Skocz do zawartości
Nerwica.com

CITALOPRAM (Aurex, Cipramil, Citabax, Cital, Citalopram Vitabalans, Citaxin, Citronil, Oropram, Pram)


blackfuck

Czy citalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

9 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy citalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      5
    • Nie
      2
    • Zaszkodził
      2


Rekomendowane odpowiedzi

Od poniedziałku zaczynam moją przygodę z Citalem. Rano przez 1-6 dni 1/2 tabletki, następnie cała. Do tego na noc Trittico Cr na spanie, 1/3, 2/3 i 1 zwiększane w razie potrzeby. W razie ataku lęku doraźnie Afobam. Czy ktoś z Was miał takie połączenie? Jak efekty? Wiem, że trzeba będzie poczekać 2-3 tygodnie, ale również boję się efektów ubocznych :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ina86, Ja brałem pół tabletki przez 4 dni a później po całej. Biorę cital już 25 dzień. Na sen biorę hydroksyzynę. Początek naprawdę jest ciężki. Przez pierwsze dni było mi gorzej niż przed braniem tabletek. Po dwóch tygodniach zaczęło się poprawiać. Poprawa była jednak "w kratkę". Jeden dzień lepszy, później gorzej. Weekend miałem słaby a dziś mi jakoś lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i zaczęło się. Biore Cital dopiero 2 dni a już widzę efekty uboczne. Bezsenność powróciła, mimo iż bez leków już potrafiłam przespać część nocy. Na dodatek znów lęki, szybkie bicie serca. I ten brak apetytu, a wręcz jadłowstręt.

Na dodatek jakieś przeziębienie chce mnie złapać. Myślicie, że mogę wziąć Gripex?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie tej siły brakuje. Chociaż dzisiaj też zauważyłam, że coś tam zadziałał, a raczej zobojętnił

Byłam na pogrzebie i nie płakałam jak to zwykle bywało w takich okolicznościach.

Najbardziej martwi mnie ta bezsenność i brak apetytu. Jestem chuda jak patyk i teraz nic nie mogę zjeść przez co czuję się bardziej słaba, bez siły do walki

A co z tym gripexem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ina86, co do gripexu to musisz poczytać ulotkę. Jeżeli chodzi o bezsenność to biorę na noc hydroksyzynę i ona trochę mi pomaga. Naprawdę w pierwszych dniach na citalu nic nie robiłem tylko lezałem i patrzyłem w sufit. Dopiero to forum trochę mnie wciągnęło. Wiem jak cieżko jest jeść na siłę ale musisz. Trzymaj się.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

Jestem na Citabaxe już 8 miesiąc. Poprawę poczułam dopiero po prawie 4 miesiącach dopiero na dawce 40 mg. Są dni, kiedy czuję się normalnie, a są dni kiedy to wszystko wraca. Np teraz od około tygodnia wkręcam sobie schizofrenie, dlatego, że mam masakryczny natłok myśli. Mogę z kimś gadać, a myślię co innego. Jak usłyszę jakąś piosenkę to mi łazi po głowie chyba z 4 dni. Nie mogę przestać myśleć. Nie mam chwili :( Myślicie, że zmienić lek? A może naprawdę mam schizofrenię? Jak uważacie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej,

Mi Citalopram w postaci CITABAX 20mg/dobe bardzo pomogl po miesiacu stosowania.

Wrocilem dawny ja z przed choroby.

Mam nadzieje, ze i Wam pomoze, zycze Wam tego mocno.

 

Efekty uboczne - obecnie nie zauwazam. Moze lekki spadek popedu seksualnego ale bez przesady - poprostu nie chodze napalony jak lew spuszczony z lancucha ;p

raczej pomrukuje jak tygrys mmmwrrr :D.

Zapraszam tygrysice na priv w celu wyjasnienia wszelkich niezbednych szczegolow :)

 

Mysle o terapii dla pewnosci no i jeszcze kilka miesiecy lykania ale ogolnie OK!

 

ściskam

Dystuś

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

też zaczynam dochodzić do takiego wniosku...przez jakieś 3 miesiące była faktycznie poprawa na lepsze, teraz nagle zaczęły się pojawiać straszne doły i stany lękowe, jakich nie miałam nawet zanim zaczęłam brać leki...dostałam też dodatkowo trittico na noc, ale poza tym, że lepiej śpię i chodzę bardziej otumaniona w ciągu dnia, niewiele to poprawiło...

coś czuję, że w najbliższym czasie trzeba będzie dokonać znaczących modyfikacji...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×