Skocz do zawartości
Nerwica.com

prosze o pomoc/problemy/pytania


Faun

Rekomendowane odpowiedzi

hej!ja ostatnio mam podobny problem!najpierw przez 7msc bralam setaloft, potem zamienilam na anafranil i bralam go ok 4msc!zaczelam sie lepiej czuc wiec postanowilam,ze bede zmniejszac powoli dawke z jednej tabletki na dobe do 0,5 tabletki, ateraz od tygodnia biore pol tabletki co drugi dzien!najgorsze jest to ze jutro mam obrone,a czuje sie strasznie!mam dreszcze jakbym byla chora, wybuchy goraca, wczoraj strasznie bolala mnie glowa, jestem ciagle zmeczona i mam dziwne zawroty glowy-nie potrafie dokladnie okreslic tego uczucia-tak jakby przechodzily mi przez glowe impulsy, takie na maxa nie mile odczucie, mam to jak wykonuje jakies nagle ruchy, czyli wlasciwie caly czas jak nie leze!myslalam,ze moze przed obrona sie tak stresuje, albo jestem przeziebiona,al po rozmowie z lekarzem powiedzial mi,ze to moga byc skutki odstawienne!troche sie podlamalam tym samopoczuciem,bo czulam sie juz dobrze a tu nagle wszystko od nowa!nie wiem co to bedzie, bylam juz dobrych mysli,ale teraz jestem pelna zwatpienia!pozdrawiam :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam dziwne zawroty glowy-nie potrafie dokladnie okreslic tego uczucia-tak jakby przechodzily mi przez glowe impulsy, takie na maxa nie mile odczucie, mam to jak wykonuje jakies nagle ruchy, czyli wlasciwie caly czas jak nie leze!

 

no wlasnie dokladnie to samo - takie 'przeszywajace zawroty, impulsy' gdy zaczynasz cos robic, ruszac sie, cos w tym stylu.

Ja odstawialem zgodnie z zaleceniem lekarza i podejrzewam ze to objaw odstawienny. Ile on moze potrwac?

 

ps. jakos dziwnie bralas leki w dziwnych odstepach. Sama nigdy nie zmniejszaj jak czujesz sie lepiej.

 

[ Dodano: Dzisiaj o godz. 2:31 pm ]

troche sie podlamalam tym samopoczuciem,bo czulam sie juz dobrze a tu nagle wszystko od nowa!nie wiem co to bedzie, bylam juz dobrych mysli,ale teraz jestem pelna zwatpienia!

 

nie lam sie pomysl ile bylo fajnych chwil i ile walki. Ja sie nie lamie tylko czekam az te objawy ustapia. A mamy podobne :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ojc ja tez biore Cital przedemna jeszcze 2 miechy zwiazku z tym lekiem!!zobaczymy co bedzie pozniej ale odrazu jak skoncze brac startuje na psychoterapie mam nadzieje ze skutki odstawienne nie beda mi tak doskwierac Slyszalam ze Cital jet dobrym i bezpiecznym lekiem takze nie powinno potrwac to dluuugo :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WITAM serdecznie,

 

Od prawie 4 lat cierpię na zaburzenia lękowe z lękiem napadowym, przyjmowałam juz lexapro i effectin, od 10 tygodni walczę z seroxatem(20mg dziennie), niestety jego działanie jest dla mnie za słabe. Co prawda napady są znacznie rzadziej, ale prawie cały czas odczuwam niepokój, mój nastrój też do najstabilniejszych nie należy(kilka dni jest ok, a potem znowu dół) i zastanawiam się czy ktoś na forum przyjmuje seroxat z innym preparatem p/lękowym lub p/depresyjnym?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po jednym dniu brania to za wcześnie aby były pozytywne skutki takie leki mają to do siebie, że poprawę odczuwa sie po kilku tygodniach a nie na godzinę po zażyciu to nie apap ;) do tego często w pierwszej fazie brania nasilają one objawy plus dodatkowo występuję efekty uboczne - poczytaj ulotki z leków ( lekarz powinien Cię poinformować o tym) skoro przepisał Ci te leki, każdą decyzję odnośnie brania leków powinieneś z nim konsultować

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy ktoś na forum przyjmuje seroxat z innym preparatem p/lękowym lub p/depresyjnym

 

kilku preparatów przeciwdepresyjnych raczej się nie przyjmuje.

 

ja brałem seroxat i nawet bardziej go sobie cenię niż zoloft. seroxat trochę mi pomógł, ale miałem podobne wahania - miesiąc ok, potem trzy tyg. lęki i tak na przemian. ale podobno niektórym bardzo pomaga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie ja brałam seroxat z afobamem i było super - przez 1,5 roku, odstawiłam leki bo niby wyzdrowiałam, po pół roku znowu to samo, wszystko wróciło. Wróciłam ponownie po półrocznej przerwie do seroxatu- nie działał juz jak kiedyś ale też nie było źle, po roku czasu przyjmowania czułam się okropnie - mimo tego że brałam leki.

 

[ Dodano: Dzisiaj o godz. 9:52 pm ]

Obecnie jestem w trakcie odstawiania seroxatu, już mam przepisany nowy lek - Zoloft, wprawdzie już go wykupiłam i trzymam w szufladzie - powinnam już go zażyć ale się boję!! Ludzie znowu sie wszystkiego boję!!

 

[ Dodano: Dzisiaj o godz. 9:52 pm ]

Obecnie jestem w trakcie odstawiania seroxatu, już mam przepisany nowy lek - Zoloft, wprawdzie już go wykupiłam i trzymam w szufladzie - powinnam już go zażyć ale się boję!! Ludzie znowu sie wszystkiego boję!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Leviron jest głównie antydepresyjny, ubocznym skutkiem jest senność.

Jeden dzień brania nie da nic, kompletnie nic...

Fatalne samopoczucie po nich będzie trwać jakieś 2 tygodnie. Po 3 zaczyna działać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja z początku brałam tylko 10 mg Seroxatu i całkowicie mi wystarczał . Po roku czasu musiałam zwiększyć dawke do 20mg.

jakis rok temu choroba przybrała na sile i obecnie biorę Seroxat razem z Triticco CR, lecz słabo ten zestaw na mnie działa, obawiam się że bede musiała jednak zmienic leki na inny.[/code]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

od roku biore paromerck lub rexetin jak kto woli, stracilam kontakt z psychiatra a chce odstwic ten lek , dawke z 1 tab zmniejszylam do polowki i tak juz jade od 2 miesiecy , teraz przechodze przymusowe odstawienie bo zabraklo mi lekow . Serce mi starsznie szybko bije i rece sie trzesa co robic?????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×