Skocz do zawartości
Nerwica.com

miłość dziecka


Rekomendowane odpowiedzi

Powiedzcie mi jak długo trwa dziecięca miłość dzieci do rodziców? Chodzi mi o taką miłość okazywaną, przytulanie się i mówienie że się kocha. Jestem po rozstaniu z żoną i rozwodzie prawie 4 lata a córka ma obecnie 10. Dawniej mając mniej lat mniej okazywała miłość ale teraz od gdzieś 2 lat, może ciut dłużej jest tego więcej. Oczywiście cieszę się z tego ale kiedyś dorośnie na tyle, że to już będzie dla niej obciachowe i dziecinne. Cieszę sie ztej miłości ale w takich chwilach jest mi przykro, że nie potrafiłem utrzymać rodziny, że byłem pieprzonym dystymikiem przez tyle lat co w końcu doprowadziło do rozstania. Prawdziwa miłość rodzinna pewnie nigdy nie przemija ale kiedy jest jej ograniczenie?

Ja niestety nie pamiętam własnego tego okresu ze swojego życia a nawet wręcz odwrotnie pamiętam tylko, że nie cierpiałem jak moja matka okazywała miłość bo było to zbyt wylewne. Też jestem z rozbitej rodziny i jestem pewny, że to ukształtowało negatywnie moje całe późniejsze życie.

Wracając do pytania to kiedy dziecko staje się bardziej autonomiczne i miłość do rodziców schodzi na dalszy plan ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rafał miłośc dziecka to równiez pojęcie względne.może trwać nawet całe życie.może też być przez rodziców traktowana jako objaw choroby psychicznej.w normalnej rodzinie rodzic powinien się cieszyc kiedy dziecko okazuje miłość i szanuje.szczególnie kiedy dziecko jest produktywne i wydajne jak tego wymagają rodzice.jeśli dziecko jest dziewczynką wystarczy zwykle żeby było ładne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie dośc szybko to nastapiło mialam 5 lat,do piątego roku zycia bezgranicznie później zaczełam zauważac wady, szczególnie ojca.

 

-- 20 sty 2013, 20:35 --

 

U mnie dośc szybko to nastapiło mialam 5 lat,do piątego roku zycia bezgranicznie później zaczełam zauważac wady, szczególnie ojca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

.może też być przez rodziców traktowana jako objaw choroby psychicznej.w normalnej rodzinie rodzic powinien się cieszyc kiedy dziecko okazuje miłość i szanuje.

może być traktowane w taki sposób ale przez rodziców z problemami bo tak jak rozwinąłeś później rodzice cieszą się z takiej miłości. Cieszę sie i ja tylko jak długo jeszcze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bo tak jak rozwinąłeś później rodzice cieszą się z takiej miłości. Cieszę sie i ja tylko jak długo jeszcze?

nie rozumiesz.miłośc dziecka do rodziców jest odbierana przez rodziców pod warunkiem że dziecko jest produktywne i wydajne.względnie urodziwe.musi urodzić się z predyspozycjami do spełnienia tych reguł.każde dziecko by przytuliło sie do ojca/matki mysląc "ja też cie kocham" ale kiedy się wpaja że to objawy wariactwa bo nie spełnia powyższych oczekiwań?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To chyba zalezy jaka wiez ma sie z rodzicem. Moja corka siadala mi na kolanach i przytulala sie nawet jako 18 latka .. ja nie pamietam przytulania przez rodzicow . Wedlug matki bylam zlym dzieckiem i nie zaslugiwalam na czule gesty...ojca nigdy nie bylo. Czasami przytulala mnie na pokaz przy kims a ja cala sztywnialam i mialam ochote uciec,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nieboszczyk, ale to nie jest odpowiedź na zadane tu pytanie.

 

stracony, myślę, że mniej więcej do końca podstawówki większość dzieci bez skrępowania okazuje miłość swoim rodzicom. Myślę, że im dłużej okazujesz dziecku maksimum akceptacji, tym dłużej będzie wylewnie okazywać uczucia ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam się specjalnie do mojej mamy nie tule, ale często mam potrzebę, żeby bez specjalnego powodu do niej zadzwonić i pogadać.

Niektórzy jak się wyprowadzą z domu to dzwonią do rodziców najrzadziej, jak się da i z musu, a ja dzwonię prawie codziennie. I jak oni trzy razy dziennie potrafią wydzwaniac to też jest raczej miłe. Chociaż ktoś mógłby to odebrać jako przejaw kontroli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

myślę, że mniej więcej do końca podstawówki większość dzieci bez skrępowania okazuje miłość swoim rodzicom.

Mnie się wydaję, że w normalnych sytuacjach najczęściej jest tak, że przypadku dziewczyn czas na okazywanie miłości trwa nieograniczenie, a w przypadku chłopców trwa do około połowy podstawówki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×