Skocz do zawartości
Nerwica.com

Czy dzięki temu nerwica minie?


stx

Rekomendowane odpowiedzi

witam, sprawa wygląda następująco

 

od dziecka denerwowali mnie rodzice. ograniczali zbyt mocno i kontrolowali. i jeszcze byli z siebie dumni jaką to mi wolność dają itd. no i oczywiście było pełno takich sytacji codzień. nic nie mogłem, o wszystko musiałem się zapytać, miałem dużo obowiązków i tak dalej. zawsze jak coś przeskrobałem to nagadali mi tak, że myślałem o tym 24 godziny na dobę.

 

no ale ja jako grzeczne dziecko po prostu sie nie odzywałem i frustracje dusiłem w sobie. i tak jest do dziś (wiadomo że niezupełnie tak samo, ale również jest ta frustracja), a mam niecałe 18 lat.

 

no i chodzi o to, że teraz mam coś w stylu lęku przed rodzicami. czuje że musze im pomagać, uczyć się itd ale tego nie robie bo nie mam sił już. i tutaj pojawia się błędne koło. no ale przejde to sedna bo pewnie mało komu chciałoby sie czytać całą historie.

 

- Rodzice (głównie) są moim głównym powodem nerwic, stresu i reszty swojskich spraw. Więc jeśli np. nie będę z nimi mieszkał to czy nerwica minie?

 

bo chodze do szkoły, a nie potrafie się na niczym skoncentrować. chyba nie zdam jak dalej tak będzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×