Skocz do zawartości
Nerwica.com

Czuję niemoc


Cicha_rzeka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam... Czuję się okropnie. To takie dziwne uczucie, które ciężko mi opisać. To tak jakbym znajdowała się pod powierzchnią wody. Co prawda mogę oddychać , lecz nie potrafię wyjść z pod tej powierzchni. Na myśl o tym zaczyna mnie lekko boleć gardło jakby mnie ktoś podduszał. Czuję ogromną pustkę w sobie, brak chęci na cokolwiek. Do tego, co jakiś czas, nachodzą mnie lęki odnośnie czegoś strasznego. Nie wiem czym jest TO ''coś'', jednakże na myśl o tym jest mi zimno i mam biegunkę. Często pocieszam się eutanazją jako ostatnim wyjściem z tego koszmaru. Martwię się, że te myśli dotyczą mojej nagłej śmierci, cierpienia/osamotnienia. W sumie nie wiem dokładnie czego one dotyczą. Chcę zasnąć ale nie mogę, gdyż cierpię na bezsenność i trudno mi zasnąć. Staram się te uczucie nicości stłumić grając w ulubioną grę, lecz to uczucie wcale mi nie przechodzi. Boję się, że jak ukończę wszelkie, ściągnięte gry (które trochę pomagają mi zapomnieć o tym uczuciu bezsensowności) to, to uczucie niemocy wzrośnie i znowu dostanę ataku drgawek, duszności i umrę. Czy to możliwe bym wyszła z tego stanu? On mnie tak bardzo męczy... Przytulanie się ze znajomymi nic mi nie daje, czytać książek nie potrafię bo nie jestem w stanie skupić się na tekście, lekcji odrabiać nie mogę bo wszystko mi się plącze, prawie caly czas zapominam o tym co robiłam i o tym, o czym rozmawialam niedawno ze znajomymi. Słuchanie muzyki też mi nie bardzo pomaga, gdyż jak myślę o czymś miłym, to nagle nachodzą mnie przykre wizje typu; ''Śmierć moich dzieci (których jeszcze nie mam)'', ''Śmierć moja'', ''Śmierć męża'', ''Śmierć zwierzęcia'' itp. itd. Boję się, że nie wyjdę z tego stanu, że będę wegetować i, że nie będę w stanie kogokolwiek pokochać ani odzyskać marzenia. Nie chcę całe życia, w przerwach między szkołą, snem, pracą czy realizowaniem pasji, zamiast odpoczywać, myślami krążyć wokół śmierci, smutku, cierpieniu czy czymś innym. Chcę wierzyć w lepsze jutro, kochać tych co mnie kochają i odzyskać siłę na walkę z piekłem domowym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Bardzo dobrze znam uczucie duszności i lekkiego "podduszania" w gardle - to tylko złudzenie które pojawia się na tle nerwywym, i właściwie samo to, że uznałem że to tylko na tle nerwowym, pomagało mi się uspokoić w takich sytuacjach. Jeżeli jesteś osobą wierzącą, modlitwa może tu bardzo pomóc(w moim przypadku swego czasu bardzo, gdy odbyłem 2 godzinny spacer(no właśnie apropo - spacer często bardzo mi pomagał w opanowaniu nerwów) po mieście nad ranem rozmawiając z Bogiem z prośbą o wydostanie mnie z tego beznadziejnego stanu).

Ogólnie to polecam jakieś ziółka typu chmiel, melisa itp.(te ostatnie bardzo mi pomogły w wielu życiowych dołach), bo ani nie uzależniają, ani nie otępiają, a dodatkowo pomagają np. w trawieniu, i choć pozornie, może wydawać Ci się że są zbyt słabe na twój problem to jeżeli niemasz na żadne z nich jeszcze wyrobionej tolerancji mogą Cię zaskoczyć swoim pozytywnym działaniem . Dodatkowo parę tipów jak; Oddychanie przeponą, czy nazwanie danego negatywnego uczucia podczas jego odczuwania(np. gdy czujesz stres, powiedz, lub poprostu pomyśl sobie: "Teraz czuję stres" - naprawdę pomaga, napewno nie w 100% ale zawsze) mogą znacznie pomóc Ci w redukowaniu strachu, czy stresu.

Noi zawsze gdy uda Ci się już w pełni uspokoić, staraj się jak najszybciej czymś zająć, najlepiej czymś co lubisz, co zajmie Ci jak najwięcej czasu i dodatkowo sprawi przyjemność - w ten sposób będziesz mógł wydłużyć stan "spokoju" na tak długo, na ile to możliwe.

 

Pozdrawiam i życzę wyjścia z tego beznadziejnego stanu ;/.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×