Skocz do zawartości
Nerwica.com

Hipochondria - jakie choroby sobie przypisywaliście..?


LINA

Rekomendowane odpowiedzi

Dawno mnie tu nie było...ale już jestem i piszę co u mnie....tydzień temu zrobiłam marker CEA-no i szok, niedowierzanie, wyszedł mi ponad normę...norma jest dla mnie do 2,5 ja mam 3,6....

Wielka panika, czytanie w internecie, strach...Czuję że mam raka....

Byłam u onkologa nie potraktował mnie zbynio poważnie, kazał jedynie w marcu powtórzyc ten marker, a do marca to ja chyba umre, takim jestem juz wrakiem psychicznym, wysiadam.

Byłam dzis u rodzinnego, nie potrafil mi powiedziec skad ten wynik

Dal skeirowanie na rtg pluc, usg jamy brzusznej, badania krwi, kolonoskopie, gastroskopię. :why::why::why:

Siedzę i ryczę.

Ostatnio ppodejrzewam u siebie raka pluc, od miesiaca mam lekki suchy kaszel plus bol pod lewą łopatką rozchodzący się na żebra....

tak sie boję, wiem nie ma dla mnie słów pocieszenia,

napewno mam raka z przerzutami na kosci, od roku b.boli mnie udo, ale o tym juz pisałam.

Niewiem co pisac, mam tysiąc mysli w głowie, pustka, przerażenie, lęk...jak ja mam teraz życ, mam dwójkę malych dzieci, co będzie gdy mnie zabraknie....

Boję się...co to moze byc, pewnie rak płuc.

usg piersi i ginekologivzne robiłam, wynik ok, cytologia też-grupa 1.

Jestem kłębkiem nerwów,napewno mam raka...tą straszną chorobę która wzbudza we mnie rozpacz i taki lęk....

tak się boję...co zrobilibyscie na moim miejscu...proszę napiszcie, jest mi tak strasznie ciężko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyższe stężenie tego antygenu (wzrost umiarkowany 5-40 mg/ml) może wskazywać także na:

 

marskość wątroby;

zapalenie trzustki;

niewydolność nerek;

choroby zapalne jelit, np. choroba Leśniewskiego-Crohna;

choroba wrzodowa;

POChP (przewlekła obturacyjna choroba płuc);

zablokowane drogi żółciowe;

wrzodziejące zapalenie jelita grubego;

ciąża.

WYLUZUJ NIC CI NIE JEST

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

paulag jestem pewna ze jakbys teraz zrobila to byloby w normie:) czasami tak jest ze z jakis tam powodow wynik jest rozny od normy w malych wskaznikach:) nic ci nie ma., napewno:) tyler czasu cie noga boli ze jakby to byl rak kosci juz bys pewnie nie chodzila.

 

a czy mial ktos z was takie dziwne pulsowanie jakby w brzuchu pod zebrem? boje sie ze mam tetniaka aorty brzusznej i w kazdej chwili moze peknac:((

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem wrakiem...gdbym zrobila ten marker pewnie znowu bylby podwyższony jeszcze bardziej...dlatego nie idę, boję się, panikuję....

Wyobraźcie sobie co ja jako hipochondryczka czuję, czuję ze umieram...że mam przerzuty na kości, stąd ten ból nogi, zresztą jak byłam na scyntygrafii pół roku temu własnie w tej nodze wyszło mi gromadzenie się radioznacznika, opis zmiany niejednoznaczne, mogą sugerować tło pozapalne, pourazowe..?

dużo historii czytałam gdy raka diagnozowali gdy były juz przerzuty na kości...

siedzę i ryczę, co ja mam zrobic?

nie mam żadnych z tych chorób w których marker ten może być troche podwyższony...w ciązy tez nie jestem.

boję się, aż wymiotować mi się chce.

Boli mnie kark i pod łopatką i myślę że to może rak płuc alby rak żżera mi kręgosłup, jestem w bardzo kiepskiej formie.Napewno mam raka..... :why::why:

Panikuję, nikomu o tym nie mówiłam, tylko mężowi, ale on nie jest zbytnio przejęty powagą tej sytuacji, a ja czuję że moje dzieci zostaną same...jak mi żal....nie mogę od tego płączu się opanować, nic do mnie nie dociera

mam dopiero 28 lat i mam już umeirać na raka? tak się boję, dobrze, że jestem na urlopie wychowawczym, bo nie dałabym rady w pracy, napewno by mnie wyrzucili, nie jestem zdolna do żadnego działania i myślenia, myśli moje kłębią się tylko wokoł tego tematu...

 

Jeraha, jestem pewna, ze nie masz tętniaka...skąd pomysł z tętniakiem?:))

Dziękuję, ze mnie rozumiecie.

aha robiłam badania krwi

i wyszło

ob 9

crp 0,15

ldh w normie(przy raku podobno podwyżone)

fibrynogen-trochę ponad normę-wyczytałam że przy raku płuc własnie jest podwyższony:(((

 

-- 01 lut 2013, 14:43 --

 

Jestem wrakiem...gdbym zrobila ten marker pewnie znowu bylby podwyższony jeszcze bardziej...dlatego nie idę, boję się, panikuję....

Wyobraźcie sobie co ja jako hipochondryczka czuję, czuję ze umieram...że mam przerzuty na kości, stąd ten ból nogi, zresztą jak byłam na scyntygrafii pół roku temu własnie w tej nodze wyszło mi gromadzenie się radioznacznika, opis zmiany niejednoznaczne, mogą sugerować tło pozapalne, pourazowe..?

dużo historii czytałam gdy raka diagnozowali gdy były juz przerzuty na kości...

siedzę i ryczę, co ja mam zrobic?

nie mam żadnych z tych chorób w których marker ten może być troche podwyższony...w ciązy tez nie jestem.

boję się, aż wymiotować mi się chce.

Boli mnie kark i pod łopatką i myślę że to może rak płuc alby rak żżera mi kręgosłup, jestem w bardzo kiepskiej formie.Napewno mam raka..... :why::why:

Panikuję, nikomu o tym nie mówiłam, tylko mężowi, ale on nie jest zbytnio przejęty powagą tej sytuacji, a ja czuję że moje dzieci zostaną same...jak mi żal....nie mogę od tego płączu się opanować, nic do mnie nie dociera

mam dopiero 28 lat i mam już umeirać na raka? tak się boję, dobrze, że jestem na urlopie wychowawczym, bo nie dałabym rady w pracy, napewno by mnie wyrzucili, nie jestem zdolna do żadnego działania i myślenia, myśli moje kłębią się tylko wokoł tego tematu...

 

Jeraha, jestem pewna, ze nie masz tętniaka...skąd pomysł z tętniakiem?:))

Dziękuję, ze mnie rozumiecie.

aha robiłam badania krwi

i wyszło

ob 9

crp 0,15

ldh w normie(przy raku podobno podwyżone)

fibrynogen-trochę ponad normę-wyczytałam że przy raku płuc własnie jest podwyższony:(((

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witajcie, zmagam sie z nerwica lekowa i jestem hipochondryczka zafiksowana na punkcie nowotworow, wiec chcialabym sie do was przylaczyc.

 

-- 01 lut 2013, 19:04 --

 

paulag wyjelas mi z ust to co ja czuje, mam 33 lata i od roku bol w plecach i klatki, bol przychodzi falami, a jak sie rozkreci chodze po scianach, robilam badania sa ok, ale mi w glowie tylko rak chodzi, nie umiem spac po nocach, ze stresow miesiaczka mi sie zahamowala juz 2 miesiac nie mam :(, staralismy sie z mezem o druga dzidzie jednak chyba nerwica mi wszystko poblokowala a na koniec normalny cykl :(, co mam robic, przeciez rezonansu nie mozna robic co 3 miesiace????

 

-- 01 lut 2013, 19:07 --

 

jerahaj moj tato mial tetniaka aorty i objawy sa calkiem inne, ale moze nie napisze jakie, zeby sie nie nakrecac, spokojnie to nien tetniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lutka, a jaki rezonans robilas 3 mce temu? tzn rezonans czego?

 

ja tez ostatnio jestem ufiksowana na raku i mam zamiar sie badac

mam zawroty glowy, lekarz mowi ze to zapalenie blednika ale ja sie boje ze cos powazniejszego bo kreci mi sie w glowie calymi dnaimi, jakbym na statku chodzila

czy to moze byc objaw stresu????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lutka, a jaki rezonans robilas 3 mce temu? tzn rezonans czego?

 

ja tez ostatnio jestem ufiksowana na raku i mam zamiar sie badac

mam zawroty glowy, lekarz mowi ze to zapalenie blednika ale ja sie boje ze cos powazniejszego bo kreci mi sie w glowie calymi dnaimi, jakbym na statku chodzila

czy to moze byc objaw stresu????

 

 

witaj, rezonans glowy, bo balam sie, ze to guz, ktory powoli mnie rujnuje, ale na szczescie to tylko nerwica, teraz mnie czeka tk brzucha, bo wmowilam sobie ,ze mam cos niedobrego z zoladkiem, tylko zadaje sobie pytanie co dalej, tk nog??? tk calego ciala???masakra.

 

 

wiesz co, to krecenie glowy moze byc spowodowane ciaglym stresem, mi tez sie krecilo w glowie, ale u mnie jeszcze doszly zachwiania hormonalne nota bene zwiazane ta pieprzona nerwca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lutka, wiem co czujesz....ja rezonans głowy miałam 2 miesiące temu...miałam wszystkie objawy guza mózgu...drętwienia kończyn, bóle, nawet zaburzenia widzenia, ból ucha....gdy okazalo się że wynik ok, dolegliwosci minęły jak ręką odjął...

Ale teraz wiem, że to coś poważniejszego, błagam napiszcie co sądzicie o tym markerze CEA, czy myślicie że mam raka, a jego pierwszym objawem jest ból zaatakowanej przez przerzuty kości...

 

Teraz podejrzeenie raka płuc....w poniedziałek odbieram wynik rtg klatki, tak się boję...oczami wyobraźni widzę opis sugerujący chorobę rozrostową lub przerzuty.Boję się poprostu...od miesiaca mam lekki kaszel plus bol pod lopatka

Nie potrafie racjonalnie myslec, nie potrafie sobie wytłumaczyc, nic do mnie nie dociera. chyba za duzo historii onkologicznych przeczytalam...

Wiecie ja niewiem jak dwie ciąże wytrzymałam bez żadnych badań, teraz to byłoby nie do pomyślenia, ale wtedy jeszcze byłam "normalna"

Czeka mnie jeszcze rezonans jamy brzusznej, bo podczas USG wyszedł mi na nerce niby łagodny guzek, ale ja boje siee to rak...chociaz podczas 3 krotnego usg kazdy radiolog potwierdzil charakter guza, ale mi to nie daje spokoju. Byłam u onkologa i dał mi skierowanie na rezonans jamy brzusznej...

Proszę napiszcie co myslicie o tym markerze CEA, czy ja już mam wyrok?

Czy mam szukać gdzie mogłabym mieć nowotwór który zwiększa poziom CEA?

Proszę napiszcie mi co zrobilybysie na moim miejscu, nie mam juz kogo się poradzić, nie chcę obarczac tym mojego męża, dlatego Was proszę poradźcie mi jakie mam podjąć kroki...

gdy byłam wczoraj u rodzinnego z tym wynikiem dał mi jescze skierowanie na kolonosk i gastroskop. Rok temu mialam kolono i wszystko było ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

paula24 strasznie sie zafiksowalas na punktcie nowotworu, ja tez swiruje, bo pod prawa lopatka mnie tez boli i jak tylko w ktoras strone sie wygne to dostaje bol rozrywajacy klatke piersiowa, lekarz twierdzi ,ze to od kregoslupa i oby mial racje, pamietaj, ze tak czeste badania tez moga zaszkodzic. trzymaj sie

 

 

mnie najbardziej w tym wszystkim wkurza to, ze nie potrafie zajsc w ciaze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie znowu odwala na tle średnich wyników krwi - hemoglobiny i hematokrytu (blisko dolnej granicy). Obsesyjnie o tym rozmyślam, odczuwam ciągły niepokój i lęk. Nie odczuwam żadnej radości z życia, zachowuję się jak stara baba. WSZYSTKIEGO SIĘ BOJĘ, NAWET WYJŚCIA Z DOMU.

 

Dodam, że dwa tygodnie temu doprowadziłam się do histerii, gdyż zaobserwowałam u siebie łupież - obsesyjnie oglądałam sobie skórę głowy wmawiając sobie, że to z pewnością z powodu raka toczącego mój organizm...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żadna tajemnica, wiek Chrystusowy :)

 

Jakieś 10 lat temu przechodziłam depresję (koszmarne przeżycia rodzinno - sercowe). Niestety sprawy rodzinne ciągną się jak smród po gaciach i nie ukrywam, że emocjonalnie odbywa się to wysokim kosztem. Nad psychiatrą poważnie się zastanawiam.

 

Podejście w rodzinie (rodzice) do nerwic/depresji jest takie: jest to domena ludzi słabych, do słabości nie należy się przyznawać, należy brać się w garść itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Im dłużej będziesz zwlekać z tym pójściem to potem będzie trudniej . Tak to widzę ,a leczę sie już 24 lata i jako takie doświadczenie mam. To co opisujesz to naprawdę nie bagatela , poważne sprawy . No bo czym że jest łupież?

Niczym wielkim( miałem go dziesiątki razy i nawet przez głowę mi nie przeleciał tak niedorzeczny pomysł jak Twój) , ale dla Ciebie On oznacza katastrofę, raka. Współczuję Ci.Steruj do lekarza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No bo czym że jest łupież?

Niczym wielkim( miałem go dziesiątki razy i nawet przez głowę mi nie przeleciał tak niedorzeczny pomysł jak Twój) , ale dla Ciebie On oznacza katastrofę, raka. Współczuję Ci.Steruj do lekarza.

 

A najlepsze jest to, że po kilku dniach od takiego incydentu włącza się racjonalne myślenie i mam dokładnie takie samo zdanie na ten temat, co Ty :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli nie jest aż tak żle . Dobrze też nie jest. Jednak zawsze można się czegoś uczepić- mechanizmy obronne w Twojej psychice zaczynają działać tyle ,że spóżnione. Myślę ,a nawet jestem pewien ,że dobrze dobrane leki w odpowiedniej dawce bardzo Ci pomogą i ulżą. Tylko Ty musisz zrobić ten pierwszy krok i ruszyć się do doktora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CEA zrobiłam bez powodu...akurat dzień wczesniej czytałam o tym markerze w inecie i dlatego go zrobiłam. Smiertelnie boję się iść powtórzyć badanie, już widzę, że wynik byłby jeszcze wyższy...Tak się boję czy mam raka...inne markery boję się zrobić

 

-- 02 lut 2013, 11:16 --

 

CEA zrobiłam bez powodu...akurat dzień wczesniej czytałam o tym markerze w inecie i dlatego go zrobiłam. Smiertelnie boję się iść powtórzyć badanie, już widzę, że wynik byłby jeszcze wyższy...Tak się boję czy mam raka...inne markery boję się zrobić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę napiszcie co sądzicie o moim przypadku, markerze CEA?

 

-- 02 lut 2013, 09:08 --

 

Proszę Was o pomoc, bo sama już niewyrabiam z tym tematem, co opisałam wczoraj, ciiągle myśli kłębiące się...czy ja mam raka>

 

 

Paula, ale z tego co ja czytałam, to przy nowotworach ten marker ma wartość ok. 40 a nie 3!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Jeśli będziesz latać i robić wszystkie badania zawsze Ci coś wyjdzie, bo nie zawsze jest tak że będziesz mieć w 100 % książkowe wyniki - zwłaszcza że te markery dotyczą często gęsto mnóstwa innych schorzeń poza rakiem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja już mam dosyć samej siebie :why::why:

Te natrętne myśli, że mam raka sprawiają że jestem jak cień...raka kości to podejrzewam juz od roku, ale mam podstawy strasznie boli mnie kośc udowa:(

i do tego boli mnie łopatka

Mąż z dziećmi poszedł własnie na basen, a ja zamiast isc z nimi, zostałamw domu, siedzę i płaczę:(

Nie mam żadnej radości w sobie, żadnego optymizmu, po co ja robiłam ten cholerny CEA?żeby teraz siedzieć i ryczeć...:(nic mnie już nie cieszy, jestem jak stara BABA, nie chce dbać mi się o wygląd, iść na zakupy, umalować, ładnie ubrać.

Nic mi się nie chce.Jednak bez psychiatry się nie obejdzie, chociaż broniłam się od tego, ale czuję, że jeszcze trochę i zwariuję kompletnie, patrzę na moje dzieci i ciągle myślę co będzie jak umrę....to nie jest normalne.

W małżeństwie też mi się nie układa, duży wpływ ma na to też moja hipochondria, mój mąż w tych sprawach jest zupełnie innym typem człowieka.

Ja też kiedyś byłam też takim lekkoduchem, wogóle nie myślałam o zdrowiu, pamiętam gdy kiedyś czytałam artykuł o hipochondryczce, to śmiałam się z tego, nigdy bym nie pomyśłała że to mnie spotka..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

paulag24, Dziewczyno czas się zacząć smiać znowu!! Jaki rak kości, zwykłe bóle neurologiczne. Olej raka kości, jak byś go miała to już by cie zeżar, wyśmiej go mówie Ci :) jak opanować natrętne myśli pisałem:) Mózg mówi ci masz raka kosci etc. to daj kontre NIEWAŻNE NIE INTERESUJE MNIE to, głośno mów i sie niewstydź zagłusz dziada!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja już mam dosyć samej siebie :why::why:

Te natrętne myśli, że mam raka sprawiają że jestem jak cień...raka kości to podejrzewam juz od roku, ale mam podstawy strasznie boli mnie kośc udowa:(

i do tego boli mnie łopatka..

dlaczego nie zrobisz badań co ew rozwieja Twoje wątpliwości? Po co się zadręczać myślami? Zwykłe RTG i morfologia już coś pokażą jak będzie nie tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×