Skocz do zawartości
Nerwica.com

SERTRALINA (ApoSerta, Asentra, Asertin, Miravil, Sastium, Sertagen, Sertralina Krka, Sertranorm, Seraloft, Stimuloton, Zoloft, Zotral)


shadow_no

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

103 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      59
    • Nie
      27
    • Zaszkodziła
      17


Rekomendowane odpowiedzi

Tańczący zgadza się depresja "kastruje" bez dwóch zdań ale przy depresji nigdy nie miałem aż tak drastycznego spadku libido i depresja nie powoduje takich zaburzeń jak mocno zmniejszona wrażliwość członka na bodźce dotykowe czy opóźniona ejakulacja gdzie orgazm przy stosunku jest wręcz nie możliwy w moim przypadku, zresztą z doświadczenia wiem że nawet gdy mój stan psychiczny ulegnie znacznej poprawie to w kwestii zaburzeń seksualnych żadnej poprawy nie ma.

 

-- 09 lut 2013, 14:52 --

 

miko, to też ma u mnie duże znaczenie bo z pamięcią i koncentracją mam spore problemy, z tego co wertuje od dłuższego czasu wynika że sertralina może mieć dużo lepszy profil przeciwdepresyjny od paroksetyny, zwłaszcza że moją depresje charakteryzuje zmęczenie i niski poziom energii, duża senność w ciągu dnia no i ciężka anhedonia.

 

-- 09 lut 2013, 15:06 --

 

Dobrym rozwiązaniem mogło by być też dołączenie bupropionu do paroksetyny ale po pierwsze wychodzi drogo a po drugie nie wiem czy potrzebna mi ta noradrenalina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witajcie,

biorę asertin już prawie 3 tygodnie. od trzech dni czuję się fatalnie, opanował mnie taki przerażający smutek i lęki oraz irracjonalne myśli. z wpisów i wcześniejszych Waszych odpowiedzi wynika, że po prostu powinnam to przetrzymać, tyle, że ja już tracę nadzieję i siłę. ile jeszcze może to trwać? wiem, że każdy inaczej reaguje na lek ale napiszcie jak długo mieliście takie jazdy . . . :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rano 100 i w południe 100. mam chwilami ochotę go odstawić. ile można czuć się aż tak fatalnie? proszę piszcie o Waszych doświadczeniach. każda info jest dla mnie cenna

 

 

GH78 ,

jak dla mnie dawki Mega . Nie ja Ci ordynowałem ten lek ,ani jego dawkę , nie jestem również lekarzem . Bierzesz 3 tygodnie i nic Ci się nie polepsza,a zobacz Krzychu na 50 mg po 12 tygodniach osiągnął zadowalający efekt . ja bym na Twoim miejscu poczekał jeszcze góra 2 tygodnie , a jak się nie poprawi zażądał od lekarza innego leku.czemu takie dawki ? Jest z Tobą tak źle?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli czekać. Na razie to zamiast lepiej jest gorzej, ale pocieszam się tym, że z Efectinem też tak było. strasznie rozdygotany jestem. Może za dużo dawkę biorę.

 

-- 11 lut 2013, 09:57 --

 

Jeszcze jednym bardzo dziwnym objawem przyjmowania Asentry, są u mnie zimne dłonie. Co to może być?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chester przejdzie, to uczucie zimna to albo początkowe wahania w poziomie serotoniny (początkowo mimo brania SSRI w pewnych obszarach mamy spadki, przez autoreceptory 5-ht1a), ale najprawdopodobniej jest to początkowe zwiększenie aktywności osi HPA, które każdy SSRI powoduje z początku. Po paru tyg. odpowiedź osi się normalizuje.

 

Serotonina podnosi temperaturę ciała a nie obniża. Zespół serotoninowy objawia się przegrzaniem i podwyższeniem temp. ciała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chester, Bez obaw. Z zespołem serotoninowym to nie ma nic wspólnego. Pamiętaj, że z każdą zmianą dawki mogą, choć nie muszą, przyjść kolejne nieprzyjemne objawy i pogorszenie ogólnego stanu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze że jesteście ;) Łatwiej to znieść, jak ktoś cię rozumie. Dzisiaj jakby trochę lepiej. Nastrój podniesiony trochę. Biorę 12 dni po 100 mg. Tak myślę jeszcze żeby zamiast Asentry poprosić o oryginał Zoloft. W przypadku Wenlafaksyny miało to znaczenie czy Efectin czy generyk. A Zoloft jest w Polsce w ogóle dostępny?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cytrynka84, Też się cieszę :D Jestem w pracy, więc lekko nie jest, ale generalnie jestem w pionie :D W czwartek mam lekarza poproszę o Zoloft zamiast Asentry.

 

-- 12 lut 2013, 13:44 --

 

Jeszcze powiem tylko ze na objawy uboczne przyjmowania Asentry pomaga mi Validol . Trochę uspokaja drżenia, mam nadzieję że interakcji żadnych tutaj nie ma. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×