Skocz do zawartości
Nerwica.com

KARBAMAZEPINA (Amizepin, Finlepsin, Neurotop retard, Tegretol, Tegratol CR)


Michal78

Czy karbamazepina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

37 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy karbamazepina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      27
    • Nie
      9
    • Zaszkodziła
      5


Rekomendowane odpowiedzi

Dla mnie Karbamazepina lepsza , tylko zdecydowanie więcej uboków....dla tego suma sumarum wolę Lamotryginę.

W działaniu Lamo łagodniejsze , mniej wyczuwalne od Carba,,,ale jakbym mial wybierać zdecydowanie Lamo.

Po pół roku na Carba ( dawki 300-600mg) zapalenie nerwów obwodowych. Objaw uboczny ( z ulotki )bardzo rzadko występujący , a jednak u mnie jest po tym leku. Bóle mięśni i niemoc w mięśniach , ból przy dluższym chodzeniu.

Przy Lamo tylko na początku stany podgorączkowe , bóle gardła ,ale szybko mija.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ,na Lamo nie dostałem żadnej wysypki. Może dawki zbyt małe( 50mg-100mg),ale mi takie wystarczyły. A ile bierzesz Lamo? Na karbamazepinie również żadnych problemów skórnych. Tyle ,że pózniej to co opisywałem wcześniej. Lamo to bardzo dobry i zachwalany lek ( na Forach zagranicznych) ale tylko z SSRI lub innymi antydepami.

Wszyscy go Tam chwalą w tym Mixie. Poczytaj. Skoro jednak masz po nim wysypkę , to będziesz musiał odstawić pewnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ,na Lamo nie dostałem żadnej wysypki. Może dawki zbyt małe( 50mg-100mg),ale mi takie wystarczyły. A ile bierzesz Lamo? Na karbamazepinie również żadnych problemów skórnych. Tyle ,że pózniej to co opisywałem wcześniej. Lamo to bardzo dobry i zachwalany lek ( na Forach zagranicznych) ale tylko z SSRI lub innymi antydepami.

Wszyscy go Tam chwalą w tym Mixie. Poczytaj. Skoro jednak masz po nim wysypkę , to będziesz musiał odstawić pewnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja sobie chwaliłem Tegretol - brałem ponad rok 800mg. Żadnych uboków, byłem po nim bardziej wyluzowany, nie wiem ale mi swego czasu dobrze pomagał na fobię społeczną :smile: Z czasem miałem wrażenie, że biorę już placebo, tak jakby przestał działać.. odstawiłem bezproblemowo. Ale czas na nim był przyjemny :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Wzialem 1tabletke karbamazepiny przeszlo 2tygodnie temu i czuje sie ogłupiony

oraz pozbawiony chęci do przebywania z ludźmi + umiejetnosci organizowania sobie czasu a w nastepstwie wiadomo wykonania planu. Objawia sie to moim gadulstwem bo lubie dyskutować, py tym leku pogorszyla sie moja emisja głosu oraz płynność w mowie i z opanowanego tonu zaczynam przyspieszac. Dla mnie ten lek to czysty sh.t .

Jednak karba mi namieszała z kanalami sodowymi w czaszy i zastanawiam sie jak to odwrocic.

W stan normalny.

 

Różnych rzeczy próbowałem thc, amf, benzydamina, dopy, kodeina, dxm, etanol, efedryna. Wsrod tych substancji sa szkodliwe i szkodliwsze. Ja po leku czuje sie jak kupa.moglbym elaborat napisac o tym jak bardzo "brzydka" jest karba

Cóż, moge opisac wiecej objawow jakie odczulem - jest ich wiele.

 

 

 

Prosze o porade co wziąć aby calkowicie odwrocic efekt działania karbamazepiny.

 

Ps. Mam przeczucie ze noopept pozwoli mi stanac na nogi, skoro po piracetamie czulem sie fajny:)

Ps2. Znam swoje cialo i umysł. Karba mnie pogrąża...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakimś wyjściem powinna być oksakarbazepina, która ma być nowszą/lepszą wersją karbamazepiny. Niestety, również o wiele droższą, coś jak gabapentyna - pregabalina.

 

Okskarbazepina rowniez blokuje kanaly sodowe. To nie jest dla mnie wyjscie.

Odblokuje te kanaly sodowe sam lub dzieki pomocy kogos z forum. Niewiele jest informacji w internecie o odwroceniu efektu, raczej trzeba to wyciagnac z kontekstu. Moj doraźny sposob to wcinanie soli kuchennej 1 niepełna lyzeczka od herbaty w kubku 250ml rozcienczone w wodzie gazowanej ktora zmniejsza odczucie smaku - nie niweluje;)

Po ktorej czuje sie delikatnie lepiej. Jednak trzeba pamietac ze sol jest szkodliwa i nie mozna przesadzic.

Dzieki za odp. Dzis poswiece noc na wertowanie internetu w poszukiwaniu informacji o odbloku. Podziele sie jezli cos sensownego uda mi sie dowiedziec.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie ;) Od dziś zaczynam brać Finlepsin 200 mg. (1, 0 ,1)

Ciekawe czy coś z tego będzie.

Byłam na Escitalopramie , niestety chyba jednak to nie to .

Szkoda,że nikt tu nie pisze.A może to dobrze. Tak jak lepiej nie czytać ulotek . Właśnie dziś to zrobiłam .Trochę mnie przeraziło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Steviear,

no proszę jakis świat jest mały. Okazuje się, że ów Finelpsin to ja juz brałam, tzn. z 10 lat temu na silne bóle głowy neurolog zapisala mi Amizepin, teraz patrzę na ten Finlepsin, bo pisałam w innym wątku, że neurolog mi przepisala ale nie wykupiła i ze zgroza zobaczylam, ze to Amizepin to to samo!

Wiesz, ja brałam to około miesiąca, ale po miesiącu cięzko mi to było odstawić - tylko tyle pamietam i na bóle głowy mi tez nie pomogło....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×