Forum Psychologiczne

Nerwica Depresja Psychologia

depresja, nerwica, forum psychologiczne

Strefa czasowa: UTC + 1 |  

Temat: WENLAFAKSYNA (Efectin,Efevelon,Velafax,Velaxin,Alventa)

Wiadomości w tym temacie: 12017

Strona 491 z 859  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 488, 489, 490, 491, 492, 493, 494 ... 859  Następna strona

Czy wenlafaksyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?
Tak 63%  63%  [ 136 ]
Nie 26%  26%  [ 56 ]
Zaszkodziła 11%  11%  [ 23 ]
Liczba głosów : 215
Reklama

Autor

WENLAFAKSYNA (Efectin,Efevelon,Velafax,Velaxin,Alventa)

Post 05 lut 2013, 19:24 

Od: 09 maja 2009, 11:28
depas, no to się trzymaj wenlafaksyny, bo paroksetyna na pewno nie działa w takim tempie i tak "spektakularnie" :D

Post Dzisiaj 

Od: 13 Lip 2005, 01:45
Miejscowość: internet
  • Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy

Post 05 lut 2013, 20:38 

Od: 14 lip 2012, 13:55
No, niestety troszkę się pośpieszyłem i to było do przewidzenia :( Poczułem się jakbym został cudownie uleczony, a to jednak jeszcze nie to, jak się w ciągu dnia okazało. Pieprzone zaburzenia osobowości i brak jakiejkolwiek stabilizacji nastroju, nie mogę sobie wbić do głowy że jedna jaskółka wiosny nie czyni i za bardzo się podniecam. Może za wcześnie odstawiłem Depakine...

______
paroksetyna 40mg
mianseryna 60mg
amisulpryd 200mg

RIP Robin Williams (1951-2014)

Post 05 lut 2013, 21:05 

depas, Otóż to. Jak dla mnie stabilizatory nastroju są najbardziej naturalnie i spokojnie działającymi lekami. Przy wszelkiego rodzaju reaktywności emocjonalnej, pobudzeniach, rozdrażnieniach, napięciach, objawiających się także somatycznie, potrafią wiele pomóc.

Post 05 lut 2013, 22:48 

Od: 05 lut 2013, 22:29
Wybaczcie, ze tak zmienie temat, ale chcialem was zapytac o rade. Mniej wiecej 13 miesiecy temu zaczalem lykac Efectin ER75 i musze na wstepie powiedziec, ze dla mnie ostatnie 13 miesiecy jest dla mnie chyba jedynymi, w ktorych czulem sie normalnie w calym swoim zyciu.
Z malymi wzlotami i upadkami trwalo to tak do 21 stycznia, kiedy to zaczalem brac polecony przez lekarza "odpowiednik" - Venlectine, tez 75mg i tez tabletki twarde, o przedluzonym uwalnianiu. Niby substancja czynna ta sama, ale jakiz bylem naiwny zmieniajac leki. Pierwsze pare dni czulem jakbym nie bral niczego. W koncu "poczulem" cos jakby podobny stan do tego bedac pod wplywem Efectinu, ale do konca tygodnia zdazylo sie calkowicie pogorszyc. Jeszcze 25 stycznia poszedlem do innego lekarza, zeby przepisal mi z powrotem Efectin. Zaczalem lykac go od 28 stycznia(czekalem 3 dni w nadziei, ze lek jednak "chwyci", ale nie) czyli nieco ponad tydzien temu - od tego momentu czuje sie doslownie jak smiec, tzn tak jak zanim zaczalem lykac w gorszych okresach. Od tego poniedzialku - czyli wczoraj i dzis, wzialem za porada lekarza 150 mg - nie widze zadnej poprawy. Czuje lęk przed otoczeniem, dokladnie to co mialem wczesniej. Nie mam absolutnie zadnych efektow odstawiennych opisywanych tutaj na forum, mimo to czuje sie tak jakbym nigdy nie bral wenlafaksyny i tak jakby na mnie ten lek juz w ogole nie dzialal. Lekarz powiedzial, ze ten lek po prostu nie moze przestac dzialac, wiec juz nie wiem co myslec. Prosze Was o swoje opinie. Bede bardzo wdzieczny za podzielenie sie waszymi doswiadczeniami, jesli ktos z was takowe ma albo cos na ten temat slyszal.

Post 05 lut 2013, 22:53 

Od: 17 mar 2011, 15:01
romuś, hmmm ...trochę dziwne, nie mam pojęcia co jest nie tak, może masz chwilowe zawachanie nastroju :mhm:

______
'bądż zmianą, którą pragniesz ujrzeć w świecie'

" Myśl. Bądź ze sobą szczery. Korzystaj ze swojej wolności i znajdź to, co ma dla Ciebie sens. " Lama Ole Nydahl

wenla 150 lamitrin 200 zolafren 5

Post 05 lut 2013, 22:58 

Biorac pod uwage, ze od poczatku brania Efectinu nie mialem nawet zblizonego do tego "zawahania" nastroju, wydaje mi sie to niestety malo prawdopodobne :( ale jestem tez takiej nadziei, dziekuje za podtrzymanie mnie na duchu.

______
Słyszę huk... myślę - Żuk.
Patrzę z bliska... a to Nyska!

Post 05 lut 2013, 23:00 

Od: 17 mar 2011, 15:01
romuś, życzę szybkiej poprawy nastroju ;)

______
'bądż zmianą, którą pragniesz ujrzeć w świecie'

" Myśl. Bądź ze sobą szczery. Korzystaj ze swojej wolności i znajdź to, co ma dla Ciebie sens. " Lama Ole Nydahl

wenla 150 lamitrin 200 zolafren 5

Post 05 lut 2013, 23:04 

Od: 09 sty 2011, 22:22
romuś,
Ja brałam różne odpowiedniki i wiem ,ze sa róznice i cena nie ma nic do tego teraz biore odpowiednik najtanszy i jestem zadowolona ogólnie jest lepiej niz na drozszym było Venlabax MR, moze tego spróbuj , naprawde dobry a może i wenla przestała działać bo to róznie bywa.

______
Kto utraci raz będzie zawsze czekać
Zatrzymujesz czas i zaglądasz w przepaść
Zostaje smutek i tylko smutek
Ostry jak nagły serca głód
Wiatr co zwala z nóg
Smutek i ty

Post 05 lut 2013, 23:18 

Od: 02 sty 2006, 02:39
bralam wenle dlugo i odpowiedniki jak leci, co bylo w aptece to bralam, co miesiac inny mozna powiedziec. I nic absolutnie nic, zadnej zmiany. Zero jakichkolwiek odczuc, ze cos nie tak z lekiem albo ze mniej dziala itd.

A wczesniej bralam Efectin i tylko Efectin przez bardzo dlugi okres czasu.

Sila naszej podswiadomosci jest niezmierzona. Ja zanim wzielam odpowiednik nawet nie myslalam o tym, ze moze dzialac inaczej czy slabiej.

Jestem na 10000% przekonana, ze gdybym przed zamiana na generyki miala watpliwosci jakiekolwiek to mialabym problem. Na 10000% .

Moze dzialac troszenke slabiej jakis tam tani gorzej wyprodukowany generyk (tak mysle) ale nie do takiego stopnia zebys nagle przestal czuc cokolwiek.

Nie wez dawki ze dwa dni to zobaczysz jaka jazde bedziesz mial. Wtedy zobaczysz i przekonasz sie na wlasniej skorze, ze jednak lek robi swoje... :lol:

______
http://www.youtube.com/watch?v=XiCrniLQGYc

Xeristar(duloksetyna) odstawianie
Pristiq 100mg
Lorazepam okolo 3-4mg na dobe

Zobacz profil YIM  

Post 05 lut 2013, 23:23 

Klaudia, wierze Ci na slowo, nie zamierzam poki co tego sprawdzac. Mysle, ze reczywiscie mogla zadzialac autosugestia z mojej strony jako, ze naczytalem sie wczesniej roznych rzeczy podobne do tych co ja teraz przezywam. A ze jestem osoba, ktora analizuje kazda mala rzecz po 10 razy, to chyba sobie to wkrecilem :( Jest jakis bardziej humanitarny sposob na powrot do stanu normalnosci? Help :(

______
Słyszę huk... myślę - Żuk.
Patrzę z bliska... a to Nyska!

Post 06 lut 2013, 00:45 

Od: 02 sty 2006, 02:39
chyba to jedyny sposob wylania sobie na leb gara zimniej wody. Nie bierz dawki i tyle. Poczekaj kilka godzin, zobacz co zaczynasz odczuwac. Ja zaczynam odczuwac brak po kilku godzinach po niezazytej dawce. Jest to slabe uczucie i dziwne, ciezko opisac ale nie jakis straszne czy bolesne. Od razu bedziesz wiedzial, ze to brak wenli. Jak sie od razu nie przestraszysz hehhe, to poczekaj kilka godzin wiecej. Wtedy zaczyna sie robic nieprzyjemnie ale tez nie jakos tam strasznie. Wtedy wezmiesz swoja dawke wenli i po godzinie glupie objawy odstawienne odejda. Tak przkonasz sie czy dziala na ciebie wenla czy nie. Jak nie bedzie skutkow odstawiennych tzn, ze oczywiscie nie dziala :shock:

I jesli sie naczytales o generykach i tym bardziej od ludzi co maja tak samo nasrane w glowach jak my, to nie dziw sie, ze naczytales sie wielu rzeczy co nie tabletki a podswiadomosc i lék podsuwa nam do glowy i wtedy to czujemy, i tak ludzie opisuja. Trzeba bylo nie czytac.

Na pewno bardzo sceptycznie podeszles do tanszego leku, zanim wziales juz miales obawy, wiec czego tu sie spodziewac. Nerwicowcy potrafia wywolac sztuczny atak serca albo byc pewnymi, ze maja schizofrenie wiec to, ze lek nie dziala i naprawde to czujesz to jest pikus.

Kiedys tez czytalam ulotki doglebnie zanim wzielam lek teraz juz ie robie tego bo sama sobie szkodze. Ale to po latach dopiero do mnie dotarlo.

______
http://www.youtube.com/watch?v=XiCrniLQGYc

Xeristar(duloksetyna) odstawianie
Pristiq 100mg
Lorazepam okolo 3-4mg na dobe

Zobacz profil YIM  

Post 06 lut 2013, 10:43 

Od: 28 sty 2013, 23:16
romuś powroty do Efectinu po wcześniejszym zażywaniu innych medykamentów bywają różne mimo, iż to ta sama substancja. Na mnie osobiście nie podziałał, jak wróciłam do niego po roku. Nie wiem czym to argumentować - przyzwyczajeniem organizmu? Chyba tak, bo z kolejnym lekiem było tak samo. Może masz tak samo jak ja i powinieneś zamienic wenle na coś innego :?

______
Boże, daj mi siłę abym mogła zrobić wszystko, czego ode mnie żądasz. A potem żądaj ode mnie, czego tylko chcesz...

Post 06 lut 2013, 15:41 

Od: 14 lip 2012, 13:55
romuś, niestety rzeczywiście zdarza się że leki nagle przestaną działać, wielu doświadczyło tego problemu. Jeśli u Ciebie wszystko było dobrze do zmiany z Efectinu na odpowiednik, wydaje mi się że wszystko z czasem powinno wrócić do normy kiedy znów zaczniesz brać lek oryginalny. Teoretycznie nie powinno być żandnej różnicy między generykami, zdarza się jednak że jest i to spora. To kwestie indywidualne, ja na przykład nie miałem z tym problemu. Myślę że powinieneś pobrać jeszcze Efectin, dać mu trochę czasu żeby z powrotem się rozkręcił.

______
paroksetyna 40mg
mianseryna 60mg
amisulpryd 200mg

RIP Robin Williams (1951-2014)

Post 06 lut 2013, 19:14 

depas napisał(a):
romuś, niestety rzeczywiście zdarza się że leki nagle przestaną działać, wielu doświadczyło tego problemu. Jeśli u Ciebie wszystko było dobrze do zmiany z Efectinu na odpowiednik, wydaje mi się że wszystko z czasem powinno wrócić do normy kiedy znów zaczniesz brać lek oryginalny. Teoretycznie nie powinno być żandnej różnicy między generykami, zdarza się jednak że jest i to spora. To kwestie indywidualne, ja na przykład nie miałem z tym problemu. Myślę że powinieneś pobrać jeszcze Efectin, dać mu trochę czasu żeby z powrotem się rozkręcił.

Jasne, nie powinno być różnicy. Tylko czemu Seroxat nie zmula tak jak Paxtin, mimo że biorę go z topiramatem?. Czemu Topamax nie obniża nastroju tak jak Topiran? To moje ostatnie doświadczenia z generykami. I chyba będę trzymał się oryginałów, jeśli są w znośnej cenie.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ 12017 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 488, 489, 490, 491, 492, 493, 494 ... 859  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 |