam sytuację podobną podobnie jak autorka tematu, należałoby poszukać przyczyny tego niepoważnego traktowania gdzie indziej, niekoniecznie w braku makijażu czy kolorze ubrań. Nieraz zachowanie może lepiej przekłuć się na odbiór własnej osoby niż sam wygląd.

Ale najlepiej popracować nad jednym i nad drugim :great:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To co ja mam ubrać?

 

papillon, a ja nie jestem pewna siebie, zdecydowana. Jak mam stać się pewna siebie, jeśli ja w siebie nie wierzę, bo w sumie nie ma w co wierzyć, jestem nic nie warta. Myślę, że wszyscy to widzą, że tak jest i to też może być powód, dla którego mnie tak traktują. Ale jak ja mam to zmienić, skoro jestem nikim?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nazywam się niewarto, równie dobrze mogłabyś zadać pytanie: co mam zrobić żeby nie być blondynką. Odpowiedź zafarbować się - ale Ty nie chcesz i moze słusznie bo dobrze Ci w bląd włosach, pasują do Ciebie a w czarnych czy rudych byłoby Ci nie do Twarzy.

To samo dotyczy wyglądu zewnętrznego. Ja od zawsze wyglądałam młodziej - im jestem starsza tym się bardziej cieszę :D a Ty zaraz się dołujesz umartwiasz po co? z powodu tego że wyglądasz na mniej lat niż masz - w/g mnie to super!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nazywam się niewarto, Wiesz, cała rzecz tkwi w tym, że ja mam o sobie tak podobne zadnie jak ty.

Ale łatwiej mi jest kiedy zacisnę zęby i przynajmniej stworzę pozory takiej osoby. Unikam wtedy lekceważenia i upokorzenia, które jeszcze mnie dobija.

I szczerze- to, że udaje mi się nad tym panować nie daje mi satysfakcji, bo traktuję to raczej jako sposób przetrwania i nie pogłębiania własnych problemów, żeby jakoś udawało mi się żyć pośród tych ludzi.

Dasz sobie radę, jak coś to pisz na priva. Jak będę umiała jakoś pomóc to pomogę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×