Skocz do zawartości
Nerwica.com

Mój dzisiejszy dzień


daablenart

Rekomendowane odpowiedzi

haribo190, biorę trittico dopiero 2 dni w bardzo małej dawce. Zapisane mam to jako dodatek w mojej nerwicy na problemy ze snem. Biorę do tego Cital na lęki. Ale niestety narazie jest gorzej niż było. Snu prawie w ogóle, silne lęki, nic się nie chce, zero apetytu. Dzisiaj zwiększę dawkę trittico i zobaczę czy w końcu zasnę. Bo narazie mam wrażenie, że lepiej spałam bez leków :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do bani :(

Wczoraj byłam na ekg bo mi serce waliło szybko bałam sie tego badania juz w niedziele w nocy mi biło szybko wiec poszłam zestresowana zapis chyba ok ale szybko bilo 109 puls poszlam do rodzinnej dostałam skierowania na badania beta bloker i skierowanie do kardiologa :( boje sie strasznie zeby to nie z sercem było :why: cisnie nie mi zmierzyla na kolanie 145/80 normalnie boje sie bo w domu na spokoju mam nizsze czy to nerwica czy cos wiecej :why:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ile masz mg tego betablokera? ja biore najnizsza dawke i czy go biore czy nie to roznicy nie widze betabloker ma NAJEWAZNIEJSZE zadane obnizyc puls a efektem ubocznym ale wskazanym jest obnizenie cisnienia. Nie sraj zarem tylko jedz jak zalecil lekarz jak bedzie Ci slabo etc to wtedy do lekarza o zmiejszenie dawki :) ja tak mialem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lek ma 5 mg a ja biore 1/4 czyli cwiartke tego ale nie wzielam na wieczor i nie wiem czy to od tego ale spac mi sie chce chodze ospała cały czas tylko tam pisze obnizenie cisnienia a ja cisnienie mam dobre w domu wiec jak mi obnizy jeszcze je bardziej?wogle jak mozna po jednym cisnieniu co bylam zestresowana stwierdzic cze ma nadcisnie nie

 

-- 30 sty 2013, 16:36 --

 

wzielam mialo byc sorki :)

 

-- 30 sty 2013, 16:39 --

 

Mam sprawdzic hormony itc i do kardiologa na skierowaniu pilne ze kołatania i nadcisnienie troche mnie to przerazilo ale dalej zostało mi to ciezkie oddychanie i teraz pytanie czy to od serca czy nie no i to meczenie sie szybkie :(

 

-- 30 sty 2013, 16:42 --

 

I pytanie w chwili kidy jestem spokojna i puls mam dobry i wezme beta bloker czy on jszcze nie obnizy bardziej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

perla86, w kilku badaniach miałam poziom glukozy ponad normę, ale przede wszystkim po chemioterapii miałam zalecone dokładane przebadanie pod tym kątem, po to podobno /w moim przypadku/ efekt stosowania sterydów w leczeniu nowotworu /oj...poważnie się zrobiło - przepraszam/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

perla86, to nie są złe wyniki. Mogę dać Ci radę...otóż w dniu poprzedzającym badanie zjedz ostatni posiłek 12 godz. przed pobraniem krwi, a także staraj się nie jeść smażonych potraw ani zbyt dużo słodyczy. Jeśli poprzedniego dnia najesz się parówek, kotletów, hamburgerów itp potraw, wiadomo, że wynik będzie gorszy, co jeszcze nie znaczy, że masz cukrzycę. Jakkolwiek zdrowa trzustka powinna sobie i z tym poradzić.

Warto jednak pilnować tego, bo to okropna choroba, podstępna, ograniczająca, wyniszczająca. Ja wprawdzie już się przyzwyczaiłam do niej, ale czasem łamię zasady diety diabetyka :oops:

Daj znać, gdy będziesz miała wynik...

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pewnie masz racje-ale wsrod ludzi ktorych znam nie widze...

 

-- 30 sty 2013, 19:24 --

 

ciesze się ze tu jestem-dzieki wam nie czuje ze jestem ze swoimi lękami-wraca mi nadzieja ze to minie kiedys minie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bylem w maju a lekarzy ale zaden nie wiedzial co mi jest . A mozna zrobic jakies badania w kierunku wykrycia nerwicy ??

 

-- 30 sty 2013, 15:48 --

 

A wql jestem ciagle zestresowany i nie moge przestac sie denerwowac :(

 

najpierw wyklucz inne choroby,bo z nerwicą to jest różnie,ja nigdy nie miałam żadnych testów,nawet nie wiem,czy takowe są.ja najpierw leczyłam się na żołądek bo bolał i mnie mdliłó,aż do wymiotów włącznie,potem badania na serce,tarczyce i nic,to poszłam do psychiatry ,a po 3 tygodniach przyjmowania lekow było już dobrze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lek ma 5 mg a ja biore 1/4 czyli cwiartke tego ale nie wzielam na wieczor i nie wiem czy to od tego ale spac mi sie chce chodze ospała cały czas tylko tam pisze obnizenie cisnienia a ja cisnienie mam dobre w domu wiec jak mi obnizy jeszcze je bardziej?wogle jak mozna po jednym cisnieniu co bylam zestresowana stwierdzic cze ma nadcisnie nie

 

-- 30 sty 2013, 16:36 --

 

wzielam mialo byc sorki :)

 

-- 30 sty 2013, 16:39 --

 

Mam sprawdzic hormony itc i do kardiologa na skierowaniu pilne ze kołatania i nadcisnienie troche mnie to przerazilo ale dalej zostało mi to ciezkie oddychanie i teraz pytanie czy to od serca czy nie no i to meczenie sie szybkie :(

 

-- 30 sty 2013, 16:42 --

 

I pytanie w chwili kidy jestem spokojna i puls mam dobry i wezme beta bloker czy on jszcze nie obnizy bardziej

 

I Ty do tego wszystkiego jeszcze dziecko chcesz mieć(przeczytałam w innym dziale),no przecież to się w głowie nie mieści ,jak można byc tak bardzo nieodpowiedzialnym w tym momencie :bezradny:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jasaw dam znac :) ja ogolnie ograniczyłam słodycze rowniez nie slodze no zobaczymy moze sie cos poprawiło :) ogolnie ja przyty lam na parogenie moze to przytycie mial wplyw na wynik teraz nie biore go wiec waga zleciala

 

_wovacuum_ a co ludzie z nerwica nie moga miec dzieci po pierwse po drugie ja juz byłam w ciazy i czułam sie dobrze byłam bez leków dopiero po usunieciu jej po jakims miesiacu sie zaczeło jakby pojawiac wszystko od nowa dla mnie było motywacja to zeby dac rade dla dziecka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

perla86, wyraznie napisałaś,że przestałaś brać lek w momencie odczytania pozytywnego testu,czyli lek już brałas..ciąża obumarła po 8 tygodniu,miałas zabieg.Czy to nie daje Ci do myślenia,żeby coś zmienić??Że moze najpierw dobrze by było iśc na terapię pod tym względem? Bo kolejny antydepresant nie jest wyjściem z tej sytuacji,do ciaży należy sie przygotowac,kilka miesięcy przed zacząć brać kwas foliowy,zerwać nałogi(jeśli takowe są). Jaki spokój chcesz temu dziecku zaoferować bedąc w takiej rozsypce emocjonalnej??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

perla86, największy wpływ na poziom glukozy, wg.moich obserwacji, mają potrawy smażone, nawet bardziej niż słodycze.

 

Beta blokery mają za zadanie wyrównanie krążenia, oczywiście, że zdarza się, iż znacznie obniżą ciśnienie, ja musiałam się do tego przyzwyczaić. Zawsze lepsze jest ciśnienie niskie niż za wysokie. Niskie powoduje jedynie dyskomfort, natomiast wysokie - wiadomo.

Jednak te leki trzeba zażywać regularnie, zgodnie z zaleceniem lekarza.

Zlecone Ci badanie hormonów ma zapewne wyeliminowanie innych powodów zaburzeń ciśnienia i tętna, jak np. nadczynność tarczycy.

 

Ja też urodziłam dwoje dzieci, zmagając się z nerwicą, mając problemy z ciśnieniem, na tle nerwowym własnie.

 

-- 30 sty 2013, 20:07 --

 

perla86, czy stosowałaś kiedykolwiek relaksacje??? Mnie bardzo pomagają w uspokojeniu podwyższonego tętna, czy też silniejszych przeżyć...jeśli Cię to interesuje, podam Ci linki na pw.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

_wovacuum_ tak odstawiłam wtedy ale ja juz schodziłam z dawki wczesniej sa kobiety gdzie biora sileniejsze leki co maja powazniejsze sprawy i rodza zdrowe dzieci nie chce sie tutaj klocic bo nie iwesz co bylo przyczyna u mnie bo dziecko u mnie normalnie zylo biło serce i wogole miałam objawy ciazowe i przezły nagle nie chce sie tlumaczyc po drugie ja sie do tej ciazy przygotowywałam co miesiac u ginekologa kwas foliowy itp biore juz dobre dwa lata i w cizy czulam sie dobrze pisałam wyzej ze nie mialam ataków ani nic z tym zwiazanego cieszylam sie na ta ciaze lekarka mi mowila ze hormony mogly spodowac to ze nerwica ustapila a po ciazy jesli by trzeba bylo to bym wrocila do leków.

A na terapie jstem zapisana ale niestety terminy sa nic nie poradze.

 

 

jasaw z mila checia moze znajdzie sie cos co nie sluchalam.. jesli chodzi o cisnienie to w domu ja nie mam takiego mam duzo nizsze tutaj chyba bylamw strasznej panice..ja mam przepisane cwiartke tylko dzisiaj mialam 114/78 w takich granicach mam w domu jesli jest dobrze gdy nie mam silnych lęków moze byc i dlatego sie obawiam zeby az tak drastycznie nie skoczylo bo nadcisnienia to napewno nie mam a tetno rzadko przekracza mi 100

 

-- 30 sty 2013, 20:30 --

 

Ja robilam te badania w tamtym roku co mam zlecone teraz ale ze wzgledu na ciaze moze tsh zaczelo szalec kto wie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5 mg w dace 1/4 to masz taką samą dawkę jak ja czyli 1,25 mg. BETABLOKER trzeba pzestać brać jak mamsz puls poniżej 50 uderzeń na minutę a tak to jeść według zaleceń. Szczerze? Gówno to daje no jedynie dyskomfort że "ziomek wziąłeś tabsa nie skoczy Ci puls nawet jak jesteś zdenerwowany" i faktycznie tak jest mimo że się denerwuję ostro to podczas ataku paniki max puls to 120, najczęsciej jednak 90. Bierz i jeżeli nie zobaczysz np. otępienia, miękkich nóg, drętwienia rąk i nóg w nocy czy np zawrotów przy wzstawianiu z rana to bierz ten betabloker. Ja miałem dawkę 2,5 mg ale po niej puls wieczorem miałem czasami 40 :shock: a rano z łóżka nie mogłem wstać :shock: więc mam mniejsza dawkę i jest luzik arbuzik. Ciśnienie po takiej małej dawce spadło mi może +/- 5 mg ale to MAX. Zrób hormony i może coś one powiedzą. Pozatym mniej się stresuj wiem że łatwo powiedzieć ale próbuj. Ja też przy atakach czy zdenerwowaniu mam problemy z oddychaniem tzn. ciężej mi się oddycha i takie tam oczywiście myśle że ciśnienie wielkie czy serce szybko bije a mierze i jest 130/75 puls 75 lol :shock:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×