Skocz do zawartości
Nerwica.com

Emetofobia - Lęk przed wymiotowaniem


Dorotaa

Rekomendowane odpowiedzi

Freya, a nie przyjmujesz podczas kuracji antybiotykiem synbiotykow oslonowych na przewod pokarmowy?? dobrze robią równiez banany i yuogurty przy kuracji :) np. takli actimel bylby ok.

 

-- 04 mar 2013, 15:34 --

 

hura! udalo się :) w koncu. po trupach do celu. probowalam wszystkiego. psychoterapii, bylam u psychologow i u psychiatrow. wszystkie sposoby byly w jakims stopniu pomocne. jednak cos tam zawsze we mnie pozostawalo. odrobina leku, niechec, niepewnosc, bylo mi jakos niedobrze, ogolnie mowiac czulam sie beznadziejnie. lecz teraz ujrzalam jak swiat wyglada naprawde - we wszystkich barwach. juz sie nie boje juz czuje sie dobrze. klade sie i wstaje z usmiechem na twarzy. jestem szczesliwa! idac tam pietek godz. 13. nie mialam jeszcze zadnej gwarancji ani pewnosci. efekty zauwazylam juz po wyjsciu z gabinetu. i okazalo sie ze jestem zdrowa! :) lekarstwem moim byla hipnoza..

inne metody na pewno sa dobre, ale na mnie nie dzialaly tak do konca i byly meczące, dlugotrwale oraz kosztowne.

 

powodzenia wszystkim! mocno w was wierze ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Freya, a nie przyjmujesz podczas kuracji antybiotykiem synbiotykow oslonowych na przewod pokarmowy?? dobrze robią równiez banany i yuogurty przy kuracji :) np. takli actimel bylby ok.

 

-- 04 mar 2013, 15:34 --

 

hura! udalo się :) w koncu. po trupach do celu. probowalam wszystkiego. psychoterapii, bylam u psychologow i u psychiatrow. wszystkie sposoby byly w jakims stopniu pomocne. jednak cos tam zawsze we mnie pozostawalo. odrobina leku, niechec, niepewnosc, bylo mi jakos niedobrze, ogolnie mowiac czulam sie beznadziejnie. lecz teraz ujrzalam jak swiat wyglada naprawde - we wszystkich barwach. juz sie nie boje juz czuje sie dobrze. klade sie i wstaje z usmiechem na twarzy. jestem szczesliwa! idac tam pietek godz. 13. nie mialam jeszcze zadnej gwarancji ani pewnosci. efekty zauwazylam juz po wyjsciu z gabinetu. i okazalo sie ze jestem zdrowa! :) lekarstwem moim byla hipnoza..

inne metody na pewno sa dobre, ale na mnie nie dzialaly tak do konca i byly meczące, dlugotrwale oraz kosztowne.

 

powodzenia wszystkim! mocno w was wierze ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej. Mam do Was pytanie. Czy kiedy czujecie się źle towarzyszą Wam jakieś inne objawy oprócz lęku? Mnie ostatnio łapie trzęsiawka. Trzęsę się jak galareta i nie mogę się uspokoić. Do tego potrafi mnie tak przycisnąć w jelitach i w żołądku, że nie wiem co się dzieje. Wcześniej tylko mnie mdliło i trochę mi się ręce trzęsły ale to co się ze mną dzieje od 2 tygodni to po prostu koszmar :( To normalne w emetofobii, czy podłapałam jakąś nerwicę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej. Mam do Was pytanie. Czy kiedy czujecie się źle towarzyszą Wam jakieś inne objawy oprócz lęku? Mnie ostatnio łapie trzęsiawka. Trzęsę się jak galareta i nie mogę się uspokoić. Do tego potrafi mnie tak przycisnąć w jelitach i w żołądku, że nie wiem co się dzieje. Wcześniej tylko mnie mdliło i trochę mi się ręce trzęsły ale to co się ze mną dzieje od 2 tygodni to po prostu koszmar :( To normalne w emetofobii, czy podłapałam jakąś nerwicę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I mdłości wiosenne to jeden z typowych objawów u wrzodowców i osób mających problem z żołądkiem...

 

A co w ogóle u was słychać dziewczynki? LEpiej wam się żyje? Bo ostatnio cisza tu...

 

Cisza, bo chyba każda z nas zabiera się za świateczne porządki. Ale wracając do Twojego pytania to czuje się koszmarnie. Ostatnio byłam u psychiatry i jak opowiedziałam babeczce jakie mam schizy to oczy przetarła ze zdziwienia :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie coraz gorzej.

Boję się wsiąść do auta, boję się wsiąść do autobusu, boję się zjeść obiad.

Ciągle czuję albo gorąco w żołądku, albo ból, albo zgagę.

O gastroskopii nawet słyszeć nie chcę. Nie widzę tego po prostu.

I nie radzę, żeby mi znów ktoś zaczął pisać o głodujących w Afryce, ani jak to się użalam nad sobą, bo już się nie powstrzymam od ostrzejszego komentarza. :evil:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mireille, nie biorę nic. Nie chcę się pchać w leki. Do tego psychiatry co chodziłam też już nie chcę iść, bo on ma w nosie moją fobię, nie traktuje jej poważnie. A innego psychiatry nie znam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×