Skocz do zawartości
Nerwica.com

ESCITALOPRAM(Aciprex, ApoExcitaxin ORO, Betesda, Depralin, Depralin ODT, Elicea, Elicea Q-Tab, Escipram, Escitalopram Actavis/ Aurovitas/ Bluefish/ Genoptim, Escitil, Lexapro, Mozarin, Mozarin Swift, Nexpram, Oroes, Pralex, Pramatis, Symescital)


Martka

Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

397 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      242
    • Nie
      118
    • Zaszkodził
      56


Rekomendowane odpowiedzi

jw

 

po elicei mam obniżony popęd seksualny. pieszczoty mojego chłopaka nie działają na mnie już tak jak kiedyś. w zasadzie nie mam ochoty na seks. nic mnie nie podnieca. trochę mi to przeszkadza. tęsknie do miłosnych igraszek. nie wiem co mam zrobić???

nie odstawię przecież leków, walczę z depresją. myślę o zwiększeniu nawet dawki (jeśli mi lekarz przepisze), bo wciąż depresja mnie nawiedza. wtedy to już w ogóle nie będę wiedzieć czym jest popęd.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po 3 miesiącach katuszy wszystko nabiera innych barw .Od 2 tygodni wszystko się w głowie układa .Warto było czekać ! Nie zniechęcajcie się , musicie wytrzymać te trudne dni .Oby to dziadowstwo nigdy nie nawracało .Pozdrawiam .

 

 

 

 

 

Pink Floyd - Comfortably Numb

 

Halo?

Jest tam kto?

Po prostu skiń głową, jeśli mnie słyszysz

Czy ktoś jest w domu?

No dalej...

Podobno fatalnie się czujesz.

Mogę złagodzić twój ból

I znów postawić cię na nogi.

Odpręż się.

Wpierw będę potrzebował nieco informacji.

Tylko podstawowe fakty

Możesz pokazać, gdzie boli?

Nie boli, odpływasz

 

Odległy dym statku na horyzoncie

Docierasz tylko falami

Twe wargi się poruszają, lecz nie słyszę, co mówisz

Kiedy byłem dzieckiem, dostałem gorączki

Wydawało mi się, że moje dłonie stały się jak dwa balony

Teraz znów mam to samo uczucie

Nie umiem tego wyjaśnić; nie zrozumiałbyś

Nie jestem sobą

Stałem się przyjemnie odrętwiały.

 

Doskonale

Tylko małe ukłucie

Nie będzie więcej: "AHHHHHHHH!"

Choć możesz czuć niewielkie mdłości

Czy możesz wstać?

Tak, myślę, że to działa.

To pomoże ci jakoś przetrwać show.

No, dalej, pora już się zbierać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

drugi dzień na esci i albo to moja psychika robi psikusy, albo to że nadal łykam proszki na spanie, albo esci? chociaż, biorę (bardzo, bardzo, bardzo) krótko i mało. Mam wrażenie, nawet nie wiem jak to opisać, czuję się wiotka, wszystko mi przed oczyma fruwa, w głowie ogólnie się kręci i jest mi dziwnie słabo...ale do wytrzymania, po prostu jakbym wypiła za dużo :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej Calineczko !

 

Ja jestem na elicei juz miesiac.

 

Poczatki nie byly fajne rano bol glowy, katar :D, pozniej natlok mysli, napiecie a po poludniu az do rana nast dawki spoko luzik. Tez czulam sie troche taka wylajtowana dziwnie wisialo mi wszystko ;) biore najmniejsza dawke.

 

Teraz jest spoko cos tam jeszcze czuje itd ale szkola mnie juz tak nie spina i odczuwam wiecej radosci ;) i bardziej aktywna sie zrobilam.

 

Nie wspomagalam sie Afobamen mimo, ze wykupilam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja póki co biorę ćwiartkę 10 mg, od poniedziałku przechodzę na połówkę, po dwóch tygodniach mam się konsultować z psychiatrą czy brać całą, czy dalej połówkę. Nigdy wcześniej nie brałam takich leków, więc to kompletna nowość dla mnie. Póki co żadnych skutków ubocznych, które mogłyby utrudnić funkcjonowanie :D nie licząc "zamuły" i lekkich zawrotów głowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja podczas elicei miałam to samo. żeby jakoś sobie w tym temacie radzić, musiałam zaakceptować, że moje libido nie będzie przez jakiś czas takie samo jak wcześniej (nie chciałam zmieniać leków) i próbowałam odnaleźć się w nowej sytuacji. Jak uległam temu to odkryłam zupełnie inne doznania :) nie czekaj cały czas na to samo co było wcześniej, tylko spróbuj zaakceptować coś nowego. nie biorę elicei od 2 miesięcy już i stopniowo wszystko wraca do normy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie nie czuję się źle, ale esci biorę dopiero 5 dzień. Mam wrażenie, że moje lęki się nasiliły, mam lekkie mdłości, zawroty głowy i czuję się z leksza nie do życia.

 

-- 24 sty 2013, 15:44 --

 

tydzień brania esci - praktycznie żadnych skutków ubocznych nie widać ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na mnie esci póki co chyba dobrze działa - tzn biorę małe dawki, ale zrobiłam się spokojniejsza i sen wrócił i jakoś więcej energii mam do działania. Tłumaczę sobie to moją psychiką, która wmówiła sobie, że skoro wiem na czym stoję i mam lek to nie muszę się już tak bardzo martwić jak do tej pory. Wiem, że takie myślenie nie jest do końca dobre, bo krótko biorę i dzieki niemu czuję się bardziej pewna siebie, postaram się "naprawić" do końca na terapii ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bułka to nie jest tak że mi zaczął esci pomagać ale przy takiej dawce poczułem objawy nieporządane co jest zwiastunem że lek robi zamieszanie w głowie,dziś biore 6 dzień esci,zwiększyłem jego dawke do 25 mg i to bedzie moja dawka optymalna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja oficjalnie skończyłam moją karierę z escitalopramem miesiąc temu, bo ten lek po prostu W OGÓLE nie działał (już lepiej na jego rzecz byłoby połykać kwas foliowy).

 

Od miesiąca biorę fluwoksaminę (FEVARIN)i, o dziwo, działa lepiej. Trochę zmniejsza obsesje i wycisza.

 

A więc, escitalopramiku, żegnaj, przynajmniej na razie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×