Skocz do zawartości
Nerwica.com

Robię to czego się brzydzę, by wiedzieć na pewno...


desdemona89

Rekomendowane odpowiedzi

Sinner22, Tak właśnie ja też tak jakby się zatracam i przestaję wierzyć sobie. A argumenty w to by sobie uwierzyć zamieniam w to, że winny się tłumaczy i, że pewno jestem winna i teraz niewinnością się tłumaczę. Kochana po jakimś czasie będzie lepiej zobaczysz, ja teraz już rzadziej miewam takie sytuacje.

Pozdrawiam i życzę Ci powodzenia;*

 

camomilla2, Dokładnie. Myślisz, że wtedy przyjdzie wreszcie spokój i ukojenie, a tu jak zawsze klapa. Nerwy, złość, lęk i niepokój są silniejsze:|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sinner22, Tak właśnie ja też tak jakby się zatracam i przestaję wierzyć sobie. A argumenty w to by sobie uwierzyć zamieniam w to, że winny się tłumaczy i, że pewno jestem winna i teraz niewinnością się tłumaczę. Kochana po jakimś czasie będzie lepiej zobaczysz, ja teraz już rzadziej miewam takie sytuacje.

Pozdrawiam i życzę Ci powodzenia;*

 

camomilla2, Dokładnie. Myślisz, że wtedy przyjdzie wreszcie spokój i ukojenie, a tu jak zawsze klapa. Nerwy, złość, lęk i niepokój są silniejsze:|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam natrectwo odnosnie homoseksualizmu. Powiem Wam, ze z poczatku ciezko mi bylo sie z tym obyc. Zaczalem czytac rozne rzeczy o homoseksualizmie, bezposrednio po kazdym przeczytaniu moj lek rosl, ale nastepnie malal. Co chce przez to powiedziec? A no to, ze mysle, ze problem nerwicy rozwiaze sie wtedy, kiedy przyzwyczaimy sie do swoich lekow i je oswoimy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam natrectwo odnosnie homoseksualizmu. Powiem Wam, ze z poczatku ciezko mi bylo sie z tym obyc. Zaczalem czytac rozne rzeczy o homoseksualizmie, bezposrednio po kazdym przeczytaniu moj lek rosl, ale nastepnie malal. Co chce przez to powiedziec? A no to, ze mysle, ze problem nerwicy rozwiaze sie wtedy, kiedy przyzwyczaimy sie do swoich lekow i je oswoimy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej desdemona. Nie wiem czy nadal zaglądasz na forum czy już nie, ale znalazłam coś co możde dotyczyć Ciebie i mnie. Długo grzebałam w internecie i zaczęłam szukać coś na angielskich stronach.

Nie wiem czy dobrze robię, czy czytanie na temat zaburzenia czasem mnie bardziej nie nakręci, ale chcę sobie jakoś pomóc i się uspokoić.

Znalazłam informacje na temat tzw. fałszywej pamięci:.

,,False Memory OCD is a type of OCD where a person is dealing with an obsessive thought that something happened in the past that in reality never happened. It is a false memory created by OCD''

i przykład (podobny do obaw desdemony):

 

“A person is afraid to touch contaminated objects for fear of getting aids. He sees a red spot which he immidiately assumes is blood. Then a thought enters his head that he might have touched that spot. He starts to remember whether he did or not and OCD doubt sets in.”

 

Oto link do strony:

 

http://youhaveocd.com/2010/06/18/trick-to-fighting-false-memory-ocd/

 

Mam nadzieję, że to jakoś pomoże osobom, które mają coś podobnego. Mnie trochę uspokoiło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×