Forum Psychologiczne

Nerwica Depresja Psychologia

depresja, nerwica, forum psychologiczne

Strefa czasowa: UTC + 1 |  

Temat: Wysiłek fizyczny zwiększa lęk

Wiadomości w tym temacie: 20

Strona 1 z 2  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Reklama

Autor

Wysiłek fizyczny zwiększa lęk

Post 26 lut 2013, 00:49 

Od: 23 sie 2012, 23:40
Po 2 godzinach od biegania pojawia się mega lęk 3xmocniejszy niż gdyby doszło do stresowej sytuacji macie też tak ?

______
https://www.youtube.com/watch?v=hYpxnEIu1aY

udostępnij ten temat w: Udostepnij w Facebook { SHARE_ON_WYKOP } Udostepnij w Twitter { SHARE_ON_BLIP }

Post Dzisiaj 

Od: 13 Lip 2005, 01:45
Miejscowość: internet
  • Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy

Post 26 lut 2013, 11:05 

Od: 01 lis 2012, 12:30
U mnie wysiłek fizyczny działa przeciwnie, zawsze koi lęk.

Post 26 lut 2013, 11:17 
Vice Miss Najładniejszych Nóg na forum

Od: 09 kwi 2012, 21:26
insomnia-one, bo zapewne pojawienie sie leku u niego nie bylo konpletnie zwiazane z bieganiem

______
Nie musze byc najlepsza ze wszystkich. Wystarczy, że będę trochę lepszą sobą, niż byłam wczoraj.

Kazdy współczuje słabym.. na zazdrość trzeba zapracować ;)

Post 26 lut 2013, 11:56 

Od: 01 lis 2012, 12:30
racja, nie będę więcej czytał forum zaspany :)

Post 26 lut 2013, 12:24 

Hmm może to ma jakiś związek z kortyzolem ?
Nie mam lęku przez cały dzień robie różne rzeczy ,ale zawsze po bieganiu się pojawia ! dziwne i wkurzające.
Insomnia u mnie też koi ,ale tylko przez pierwsze dwie godzin ,a pozniej kapa.
Spróbuje przed spaniem,może to rozwiąże problem.

______

Post 26 lut 2013, 12:34 

Od: 04 maja 2012, 12:30
hej, a ja mam nerwice ktora sie umiejscowila głownie w brzuchu, ja mialem stres to mi sie wymiotowac chcialo i nie byłęm w stanie nic przełknac, i jak mam wysilek fizyczny typu bieganie czy siłownia to tez mi sie robi niedobrze i chce sie zygac :(:(:( to jest straszne. nie raz juz pozygalem sie cwiczac. mialęm z tej nerwicy chorobe wrzodowa zoladka czy 12nastnicy, żołądek mi bije jak serce caly czas, w chwilach spokoju to malo bije a przy stresie wali jak oszalaly i tak samo przy wiekszym wysilku i efekt ten sam chce sie zygac i trzeba sie bardzo meczyc zeby to powstrzymac, jak sie z tego wyleczyc?

nie czuje lęku przez wysilek.!!ani po nim tez nie.

______
Gdybyś miał jeden strzał, lub jedyną szanse by zdobyć to czego pragniesz, wykorzystałbyś ją czy po prostu pozwolił jej się wyślizgnąć ?

Post 26 lut 2013, 14:04 
Vice Miss Najładniejszych Nóg na forum

Od: 09 kwi 2012, 21:26
andre143waw, ja nie mam nerwicy ake mam wrzody i dokladnie te same objawy jakie opisujesz... wiec to chyba defekt bardziej fozyczny niz psychiczny

______
Nie musze byc najlepsza ze wszystkich. Wystarczy, że będę trochę lepszą sobą, niż byłam wczoraj.

Kazdy współczuje słabym.. na zazdrość trzeba zapracować ;)

Post 26 lut 2013, 14:16 

Od: 04 maja 2012, 12:30
Candy14, ale ja juz nie mam wrzodow ;p nie lecze sie, nie biore zadnych lekow, a moze zostało to w pamieci ;p, Zreszta jak mam lepszy okres w zyciu, zero smutkow stresow, mam apetyt itp to wtedy i wysilek fizyczny nie daje duzego dyskomfortu, ale ogolnie to juz nie jestem tym samym ,,sportowcemm,, co kiedys wiecznie w ruchu, pelny energii, teraz to troche unikam nawet aktywnego zycia, ale lubie je i czasem mam ochote na jakies treningi :) nie zawsze sa mile bo niekiedy brzuszek zacznie dokuczac...... i nie daje z siebie juz maxa, caly czas sie kontroluje, ostatnio gralem w pilke to zrobilo mi sie niedobrze, jak temu zaradzic......

-- 26 lut 2013, 15:25 --

Ale dzięki za to info :) moze sie tym zajme kiedys, musze wrocic do sportu w pelnym tego słowa znaczeniu, jak ustabiluzje swoje zycie, pozbede sie stresow może stanę na nogi :)

______
Gdybyś miał jeden strzał, lub jedyną szanse by zdobyć to czego pragniesz, wykorzystałbyś ją czy po prostu pozwolił jej się wyślizgnąć ?

Post 26 lut 2013, 16:17 
Moderator

Od: 10 lis 2009, 13:14
JużTuByłem, Ja przy ostrym zmęczeniu miewam ataki. Wydaje mi się ,że wiąże się to z przyspieszną pracą serca. Chociaż nie tylko, bo zmęczenie w ogóle potęguje u mnie lęk i złe samopoczucie , a już koszmar jak dojdzie do tego niewyspanie.

Post 26 lut 2013, 21:14 
Tytuł wątku z tezą (najczęściej fałszywą)... to się zdarza, trudno.
Owszem zmęczenie fizyczne jest skorelowane z szybszym biciem serca,
a szybsze bicie serca jest dla wielu skorelowane z nadchodzącym atakiem lękowym,
co nie zmienia faktu, że stawiana teza: że wysiłek fizyczny zwiększa lęk jest fałszywa
Wiele zaburzeń nerwicowych / depresyjnych leczy się właśnie poprzez wytężony wysiłek fizyczny.
dziękuję

Post 26 lut 2013, 21:17 
Moderator

Od: 04 maja 2011, 23:00
Wytężony wysiłek fizyczny przynosi poprawę w zaburzeniach depresyjnych/lękowych i jest stosowany jako alternatywny środek leczenia tychże- w opozycji do farmakoterapii itp. Polecam poczytać o endorfinach, euforii biegacza, receptorach opioidowych, PEA i odurzeniu endogennymi kannabinoidami.

-- 26 lut 2013, 22:17 --

Zgadzam się z nomorewords43 - teza jest fałszywa.

Post 26 lut 2013, 21:36 
Psycholog

Od: 22 sie 2011, 14:11
Zgadzam się z Dark Passenger. Odsyłam do artykułów:

http://portal.abczdrowie.pl/wplyw-aktyw ... na-zdrowie
http://portal.abczdrowie.pl/aktywnosc-f ... a-depresja

______
http://portal.abcZdrowie.pl/psychologia

Post 26 lut 2013, 21:39 

Od: 21 lis 2012, 13:22
JużTuByłem, a ja spróbuję odpowiedzieć na Twoje pytanie tak: zależy jak biegasz, bo tylko umiarkowany wysiłek przynosi efekty w nerwicach, depresjach, etc. Jeśli jednak się przeforsowałeś, biegłeś za długo, za szybko nieadekwatnie do swoich możliwości, to mózg dostał za mało tlenu, glukozy itd to możesz odczuwać lęk, bo organizm dostał w dupę. Inna teza: uprawianie sportu niesie ze sobą większe zapotrzebowanie na pewne mikro i makroelementy, np magnez i cynk, których brak przekłada się na złą pracę mózgu. Słowem intensywny trening= silny deficyt magnezu i lęki jak znalazł ;) Sportowcy, zwłaszcza kulturyści często przed snem po intensywnym treningu walą sobie strzała w postaci magnezu, cynku i B6, bo to sprzyja regeneracji organizmu.

______
sertralina 50mg, lamotrygina 75mg, mianseryna 5mg, suple
https://www.youtube.com/watch?v=JmKLT59 ... 4&index=13 Coma - Spadam

Post 27 lut 2013, 11:39 

"Wytężony wysiłek fizyczny przynosi poprawę w zaburzeniach depresyjnych/lękowych i jest stosowany jako alternatywny środek leczenia tychże- w opozycji do farmakoterapii itp. Polecam poczytać o endorfinach, euforii biegacza, receptorach opioidowych, PEA i odurzeniu endogennymi kannabinoidami."
"Wiele zaburzeń nerwicowych / depresyjnych leczy się właśnie poprzez wytężony wysiłek fizyczny.
dziękuję"

Dziękuję za informację! Pierwsze słyszę ! Endorfiny !?Co to takiego ?! Fajnie brzmi pewnie coś fajnego !
Sory ,ale wasze odpowiedzi na mój post to spam i powinny być usunięte.Nie o to pytałem.
Ja dobrze wiem jakie hormony wydzielają się podczas biegania i jak działają.Napisałem wyraznie ,że po 2 godzinach od biegania pojawia się bardzo mocny lęk ,który praktycznie nie jest do opanowania.
Wychwalając bieganie zapomnieliście o innych hormonach które odpowiadają za stres ,dokladnie chodzi mi o kortyzol,prolaktynę,adrenalinę.
Przecież moży być tak ,że po opadnięciu endorfinowego haju,poziom kortyzolu jest dalej na wysokim poziomie co powoduje lęk.

"Owszem zmęczenie fizyczne jest skorelowane z szybszym biciem serca,
a szybsze bicie serca jest dla wielu skorelowane z nadchodzącym atakiem lękowym"
Jakie szybkie bicie serca przecież wyraznie napisałem ,że lęk pojawia się po 2 godzinach od biegania gdy moje serduszko jest uspokojone i rytm serca jest prawidłowy.Nie miałem nigdy ataku paniki,nie jestem przeczulony na szybkie bicie serca, nigdy to nie powodowało u mnie lęku mam gdzieś jak bije byle by biło.

Tańczący z lękami dzięki za rzeczową odpowiedz.

"biegłeś za długo, za szybko nieadekwatnie do swoich możliwości, to mózg dostał za mało tlenu, glukozy itd to możesz odczuwać lęk"Właśnie zawsze biegam na maksa i bardzo możliwe ,że tu tkwi błąd o którym nie miałem pojęcia.
Z witaminami spróbuję.

______

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ 20 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 |