Skocz do zawartości
Nerwica.com

Wiara czyni cuda


ashley

Rekomendowane odpowiedzi

 

Często Go oskarżamy, obwiniamy - ale robią to osoby nie wierzące.

bzdura , skąd masz takie informacje ? może ksiądz ma jakieś słupki socjologiczne ? :shock: jako agnostyk i antyklerykał nigdy nie rzuciłem winny na Boga , bo jeśli istnieje taka istota ( w co wątpię , ale niczego w 100% pewnym być nie można ) to raczej nie ingeruje w swoje dzieło jakim jest świat ;) bo gdyby ingerowała , to kościół już by nie istniał za te wszystkie kłamstwa , które głosi do dziś

Był środek tygodnia, a ludzi pełno. Stałam tak na końcu, chwiejąc się na nogach, nagle zaczęłam płakać i nogi się pode mną ugięły

tam gdzie kończy się wiedza , zaczyna się wiara , chyba , że podchodzisz do wiary rozumnie , co niezwykle rzadko się zdarza

Dzisiaj - jestem człowiekiem spełnionym. Wyszliśmy z długów, mama przestała pić, tata zaczął nam poświęcać więcej czasu, mogłam kupić sobie ulubioną książkę, zająć się czymś pożytecznym, zdałam maturę, egzamin na prawo jazdy, studiuję, podjęłam pracę, a nade wszystko jestem otoczona wspaniałymi ludźmi

gratulację , życzę realizacji kolejnych celów :brawo:

dzisiaj już wiem, że wiara - czyni cuda! ogromne

tylko za cuda jesteśmy sami odpowiedzialni , konkretnie nasza podświadomość , która dobrze zaprogramowana , mądrze ukierunkowuje nasza działania i niekoniecznie są to siły wyższe

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko za cuda jesteśmy sami odpowiedzialni , konkretnie nasza podświadomość , która dobrze zaprogramowana , mądrze ukierunkowuje nasza działania i niekoniecznie są to siły wyższe

a co jeśli właśnie wiara w Siłę Wyższą pomaga w takim zaprogramowaniu podświadomości? ja uważam, że to nic złego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiara tak, ale nie ślepa i bezmyślna. Ja zawsze mam wątpliwości, a np kościól katolicki chce żebym był posłusznym barankiem i wszystkie dogmaty uznawał, bo tak musi być...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko za cuda jesteśmy sami odpowiedzialni , konkretnie nasza podświadomość , która dobrze zaprogramowana , mądrze ukierunkowuje nasza działania i niekoniecznie są to siły wyższe

a co jeśli właśnie wiara w Siłę Wyższą pomaga w takim zaprogramowaniu podświadomości? ja uważam, że to nic złego

Każdy sposób jest dobry, lub prawie każdy żeby tylko osiągnąć swoje szczęście.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiara.. ahh moja ukochana.

 

Biała chorągiewka

z serca plamy,

zabliźnione rany,

puste plany.

 

Chwile warte wszystkiego

to myśl tłusta

wypełniona pustką,

gdy patrzysz w lustra.

 

Głupia nadzieja

i

wiara na ustach,

pustka,

samotna huśtawka?

Nie!

Ty ją huśtasz.

 

Nie obawiaj się

to proste jest,

zegnij nogi pod siebie,

aby zaraz do góry je wznieść,

kark rozluźnij

złap tlen w płuca,

poczuj ciepło

i wsłuchaj się, jak konstrukcja stuka.

 

By strach ustał

i by wzrok się od nieba odbił

aby to Twój uśmiech rozpalał płomień pochodni.

 

Teraz zwolnij chwyt,

dłonie ułóż na sercu,

wyobraź sobie swoich marzeń szczyt

utoń w swoim prywatnym szczęściu.

 

I nagle lecisz,

lecz bez skrzydeł

jesteś teraz jak wszystkie dzieci

niewinny i nikomu nic nie winien

chciałbym byś czuł to już do końca,

że

można i bez piór

być bliżej słońca,

ponieważ gdy się spada z wysokości

wystarczy oddać się wolności,

by żadna chwila nie była końcem,

ponieważ zawsze dla Ciebie świeci Słońce!

 

-- 10 wrz 2013, 22:31 --

 

Co zrobić osoba, która jest wyznawcą Daliego i lubi jego antykatolickie obrazy? :mrgreen:

 

Salvador Dali.. Podziwiam jego twórczość. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że jest wiele takich osób, które w momencie kryzysu obwiniają o złą sytuację Boga. Mnie również zdarzyło się zadawać pytanie "dlaczego ja, dlaczego dzieje się tak a nie inaczej?" . Najgorsze z możliwych pytań, bo nikt nigdy nie odpowie, a spychanie winy na siłę wyższą, na Boga nie przynosi nic poza wiekszym żalem i rozgoryczeniem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×