Skocz do zawartości
Nerwica.com

TRAZODON (Azoneurax, Trazodone Neuraxpharm, Trittico CR/XR)


jowita

Czy trazodon pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

224 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy trazodon pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      139
    • Nie
      67
    • Zaszkodził
      30


Rekomendowane odpowiedzi

ja łykam pierwszy tydzień po 50mg i jak na razie jest OK ze snem ale to tylko dlatego że miałem ponad roczną przerwę, wcześniej po kilku miesiącach wspaniałego spania porobiło mi się tak że triticco nie dawał mi zasnąć, to sie nazywa chyba akatyzja - nie mogłem uleżeć bez ruchu,

to samo miałem po dłuższym używaniu mianseryny i mirtazapiny tak że nadal szukam panaceum na moje odwieczne kłopoty z zasypianiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biorę Trittico od ok dwóch tygodni jako wspomaganie Seronilu. Miałam klopoty ze snem, lęki - teraz śpię pięknie ale... no właśnie jest jedno ale - o której bym się nie położyła czy o 20 czy o 2, wstanie jest KOSZMAREM, mogę spac do południa :? zaczynałam od 25 mg, teraz 50 do 75 nawet nie probuję. To normalne czy coś nie halo? moja lekarka jest na urlopie , wizyta dopiero za 2 tyg.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biorę Trittico od tygodnia. Dawkę stopniowo zwiększałam, teraz od 4 dni biorę cała tabletkę 75 mg i mam jeszcze gorsze problemy ze snem niż przed Trittico. Często się w nocy budzę, po kilka, kilkanaście razy. Często wybudzam się z ogromnym lękiem. I bardzo wcześnie wstaję, od 6-7 rano nie ma mowy bym ponownie zasnęła. Czy jest jeszcze sens czekania na działanie nasenne tego leku? Wizytę u psychiatry mam dopiero 28 lutego i nie wiem co robić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

depas, Czemu w niskich? Brałem 200mg i spalem super.

 

W niskich w tym sensie że już tak małe dawki jak 25mg wystarczą żeby ładnie spać, wyższe oczywiście tym bradziej. Spałem na kwetiapinie elegancko na 25-100mg.

 

-- 05 lut 2013, 14:32 --

 

bernitz, to raczej dość często spotykane że senność utrzymuje się w ciągu dnia i trudno wstać, jednak stopniowo powinno to ustępować, u mnie tak w każdym razie było. Po niecałych dwóch tygodniach wciąż spałem świetnie a w ciągu dnia zero zmęczenia.

 

-- 05 lut 2013, 14:35 --

 

Ina86, być może Tobie ten lek akurat wyjątkowo nie służy, z reguły ludzie śpią na nim aż za dobrze od pierwszej dawki. Na Twoim miejscu dałbym mu jeszcze parę dni i jeśli nic się nie poprawi, odstawił do kolejnej wizyty u lekarza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rafka, a długo już to bierzesz? Dla mnie ten tydzień to była masakra. Wiedziałam, że przy Citalu, który biorę rano może być kiepsko na początku, ale myślałam, że chociaż w nocy odpocznę dzięki Trittico, a efekt zupełnie odwrotny.

Na szczęście dodzwoniłam się do mojego psychiatry i kazał dzisiaj nie brać na noc. Jak będę dobrze spać, to zostanę tylko przy Citalu, jak nie to będzie coś innego kombinował na sen.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odpowiedzi :) Zaryzykowałam i zwiększyłam dawkę do 75 mg . Wzięłam o 20, o 23 spałam jak zabita i o 8 rano byłam już rześka! Najgorsze tylko, że rano mówię do mojego faceta, że nawet nie slyszałam jak przyszedł do łóżka a on na to takie oczy :shock: i mówi, że chyba przez pół godziny z nim rozmawiałam :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, czy mieliście to samo po tritico co ja? tzn brałem go od ponad roku, gdzieś około 15 miesięcy, przy ostatnich 5 miesiacach pojawiły się takie problemy z koncentracją że na sesje musiałem go odstawić. Brałem różnie, w zależności czy mogłem po nim spać czy nie, z reguły to 150 mg

 

-- 18 lut 2013, 13:47 --

 

cytrynka84 brałem mianseryne i wiem o czym mówisz, przytyłem po cholernej mianserynie z 20 kg?! masakra. Zauważyłem że podobnie działa na mnie Kwetaplex. Po triticco nie tyjesz, właśnie w tym jest dobry ten lek. Niechcenie się pojawia się gdy weźmiesz trochę więcej niż musisz, potrzebujesz.Generalnie na spanie dobry lek, tylko że po dłuższym stosowaniu nie można myśleć racjonalnie, masz masakryczną gonitwę myśli, nie możesz się skupić. Horror. Także przy dłuższym stosowaniu trzeba obserwować i uważać czy nie stajesz się jak Zombie albo Arnie z 13 posterunku....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, czy mieliście to samo po tritico co ja? tzn brałem go od ponad roku, gdzieś około 15 miesięcy, przy ostatnich 5 miesiacach pojawiły się takie problemy z koncentracją że na sesje musiałem go odstawić. Brałem różnie, w zależności czy mogłem po nim spać czy nie, z reguły to 150 mg

 

-- 18 lut 2013, 13:47 --

 

cytrynka84 brałem mianseryne i wiem o czym mówisz, przytyłem po cholernej mianserynie z 20 kg?! masakra. Zauważyłem że podobnie działa na mnie Kwetaplex. Po triticco nie tyjesz, właśnie w tym jest dobry ten lek. Niechcenie się pojawia się gdy weźmiesz trochę więcej niż musisz, potrzebujesz.Generalnie na spanie dobry lek, tylko że po dłuższym stosowaniu nie można myśleć racjonalnie, masz masakryczną gonitwę myśli, nie możesz się skupić. Horror. Także przy dłuższym stosowaniu trzeba obserwować i uważać czy nie stajesz się jak Zombie albo Arnie z 13 posterunku....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki,trochę się przestraszyłam nie mogę pozwolić sobie na bycie zombie.Musze się skupić,uczyć.Dostalam Tritico na sen jako dodatek do sertraliny.Boje się wziąć,a to myślę,ze nie zadziała,potem znowu z drugiej strony boje się senności i "zamulenia" w dzień.Takie mam zakręcone myśli,raz tak,raz siak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki,trochę się przestraszyłam nie mogę pozwolić sobie na bycie zombie.Musze się skupić,uczyć.Dostalam Tritico na sen jako dodatek do sertraliny.Boje się wziąć,a to myślę,ze nie zadziała,potem znowu z drugiej strony boje się senności i "zamulenia" w dzień.Takie mam zakręcone myśli,raz tak,raz siak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×