Skocz do zawartości
Nerwica.com

MIRTAZAPINA (Auromirta ORO, Mirtagen, Mirtor, Mirzaten, Remirta ORO)


yoan22

Czy mirtazapina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

169 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy mirtazapina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      122
    • Nie
      37
    • Zaszkodziła
      31


Rekomendowane odpowiedzi

pisałem w tym wątku chyba jakieś 2 mce temu, że mirta to dobry lek, ale raczej nie solo. No bo jednak potrzeba tej oklepanej serotoniny. W końcu bez niej mamy lęki, z lęków agresora z agresora może fobie społ, etc. Mirta jest dobra na sen, trochę działa u mnie na natręctwa i potęguje na pewno działanie przeciwlękowe SSmanów. Ale sama nie da rady.

Miko, podejrzewałem, że po 2 miesiącach, kiedy zabraknie dopalacza serotoninowego zacznie się kiszka, ale nie chciałem krakać...W każdym razie mam nadzieję, że do 3 razy sztuka i to podejście do sertry u Ciebie przyniesie ulgę i dobry nastrój.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mimo że nie spróbowałem wyższych dawek, czułem że sertra już nie ma więcej do zaoferowania mi jeśli chodzi o zwalczanie lęku. Cierpię na zaburzenia osobowości i nie do końca reaguję na leki w normalny sposób, nie ma stabilności. Sertralina wydawało mi się że ustawiła mnie w miarę ok, a pierwsza większa sytuacja stresowa mi się przytrafiła i wszystko wróciło ze zdwojoną siłą, straciłem do tego leku zaufanie po 5-ciu miesiącach. To znaczy uważam że to dobry lek i na pewno nieco mi pomógł, ale na moje problemy to nie jest to. Dlatego wenlafaksyna, która kiedyś bardzo mi była pomocna na lęk. Pomogła mi, mimo że kiedy ją brałem piłem nałogowo. Teraz jestem od tego wolny i wierzę że może pomóc mi jeszcze raz. Jeśli wenla nie wypali, będę zapewne chciał spróbować tej całej paroksetyny, która od miesięcy za mną chodzi. Acha, i na Anafranil mój lekarz się nie zgodził, to tak na marginesie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może to i dobrze, bo trójpierścieniowce mają jednak sporo możliwych skutków ubocznych. Jeśli wenla nie zadziała to gwarantuję Ci, że paro na lęki podziała. Wenla troche słabo działa na serotoninę w porównaniu do SSRI. No ale można podbijać dawkę dość sporo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

depas, czemu na Anfranil się nie zgodził? Stary sprawdzony od 60 lat lek?

 

-- 03 lut 2013, 22:16 --

 

miko84, jestem pod wrażeniem Twojego dobrego zdania o paroksetynie w zakresie lęków. Oby było jak mówisz, oby tak właśnie Seroxat zadziałał, bo lęki i brak dystansu, to jest coś, co teraz wychodzi u mnie na pierwszy plan. Kiedy potrzeba wewnętrznej ulgi i pozytywnego nastawienia do świata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

depas, Ale podobno ma też dużą skuteczność. Jednak ja bym pewnie nie wytrzymał tych uboków wynikających z jego działania cholinolitycznego - podobno suchość w ustach przy SSRI to pikuś w porównaniu z Anafranilem.

Z drugiej strony trochę to niekonsekwentne - pisanie neuroleptyków, a uznanie niektórych antydepresantów za niebezpieczne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak ale siła działania na serotoninę w porównaniu do SSRI jest mała. Ja na 150 mg wenli (kiedyś próbowałem) wogóle nie czuję serotoniny.

 

elfrid to jest niekonsekwencja, ale niestety trójpierścieniowce to nie są za "zdrowe" leki - wpływ cholinolityczny zaburza pamięć, jest suchość w ustach, możliwe zaparcia i podwyższanie ciśnienia w oku aż wzrasta ryzyko jaskry i zaćmy. Pozatym one mają wpływ na serce przez kanały wapniowe i sodowe, w wyższych dawkach mogą zaburzać jego rytm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miko84, wydaje mi się że mój dr należy do tych, którzy trójpierścieniowce stosują wyłącznie w naprawdę trudnych przypadkach, kiedy co innego zawiedzie. U mnie jeszcze można kombinować z nowszymi lekami, stąd pewnie taka a nie inna decyzja. Inna rzecz, że skłonność do wypisywania trójpierścieniowców zależy też od wieku lekarza. Mój jest stosunkowo młody (40 kilka lat), mojemu ojcu kiedyś starej daty lekarka jako pierwszy (!) lek przepisała właśnie Anafranil...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nazywam się niewarto, ja brałem Mirtor i też nie lubiłem tych rozpadających się tabletek, ale sam nie wiem dlaczego. Nie była to kwestia smaku, po prostu chyba wydawały mi się jakieś 'niewłaściwe', bardziej kwestia psychologiczna w moim wypadku. Z normalnej mirtazapiny jest jeszcze Esprital.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety, Mirtor to tabletki rozpuszczalne. Z nierozpuszczalnych jest Esprital i Mirzaten, ale pierwszy trudno dostać, a drugi jest droższy od reszty preparatów mirtazapiny. Ale da się przyzwyczaić do tych rozpuszczalnych, Mirtor w smaku był jak dla mnie nawet smaczny. Rozpuszcza się bardzo szybko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bralem Mirap (irlandzki odpowiednik Mirtazapiny) przez 5 miesiecy. Na poczatku dzialal rewelacyjnie, spalem po nim jak dziecko, niestety w tej chwili nie dziala juz w ogole ani nasennie ani antydepresyjnie i pojutrze bede go zmienial na cos innego. Z dalszych minusow- tycie. Mimo, ze jadlem i jem malo, utylem, jak swinia i chce sie tego pozbyc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marek1977 po dłuższym czasie zauważyłem momenty lepszego nastroju i powrót poprawy nastroju pod wpływem pewnych rzeczy które przestały wcześniej go poprawiać, czyli pasji, czy np tego że wyszło słońce. U mnie elementem depresji jest właśnie coś takiego jak brak reaktywności nastroju, czyli, że nie poprawia się on pod wpływem dobrych wydarzeń czy rzeczy które wcześniej cieszyły. To się łączy z anhedonią, czyli zanikiem przyjemności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×