Skocz do zawartości
Nerwica.com

Filmy i seriale


Magnolia

Rekomendowane odpowiedzi

Hobbit-dla mnie fana Tolkiena (Silmarillion, Dzieci Hurina, Wladca, Hobbit, Niedokonczone Opowiesci-wszystko przeczytane), byloby grzechem nie isc na ten genialny film. Naprawde, imponujace dzielo, polecam milosnikom zarowno Tolkiena jak i ogolnie fantasy ;). Oczywiscie wiadomo-brac wersje z napisami jakby co :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Ostatnie kuszenie Chrystusa" - obejrzałem, był to seans z cyklu "oglądane po spożyciu". Dafoe udźwignął rolę Jezusa targanego rozterkami. Tytułowe ostatnie kuszenie przemycone do filmu niezauważalnie, co robi wrażenie, gdy widz zorientuje się w jaką pułapkę wciągnął go reżyser. A może to tylko moja zaburzona percepcja sprowadziła mnie w momencie ukrzyżowania na manowce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Anna Karenina, sama nie wiem, być może wynika to z mojej niechęci do Kiry-drewnianej-najtli ale poza nią cały film podobał mi się bardzo, oczywiście jako wariacja na temat książki.

Ciekawe połączenie teatru z filmem, ciekawy motyw ze sceną, Jude Law - świetny, Domhnall Gleeson także. Natomiast Keira Knightley jakoś zupełnie nie, niby zagrała w miarę nieźle... ale zupełnie nie pasuje do opisu Anny jaką znam z książki nie bardzo podobał mi się też Wroński.

 

Generalnie osobiście wolę wersję z Sophie Marceau.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Życie PI -w 3 D- o wiele lepsze niz ksiązka, która mnie w połowie znudziła. Basniowy klimat, piekna muzyka i atmosfera niedopowiedzenia ... czy to działo sie naprawdę, czy też bohater "snił na jawie". No i rewelacyjna postać - tygrys bengalski, który uzycza magii całej produkcji :P

Fischtank - przygnebiające. Kobiety przedstawione jako ofiary, meżczyźni jako prymitywy :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Michuj, sprawdziłam ten film na filmwebie i mnie jedna rzecz zastanawia.

Na plakacie jest napis "Światowa odpowiedź na Salę samobójców", przy czym Chatroom jest z 2010, a Sala samobójców z 2011 ;)

 

-- 25 sty 2013, 12:01 --

 

Czy ktoś mógłby polecić jakieś dobre, mało znane filmy fantasy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Michuj, sprawdziłam ten film na filmwebie i mnie jedna rzecz zastanawia.

Na plakacie jest napis "Światowa odpowiedź na Salę samobójców", przy czym Chatroom jest z 2010, a Sala samobójców z 2011 ;)

 

Toooo samo sobie pomyślałam jak zobaczyłam plakat :D Ale ściągam, zobaczymy co to za ,,odpowiedź'' :P

 

 

A, już widze... bo w Polsce premiera była w grudniu 2011. Ot i cała ,,odpowiedź''.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczorajsze seanse:

 

"Olej Lorenza" - stary dobrze zagrał, młody powinien dostać Oskara :o Film kapitalny! Oprócz walki o zdrowie, ukazuje również pewne prawa jakie rządzą się światem naukowym. Być może skuteczniejszy lek na depresję powstanie kiedyś w domowy zaciszu i będzie dziełem geniusza bez dyplomu.

 

"Atlas Chmur" - oglądałem już trzykrotnie, biorę się za książkę. Za pierwszym razem nie zrozumiałem tego filmu w pełni, za drugim doceniłem jego piękno, za trzecim - nabrałem pewności że jest dziełem ponadczasowym. Polecam każdemu.

 

-- 27 sty 2013, 15:06 --

 

[videoyoutube=JJAegmNc49s]Od prawie miesiąca nie daje mi spokoju[/videoyoutube]

 

Miazga!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

''Pokój na czacie'' - myślę, że pozycja obowiązkowa dla każdego forumowego no-life'a ;) Mi się podobał.

 

Świetny film, choć Sala Samobójców 100 razy lepszy.

 

-- 27 sty 2013, 19:42 --

 

obczajałem właśnie Życie Pi - mi się podobał :oops:

 

Mnie też, z początku wydawało się, że film będzie nudny, opowiadania jakiegoś gostka... Ale później się rozkręciło, i nnawet nie zauważyłam kiedy minęło te ponad dwie godziny...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem kilka dni temu na Django i powiem Wam szczerze, że mistrz Quentin Tarantino wraca do formy. Ten film ooooo wiele bardziej mi sie podobal niz Bękarty wojny. Waltz jest tak znakomitym aktorem, że po prostu on by nawet krzesło zagrał w genialny sposób... Di Caprio również jest świetny i mogę tu zaryzykować stwierdzenie, że w drugiej połowie filmu to Waltz jest troche w cieniu Di Caprio. Tylko Jamie Foxx zagrał tak jak by mu się kompletnie nie chciało, taka jakaś byle jaka ta rola była...

 

Momentami brutalny, momentami śmieszny, momentami absurdalny, świetny, czyli Tarantino w najlepszym wydaniu od kilku lat :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczorajsze seanse:

 

"Olej Lorenza" - stary dobrze zagrał, młody powinien dostać Oskara :o Film kapitalny! Oprócz walki o zdrowie, ukazuje również pewne prawa jakie rządzą się światem naukowym. Być może skuteczniejszy lek na depresję powstanie kiedyś w domowy zaciszu i będzie dziełem geniusza bez dyplomu.

 

Widziałam dawno temu, ciekawy , chyba sobie go przypomnę :smile:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obczajałem właśnie ''Kobieta'' ,horror 2011 rok. To było bardziej chore od ludzkiej stonogi.

http://www.filmweb.pl/film/Woman,+The-2011-601818

 

-- 27 sty 2013, 21:07 --

 

Świetny film, choć Sala Samobójców 100 razy lepszy.

sala samobójców była kompletnie gówniana, więc wszystko inne może być tylko lepsze ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×