Skocz do zawartości
Nerwica.com

Nocne Darki - czynne 23:00 - 6:00


scrat

Rekomendowane odpowiedzi

kurczę zobaczyłam ostatnie lata życia w 8 minutowym skrócie dziwnie.
Napisz coś więcej o tym.

Muzyka też, ale nie przypominam sobie, żebym o tym pisał :mrgreen:

okej dobrze wiedzieć, że zajmujesz się fotografią
Co masz na myśli? jeżeli masz ochotę na jakąś sesje to mam urlop w marcu i wolne terminy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znam moją przyjaciółkę od urodzenia i skleiłam za pomocą zdjęć nasze wspomnienia w różnym przedziale wiekowym. Nawet ciekawie się na to patrzy :mrgreen:

 

Muzyka też, ale nie przypominam sobie, żebym o tym pisał :mrgreen:

hmm. a może jednak? coś z zespołem? :mrgreen:

 

Ja jednak wolę po tej samie stronie obiektywu co Ty :) ale skoro się tym zajmujesz to wstyd w ogóle się udzielać, ja dopiero zaczynam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ProstaNazwa, na jakim systemie pracujesz? Jaka fotografia cie najbardziej interesuje? A co do muzyki, to pograło się trochę w zespole, miało się tez przyjemność z Friedrichem, Amirian czy Dąbrowskim itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kapseicyna Ładnie, ładnie :mrgreen: powiem Ci, że fotografia jest moja pasją od zawsze i chociaż dla większości sprzęt jest najważniejszy dla mnie sam fotografia to odstresowanie. Nigdy nie miałam pieniędzy na jakiś dobry sprzęt (cholerne cyfrówki) w sumie nadal nie mam, bo nie pracuję. Używam Sony SLT a37 (prezent :hide: ) tak jak mówiłam za dużo nie mogę się wypowiedzieć. Mam nadzieję, że kiedyś będę sobie mogła pozwolić na porządniejszy sprzęt. Jak na razie staram się ze składować mini studio w domu :D tła już jadą :yeah:

 

-- 12 lut 2013, 05:45 --

 

oooo nie :hide: zdenerwowałam się :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...dla większości sprzęt jest najważniejszy...

Dla jakiej większości? Nie sprzęt jest najważniejszy, tu masz racje :uklon: Masz jakieś inne obiektywy, czy tylko kitowy? mówisz o mini studiu, tła już jadą, a masz jakieś softboxy albo stripbox, parasolki? bez dobrego systemu oświetlenia tła na dużo ci się nie przydadzą, wychodząc w pochmurny dzień masz dobre miękkie światło, ale nie będziesz latała z tłem po mieście, górach, koncercie, nad morzem. Najpierw zainwestuj w jakieś szkiełka, najlepiej będzie się wyposażyć w stałoogniskową 50mm (z uwagi na dobrą przysłonę/światło), jakiś zoom typu 70-200 i coś z szerokim kątem, nie mowie zaraz o rybim oku, ale jakiś szeroki kąt się na pewno przyda, dobra lampa i dysfuzor do zmiękczenia światła. to taki najmniejszy i najbardziej uniwersalny zestawik. Masz statyw? też się przydaje, zwłaszcza przy dłuższym naświetlaniu.

 

-- 12 lut 2013, 04:46 --

 

ProstaNazwa, dlaczego się zdenerwowałaś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uff mi pojechałeś.. powoli, powoli mam tylko kitowy 18-55 mm, mam statywy, światło tylko hqi 250w (metalohalogenkowe)... (czasami na naturalne mogę liczyć-balkonowe 10 piętro :P ) dopiero miesiąc minął od kiedy zabieram się za to więc nie liczę na to, że wszystko będę miała w kilka miesięcy :? blendy, parasolki to będzie mniejszy wydatek... jakieś lampy itp. może w maju... nie wiem, zobaczymy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ProstaNazwa, szkła do sony są kosmiczne drogie, dlatego mnóstwo fotografów nie polecają rozbudowy tego systemu. Możesz Sigmy i tamrony kupować, ale systemowe szkła to najlepszy wybór. Dobre szkoło jest ważniejsze od aparatu, pamiętaj! A co do kosztów, to wcale nie musza być duże, sam często korzystam ze starego wojennego kieva analogowego. A w miarę domowe studio (jeżeli masz lokal, albo miejsce w domu) można urządzić za jakieś 20 000- 30 000 zł razem z ciemną, to wcale tak dużo nie jest, zważywszy na to, ze sam komplecik szkiełek może kosztować więcej 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kapseicyna trochę ciężko wyobrażać sobie kiedy się nie ma żadnych zarobków. Chodzę do technikum, nie mieszkam z rodzicami, a te sumy są dla mnie ogromne :roll: no, ale tak jak mówiłam wszystko w swoi czasie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Snejana, mam taką ciotkę co już kiedyś moją ojcu jak był w moim wieku , a teraz mi proponowała żeby wysłać tylko zdjęcie , to znajdzie jakąś bogatą w miarę ładną żonę i trzeba będzie przyjechać tylko na ślub :P i napisała do mnie ostatnio na fejsie " co słychać małolat ? masz już jakąś dziewczynę ? jak nie to pamiętaj co ci mówiłam " :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tomcio Nerwica,

mam taką ciotkę co już kiedyś moją ojcu jak był w moim wieku

nie wiem, ktore z nas jest bardziej naje.ane, bo nie załapałam tego :P

ale ciotka fajna, żeby jeszcze tylko wesele rozganizowała i za wszystko zaplaciła :P

 

-- 12 lut 2013, 23:23 --

 

jak już tak gadamy o babciach to ja mam jedną babcie ateistkę, dla odmiany :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×