Skocz do zawartości
Nerwica.com

PROPRANOLOL (Propranolol Accord, Propranolol WZF)


reirei

Czy propranolol pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

55 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy propranolol pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      48
    • Nie
      13
    • Zaszkodził
      2


Rekomendowane odpowiedzi

USE90, najlepiej będzie jeśli zjawisz się u specjalisty jeśli chcesz zażywać tego typu lek. Sporadycznie jego przyjmowanie nic nie daje, dopiero długotrwałe ma widoczne efekty. A co Ci dolega mój drogi? Jesteś pod opieką psychologa/psychiatry? A poza tym leki działają tylko chwilowo, lepsze efekty daje nauka walki ze stresem. A próbowałeś może jakiś naturalnych , ziołowych leków uspokajających?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Atalanta

 

Czekaj, czyli jesli powiedzmy w wtorek rano wezme pierwszy raz 20-30 mg propranolu, to bede sie w ten wtorek czul tak samo jakbym tego propranolu nie wzial w ogole?

 

Technicznie nie napisze co mi dolega bo nigdy nie bylem na zadnej terapii. W moich slowach (objawy, historia, itd.) to jest "kartka" pisania, i nie mam za bardzo na to czasu ze wzgledu na egzamin.

Napisze wiec co mi dolego w zwiazku z tym konkretnym zdarzeniem; we wtorek na studiach mam do przedstawienie pewien temat. Wychodze na srodek klasy i gadam. I problem w tym ze nie wiem jak sobie poradze. Takie sytuacje wywoluja u mnie duzy stres. Czasami sobie w miare radze, ale czasami tez nie potrafie sobie poradzic z lekiem. Trzesace sie rece, i te sprawy.

I boje sie troche tego. Tym bardziej ze ostatni raz mialem takie zadanie... w 2010 roku. Wtedy sobie poradzilem, ale... jednak to bylo tylko liceum... Co bedzie jak teraz beda mi sie trzesly rece, albo cos w tym stylu? Nie chce od tego zaczac studiow.

Boje sie tego ze bede sie bal na wystapieniu :lol:

 

Oczywiscie ze chce sie wyleczyc (na poczatku nastepnego roku zaczynam terapie), i wiem ze lek daje tylko chwilowa ulge. Ale wlasnie potrzebuje teraz tej chwilowej ulgi. Wlasciwie to nie teraz, tylko na wtorek. Ot, takiego lekkiego rozluznienia. Nie oczekuja od leku calkowitego zagluszenia mojej nerwicy. Ot, wystarczy ze troche mnie rozluzni.

 

 

P.S

Jesli chodzi o "ziolka" to... czasami biegam, ale to nie pomaga zbytnio. Przede wszystkim to ja we wtorek musze wierzyc w ten lek. Zielona herbata moze relaksowac, ale moja (pod)swiadomosc automatycznie odrzuci ta "herbate" jako skuteczny srodek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czekaj, czyli jesli powiedzmy w wtorek rano wezme pierwszy raz 20-30 mg propranolu, to bede sie w ten wtorek czul tak samo jakbym tego propranolu nie wzial w ogole?

Trudno powiedzieć jakbyś się czuł, propranolol nie działa od razu. To jedna sprawa, a druga- jak go zdobędziesz, lek jest na receptę. Od razu to działają silne leki psychotropowe, ale takie przepisuje tylko psychiatra po ustaleniu diagnozy.

W Twojej sytuacji radziłabym się udać do lekarza pierwszego kontaktu o poradę, na pewno coś by Ci tam przepisał na ten stres.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem na ile jest to efekt samego propranololu, a na ile moja wiara w ten propranolol, ale ekspozycja wyszla mi dobrze. Moglbym nawet powiedzec ze dobrze i swobodnie czulem sie na srodku klasy :roll:

 

Wzialem 2 tabletki godzine przed lekcja (2x10MG), i to tyle. Nie wiem tez czy sen, a raczej jego brak, maczal palce w moim dobrym "samopoczuciu". Oprocz ekspozycji mialem dzisiaj egzamin a jako ze odkladalem wczesniej nauke, to musialem sie uczuc w nocy. Ot poszelm spac o 6, czyli spalem niecale 2 godziny.

 

Warto dodac ze egzamin poszedl mi dobrze. Aha, to nie tak ze dzis moja problemy nerwicowe znikly. Poprostu te problemy nerwicowe byly calkowicie pod kontrola; bylem przekonany ze mam sytuacje pod kontrola. Tak jak powiedzialem, na ile to efekt samego propranololu a na ile psychiki, to nie mam pojecia.

 

-------------------------

 

Atalanta, w Hiszpanii nie trzeba recepty na to. To znaczy w aptece aptekarz bez problemu mi sprzedal, chociasz jasno sie wyrazilem ze potrzebuje go tylko na uspokojenie nerwow. Ale to tak; na ulotce jest napisane ze lek nalezy spozywac po konsultacji z lekarzem ;)

 

Mialem tylko jeden nieprzyjemny efekt, jesli chodzi o sam lek. Gdzies tak 30 min od zazycia dwoch tabletek momentalnie poczulem sie... tak jakby slabo. Slabo, gumowato, duszno... cholera nie wiem jak to do konca opisac. Tak czy siak to trwalo tylko chwile. Potem ta slabosc minela i to tyle nieprzyjemnosci. Przynajmniej jak na razie.

 

Niemniej, tak jak wspomnialem, na ten moment koncze z lekiem ;) Potrzebowalem go na ekspozycje i wzialem go na ekspozycje. Mimo ze efekty byly dzis zadowalajace to nie mam zamiaru go brac bardziej czy mniej regularnie. Nie, bede go bral tylko wtedy gdy bede mial pilna potrzebe, czyli bedzie to raczej sporadyczne.

 

Dzieki za rady!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich jestem tu pierwszy raz przeczytałem wszystkie wpisy i jak każdy lek inaczej działa na każdego z nas.

 

Atlanta mam pytanko do Ciebie piszesz że ten lek nie działa od razu że trzeba go brać regularnie a mnie właśnie ten lek przepisała jedna pani kardiolog doraźnie w przypadku kołatania serca znaczy jak mi się puls podnosi. Normalnie mam od 90 do 101 i do tej pory miałem ciśnienie w normie ale od jakiegoś czasu trochę się podniosło i mam tak 130/140 na 85/99. Otrzymalem info od lekarki że mam brać pól tabletki 10mg czy to coś da czy się uspokoję czy nic mi się nie stanie. Do tej pory brałem cloraxen jak dla mnie super sprawa jak coś się działo to 10mg na raz i super i jak powiedział mój lekarz pierwszego kontaktu spokojnie można brać i nic sie nie stanie ( są już dawki w okolicy 120mg choć ja nigdy nie przekroczyłem dawki 20 mg na dobę) Czy propanolol daje podobne skutki co cloraxen czy nie? Kurcze miałem ekg i eho i niby wszystko jest w porzo ale co jakiś czas kuje mnie w lewej stronie na wysokości serca ale niby wszystko jest ok ... Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cloranxenu lepiej nie brać na dłuższą metę bowiem uzależnia, ale rzeczywiście fajny to lek :D propranolol już tak nie działa, nie rozluźnia tak jak on ale też nie ma takich skutków ubocznych w postaci senności, przy nim można więc zdrowo funkcjonować

trudno jest mi powiedzieć czy propranolol działa od razu: zależy na co go bierzesz, jeśli lekarz przepisał Ci go doraźnie to znaczy, że tak masz go brać i powinien Ci pomóc, miejmy nadzieję :Dkardiolog widocznie inaczej leczy niż psychiatra

ten ból po lewej stronie też czasem mam, to raczej objaw nerwicy, nie martw się nim to nic poważnego, powinieneś udać się też do psychiatry z tym bólem

ja też biorę propranolol ze względu na kołatanie serca, które towarzyszyło mi np. wieczorami i nie mogłam zasnąć, biorę go regularnie codziennie dla utrzymania efektu, jest zdecydowanie lepszy niż cloranxen.

pozdrawiam i zdrowia życzę :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Co do propranololu to lek działa od razu max po 30 minutach.Co do uzależnienia to lekarze twierdzą,ze lek nie uzależnia (rodzinny,psychiatra i kardiolog) mi to powiedzieli ale z moich doświadczeń niestety mnie uzależnił,kiedy zorientowałam się,ze muszę zwiększać dawki bo coraz mnie działały to postanowiłam rzucic go i wtedy przeszłam horror.W pracy nie mogłam wejsc po schodach bo serce waliło mi jak młot,trwało to ok 2 dni ale potem juz było ok.Czy brac go dorażnie czy cały czas? opinie są podzielone jeden lekarz twierdzi,ze brac cały czas a drugi,ze dorażnie.Więc ja biorę dorażnie jak serce zaczyna mi wallić wezmę 10mg i jest ok a jak brałam cały czas to dochodziło do tego,ze brałam go 40mg 3*dziennie.Obecnie jestem na parpgenie i lek mi równiez uspakaja serce czyli hamuje złą andrenalinę a jak nie brałam paro(oczywiscie sama przerwałam) to w nocy nawet miałam jazdę z sercem i ciśnieniem.

Troszkę wiedzy mam ponieważ mój"kolega" propranolol towarzyszy w moim życiu juz dosc długo jakies 10 lat.:)

 

Pozdrawiam cieplutko w ten chłodny poranek:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie Atlanta tez ma coś takiego przed sen serducho czasem zaczyna łomotać zaraz się denerwuje i już po spaniu. Nawet miałem przepisane jakieś tabletki na sen ale wolałem nie brać. Ok czyli jak coś to spróbuje i wezmę ten propanolol tylko jak on nie działa nasennie to nie wiem czy zasnę bo on zazwyczaj potrzebny mi jest na noc :( A jeżeli chodzi o cloranxen to wiadomo że uzależnia ale jak ktoś bierze regularnie a jak od czasu do czasu to nic nie powinno być dzięki za wszystko. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do nadciśnienia to pewnie przez nadwagę(otyłość?), zaburzenia hormonalne itd. Co do tętna to nie wiem- o każdej porze dnia i nocy 24/7 mam tętno 120-130. Ale tachykardia może mieć podłoże w psychice, w nadmiernej ekspozycji na długotrwały stres itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj wzięłam pierwszą dawkę pro 10 mg rano i bardzo dobrze się czułam. Serducho uspokoiło się, czułam się rozluźniona i spokojna. Zasnęłam bez problemu. A dzisiaj rano ciśnienie znów skoczyło, puls też, zaraz zimne dłonie i stopy i poty. Od razu wzięłam kolejną dawkę pro, ciśnienie obniżyło się i puls też, ale cały czas czuję się w środku taka roztrzęsiona. Zastanawiam się co było przyczyną takiego nagłego skoku ciśnienia skoro dobrze się czułam...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzień dobry. Serdecznie Was witam Jestem tu nowa więc przepraszam jeśli pytania będą nie do końca dobrze sformułowane , mało zrozumiałe a mam pytanie o propranol mam zapisana dawkę 1 x tab na noc przy objawach nerwicy (skoki tętna do 110, bóle brzucha, bóle napięciowe głowy)czy ten lek mogę brać z extraspasmina w której jest valeriana i melisa 2 x dziennie ?ewentualnie z kroplami od księżny na nadciśnienie skład valeriana, melisa, jemioła serdecznik 3 x po 20 kropli.Ten proplanol powoduje że ułatwia zasypianie ale rano tetno nadal skaczę , zastanawiam się czy to brać ?.Mam nadal napięciowe bóle głowy na żołądek ten lek nie pomaga . Dopiero zaczynam swoją walkę z chorobą była 1 wizyta u neurologa , jutro kardiolog.Stres rozwód 3 letni z psycholem , choroby synka doprowadziły do tego , że po 3 latach dzielnego trzymania się poległam z dnia na dzień.Proszę może o info też na skypa aniolek 07121

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kochani przepraszam Was pomyliłam nazwy chodziło mi o pramolan 50mg .Słuchajcie w książce Andrzeja Janusa Nie daj się zjeść grzybom jest 1 homeopatyk na nadciśnienie AURUM MUTRIATICUM NATRONATUM 15CH -dawka 2 x 5 granulek wskazania nadciśnienie, kołatania serca, uderzenia gorąca , dla osób skłonnych do depresji Testował to ktoś z Was?

Drugi nux vomica 9CH -WSKAZANIA NADCIŚNIENIE

zaburzenia nerwowe Ignatia amara 9CH I sULFUR 9CH strona 122-123

Ta książka podaje , że wiele objawów sercowych min nadciśnienie może też wynikać z grzybicy w organizmie

co o tym myślicie ?Przepraszam to nie związane z propranolem ale wrzucam bo każda info może się przydać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc jeśli jest to środek homeopatyczny, to zawiera zapewne sam cukier lub inne nic nie znaczące substancje. Może działać jak placebo, ale wcale nie leczy. Może wyrządzić więcej szkód niż pożytku. To tak jakbyś raka chciała leczyć cukrem :P pacjent mówiłby, że coś tam czuje, ale kolejne wyniki badań byłyby coraz gorsze. Taką książkę to bym w pizdu wyrzucił.

 

Kwestię leków omawiaj z lekarzem. Powiedz mu, jak się po nim czujesz. Może zasugeruj przepisanie czegoś dodatkowego. I pamiętaj, że leków przeciwdepresyjnych nie wolno łączyć z zielem dziurawca. Z innymi ziołami raczej można, ale nie w nadmiarze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bardzo dziękuję za info .Czekam na wizytę u kardiologa .Jeśli chodzi o leki chemiczne nie jestem ich zwolenniczką .Uważam , że wiele chorób zwalczymy my sami pod warunkiem , że przestawimy myślenie , wywalimy złe przekonania . W moim wypadku załatwił mnie stres więc zamiast dodawać prochy od których się uzależnię zaczęłam od zmiany sposobu myślenia.Świetne są książki z rozwoju osobistego Marszałka dodałam teraz do lektury "Louise L.Hay "Możesz uzdrowić się sam" koenzym Q10 , kwasy omega 3 i samą valerianę czuje się zdecydowanie lepiej.życzę Wszystkim dużo , dużo zdrowia .pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostałem ten lek dodatkowo od lekarza. Niby doraźnie. Wziąłem z 2-3 razy z ciekawości i póki co jestem zadowolony z efektów - obniżając ciśnienie redukuje lęki i uspokaja. I tu moje pytanie: czy propranolol stosuje się tylko doraźnie, czy mogę go brać regularnie, np. 2 razy dziennie po 10-20 mg?

 

Druga sprawa: czy w kwestiach lękowych z leków nasercowych stosuje się tylko propranolol? Chodzi mi o to czy jest jakiś równie skuteczny lek tylko że o dłuższym okresie półtrwania, żeby można było rzadziej brać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o to czy jest jakiś równie skuteczny lek tylko że o dłuższym okresie półtrwania, żeby można było rzadziej brać?

 

Concor Cor (bisoprolol) - dawkowany raz dziennie, z rana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostałem Propranolol od lekarza doraźnie 10 mg z powodu wysokiego albo bardzo wysokiego tętna podczas wizyt u lekarza. Mam kilka pytań:

  • - Ile godzin przed wizytą u lekarza mam brać ten lek?

  • - Czy ten lek można brać przed pomiarem ciśnienia np. u pielęgniarki? Jeśli tak, to czy trzeba ją o tym poinformować?

  • - Czy jak wezmę jednorazowo 10 mg, to czy muszę następnego dnia albo przez kilka następnych dni wziąźć np. 5 mg?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dostalam kiedys od lekarza Propranolol to mialam go brac regularnie. nie pamietam dawek ani czestotliwosci, w kazdym razie musialo to byc branie regularne. Natomiast wiem, ze mozna go brac rowniez doraznie, bo poza wyrownaniem cisnienia rowniez uspokaja i pomaga w stanach napieciowych i lękowych. Mi zawsze pomagal. Mialam problem przy zasypianiu czesto slyszalam jak bije mi serce, nakrecalo mnie to oczywiscie dodatkowo co nie rzadko powodowalo lęki. Po tabletce szybko udawalo mi sie uspokoic i usnac nie wsluchujac sie w niespokojne bicie serca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostałem Propranolol od lekarza doraźnie 10 mg z powodu wysokiego albo bardzo wysokiego tętna podczas wizyt u lekarza. Mam kilka pytań:

  • - Ile godzin przed wizytą u lekarza mam brać ten lek?

  • - Czy ten lek można brać przed pomiarem ciśnienia np. u pielęgniarki? Jeśli tak, to czy trzeba ją o tym poinformować?

  • - Czy jak wezmę jednorazowo 10 mg, to czy muszę następnego dnia albo przez kilka następnych dni wziąźć np. 5 mg?

 

Lek działa błyskawicznie, u mnie prawie zaraz po zazyciu (na pusty zoladek - wazne czy jestes najedzony czy nie). ale na wszelki wypadek warto wziac wczesniej - nie ma bata zeby po 15-20 min nie wszedl. wada propranololu jest jego krotki okres dzialania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×