Skocz do zawartości
Nerwica.com

Nocne Darki - czynne 23:00 - 6:00


scrat

Rekomendowane odpowiedzi

ile ma język ang haseł? z tego co pamiętam Szekspir w swoim słowniku miał jakieś 60 tys haseł, i był uważany przez to za elokwentnego mówce

 

-- 29 sty 2013, 01:16 --

 

Wielki słownik ortograficzny PWN rejestruje 150 tysięcy haseł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Snejana, i tutaj rodzi się temat rzeka, chcesz podyskutować o tym? bardzo chętnie! Ty "tylko" pamiętasz z wykładu, a po drugiej stronie masz kogoś kto potrafił poprawiać swojego prof. Ja z Wykładów pamiętam co innego:) Nie masz o obronie swojego zdania, żadnych dobrych, konkretnych argumentów.

 

-- 29 sty 2013, 01:27 --

 

Wyedukowany użytkownik angielskiego używa około 5 tys. słów w mowie i około 10 tys. w piśmie. Aby skutecznie się porozumiewać w codziennych sytuacjach wystarczy znajomość około 2000 angielskich słów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kapseicyna, no nie mam, wiesz, jeżeli miałabym kwestionować i sprawdzać słowa profesorów to chyba bym oszalała :) nigdy nie myślałam o angielskim jako o języku "ograniczonym" i nie zrozumiałam o co Ci chodzi, bo mnie zawsze wydawał się dobry do wyrażania wielu myśli i tyle.

 

-- 29 sty 2013, 02:31 --

 

skutecznie się porozumiewać w codziennych sytuacjach wystarczy znajomość około 2000 angielskich słów

co czyni go językiem prostym w użyciu, ale posiada wiele słów rzadziej używanych i czesto zapominanych, zupełnie jak w polskim :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale ciesze się, ze można jeszcze na tym forum porozmawiać z ludźmi:) Kocham język Polski i tyle. Będę go bronic jak swego dziecka! Może złożymy watek "Ang vs. Pl"?

 

-- 29 sty 2013, 01:35 --

 

Nie patrz na liczbę moich postów:/ Znam to forum trochę, korzystałem z niego jakieś 6-7 lat temu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj własnie wróciłem z 2 tyg urlopu, byłem w Krakowie. Gdybym wiedział o tym przedtem, to nalegałbym, żeby się spotkać. Uwielbiam poznawać ludzi, a ty jesteś jedna z tych osób, które chciałbym poznać. Mimo, że znamy się chwile, na pewno dobrze by się nam rozmawiało, ale to tylko moja subiektywna opinia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×