Skocz do zawartości
Nerwica.com

HYDROKSYZYNA (Atarax, Hydroxyzine Orion, Hydroxyzinum Adamed/Espefa/Hasco/Polfarmex/Teva/VP/Zentiva)


marlow

Czy hydroksyzyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

124 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy hydroksyzyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      79
    • Nie
      55
    • Zaszkodziła
      4


Rekomendowane odpowiedzi

Tahela - ale ja nie chce tego jeść regularnie ;). Lęki mam od czasu do czasu i wtedy biorę właśnie dwie trzy tabletki. Jak będą się dłużej utrzymywać to poproszę lekarza o coś konkretnego, bo bez sensu jest tak jak piszesz pochłanianie pół paczki, a skoro tak szybko przestaje działać i muszę zwiększać to do tego dojdzie.

 

cytrynka84 - Z tego co słyszałam to właśnie wiele osób tak ma, ale tak jak pisze Rafka, każdy ma inny organizm i najlepiej samemu sprawdzać, bo wszystkie opinie tutaj są subiektywne ;). Zawsze czytając opinie innych na temat jakichkolwiek leków, trzeba spojrzeć trochę z przymrużeniem oka, bo na nas może działać podobnie, ale nie musi.

 

Zapomniałam dodać, że strasznie spada mi ciśnienie po tym, więc zwiększanie dawek nie jest dla mnie dobre.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cytrynka84 - spoko ja też :mrgreen: , tak samo jak reszta, bo o to chodzi w tym temacie ;) , ten tekst bardziej kierowałam do ludzi, którzy tu wejdą i stwierdzą, że lek jest słaby bo ludzie tak piszą...zamiast samemu sprawdzić :evil: .

Mogło tak wyglądać, że do Ciebie w sumie xd, bo od twojego nicku zaczęłam, ale nie takie było założenie 8) . Musze uważać, cholera :mrgreen:.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kochani mam pytanie a mianowicie: biorę dawkę 10mg przed snem, kiedyś zaś zażywałem dawkę 25mg. Czy jeśli wezmę 2x 10mg przed snem to wychodzi to na to samo czy jest to inny skład tabletki? Może wydawać się to głupie pytanie ale wolę się 3 razy upewnić niż wziąć za dużo :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Zapisałem sie na psychoterapia z powodu nerwicy lękowej. Wizytę u psychiatry mam na początku stycznia. Ostatnio lęki sie u mnie nasiliły. Ostatnio chodziłem po domu i nie mogłem nic zrobić bo miałem jakiś wszechogarniajacy lek, jakbym bal sie wszYstkiego. Moje pytania: Czy psychoterapia pomoże mi w taki stopniu ze dam sobie radę po jej zakończeniu ? I czy branie hydroxyzinum 2 razy dziennie po 10 mg przez jakiś czas nie wywoła jakis skutków ubocznych na mojej psychice i czy nie bd objawów odstawiennych? Pozdrawiam ;)

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem hydroksyzyna to lek cudo :). Na mnie działał świetnie. Byłem niebywale zadowolony, że mi go lekarz przepisał...a ja go wreszcie odkryłem.

Brałem go przeciwlękowo, przed trudnymi sytuacjami (prewencyjnie ;), i czasem nasennie aby się wyciszyć. Hydra zdała egzamin na 5+.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na mnie hydroksyzyna działa tylko i wyłącznie usypiająco, działanie uspokajające czy przeciwlękowe praktycznie zerowe (na to biorę doraźnie afobam i działa na piątkę). Choć przyznam, że nie brałam nigdy dawki większej niż 25 mg jednorazowo, ale to dlatego, że taka dawka usypia mnie totalnie w ciągu kwadransa bez względu na porę dnia i śpię jak zabita, więc nie wyobrażam sobie wziąć więcej, spałabym chyba następne 2 dni... Czasem jak nie mogę spać, to ją biorę, zazwyczaj tylko 10mg wystarczy żeby mi pomóc w uśnięciu. Z tym że nawet po tak znikomej dawce czuję ją często calutki następny dzień! Chodzę otępiona i senna, raz nie pomógł mi nawet litr red bulla i mocna kawa, przysypiałam na uczelni totalnie, dlatego polecam sprawdzić swoją reakcję i nie brać po raz pierwszy dużych dawek ani przed żadnym ważnym dniem. Poza tym mam po niej często nieprzyjemne sny - strasznie schizowe i realistyczne, np. że ktoś mnie goni, uciekam przed czymś itd., często trwają calutką noc i przez to budzę się psychicznie zmęczona...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rora,

Na mnie nie działa w ogóle odkad wzięlam pierwszy raz wiec nie mozna mowic o zwiekszaniu tolerancji ani na sen , ani na lęki , niepokój jakbym nic nie wziela na początku myślałam ,ze moze za mało , ale brałam wiecej i wiecej i tez nic aż w końcu dałam sobie z tym spokój bo efektu żadnego, ale jesli cie uspokaja niweluje lęk, stres , niepokój to bierz do kiedy możesz ponieważ głupio pakowac sie w cos mocniejszego dopóki hydro działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na mnie nie działa w ogóle odkad wzięlam pierwszy raz wiec nie mozna mowic o zwiekszaniu tolerancji ani na sen , ani na lęki , niepokój jakbym nic nie wziela na początku myślałam ,ze moze za mało , ale brałam wiecej i wiecej i tez nic

U mnie to samo, tylko że ja łudzę się że jeszcze zadziała i nadal biorę. Głupia jestem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie 25mg bardzo mocno dzisiaj zmuliło, ale nie brałem go od bardzo dawna. Muszę też powiedzieć że uspokoiła mnie hydro i wyciszyła lęk, choć jak wspomniałem odbyło się to kosztem zmulenia. Generalnie jest to bardzo uciążliwe, ale bywa tak że potrzeba ulgi od lęku za wszelką ceną, i wtedy właśnie będę chyba brał jak dziś Atarax.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ją na hydro jestem od 3 lat kiedyś brałem 25 mg dziennie jak się leczylem przez rok lenuxinem teraz od września kiedy my wszystko wrocilo biorę 75 a nawet i 100 mg dziennie narazie mi pomaga ale widzę że z czasem trzeba brać coraz większe dawki co do skutków ubocznych suchosc w ustach bardzo dużo po niej pije usypia mnie szybko ale w nocy się budze średnio co 2 godziny ale tą przypadłość mam od dziecka rano jest się zamulonym to fakt ale po godzinie przechodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×