Skocz do zawartości
Nerwica.com

Witam wszystkich!!!!!!!


GRZEŚ 777

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich!!!!!!!

Jestem tutaj zupełnie nowy. Trafiłem na to forum bo chciałem się dowiedzieć czegoś więcej o nerwicy,depresji itd Fajnie że jest takie forum na którym znajdzie się ktos kto zrozumie drugiego człowieka (Ukłony w stronę założyciela)

Mam 17 lat- ktoś powiedziałby całe życie przede mną,ale co to za życie które ani trochę mnie nie cieszy. Nawet jeżeli już wszystko zaczyna się układać to po pewnym czasie znowu zaczyna się pieprzyć.... Takie błędne koło

 

Przez ostani rok żyło mi się jak w bajce. Skończyłem gimanzjum, zaczłem naukę w technikum-poznałem tam wielu wspaniałych ludzi,m.in nauczycieli

którzy w odróżnieniu od tych z gimnzjum byli naprawdę "w dechę", wielu wspaniałych kumpli o podobnych charakterach jak mój, wesołych, szczęśliwych,optymistycznie nastawionych do życia. Normalnie jednym słowem przeniosłem się w inny,lepszy świat. Świat w którym w nie było chamstwa, wyścigu szczurów, układów, podkładania sobie nogi,debilizmu.........

Poczułem że można żyć inaczej,lepiej........i mogę powiedzieć że byłem szczęśliwy....byłem

 

Dobrałem sobie fajnych kolegów. Razem imprezowaliśmy (knajpki,puby,dyskoteki) wiadomo-dużo wódy i oczywiście zacząłem palić papierosy (czym wcześniej się brzydziłem)ale mniejsza o to.Rok szkolny zleciał naprawdę fajnie,końcowa średnia 3,7 jak na nasze technikum bardzo dobra. Cieszyłem się tym wszystkim zbliżały się wakacje.

 

Jakiś tydzień przed wakacjami po wieczornym pójściu na papieroska zacząłem kaszleć i zauważyłem że pluję krwią//////Oczywiście pierwsza reakcja to panika, ale w miarę szybko się uspokoiłem,włączyłem kompa sprawdziłem na necie czego to mogą być objawy no i się zaczęło...

Nieprzespna noc Bałem się że zapadną mi się płuca, jak na złość zaczęły mnie boleć. Miałem Duszności............na drugi dzień do lekarza oczywiście standardowo badanie krwi rentgen i lekarz powiedział mi że nic mi nie jest co najwyżej zapalenie oskrzeli.Trochę mnie to uspokoiło

Rentgen ok, OB i morfologia też w porządku. a lekarz przepisał mi jakiś antybiotyk za 5 zeta na zapalenie oskrzeli(trochę mnie to rozśmieszyło co to za antybiotyk jeżeli kosztuje 5 zeta i jest go aż 40 tabletek) Dodam że w naszej rodzinie tak jakoś utarło się że lekarze sami nic nie umieją.

 

Leczyłem się tym tydzień,drugi a duszności nie ustępowały......i znowu runda po lekarzach, specjalistach, Z dnia na dzień Przestałem palić,

picie też ograniczyłem praktycznie do zera-bałem się że jak będę na gazie to może mi się coś stać i wtedy już na pewno nikt mnie nie odratuje.

Tak mi zleciał Lipiec. Z czasem oprócz duszności zaczęły mi drętwieć nogi,boleć głowa,

pociłem leżąc na łóżku,a serce zaczęło walić mi jak szalone.

 

Za namową pulmonologa wybrałem się do kardiologa. Przed samą wizytą

duszności nasiliły się, serce myślałem że mi wyskoczy i cały zacząłem się trząść(trochę na tym skorzystałem bo wzięli mnie bez kolejki hehe) Pierwsza rzecz ciśnienie 160/90 i oczywiście padło hasło że to nerwy i od tego się nie umiera. Sympatyczna pani doktor przed badaniami na EKG dała mi do wypicia coś na uspokojenie-pomogło. EKG w spoczynku i podczas ruchu prawidłowe.Więc wszystko OK.Przepisano mi Pramolan

i po tym miało przejść Nie ukrywam trochę przeszło. No właśnie- tylko trochę. I znowu do pulmonologa. Tym razem na spirometrię. I znowu wszystko OK,i znowu że to nerwy.

 

Uwierzyłem w to zacząłem pić herbatki ziołowe i generalnie czuję się lepiej, duszności są w mniejszym stopniu, czasem trochę poboli głowa i przerażają mnie tylko te nagłe ataki(miałem ich 3 w ciągu 2 miesięcy)oraz to że niektórzy ludzie borykają się z tym kilkanaście lat.

 

Fajnie że jest to forum, gdzie są ludzie którzy naprawdę rozumieją ludzi znerwicowanych. Fajnie to brzmi "Nerwica " w wieku 17 lat. :lol::lol::lol:

PS> Jeżeli ktoś chciałby pogadać, wymienić się doświadczeniami, udzielić jakichkolwiek wskazówek to pisać na gg. Jestem otwarty a za wszelkie sugestie, porady będę wdzięczny. Pozdrawiam!!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj! Pisz śmiało, nie krępuj się, a nerwica w wieku lat 17 nie jest niczym "gorsza" od tej przy 71. (ani na odwrót)

 

Zachęcam do pisania i rozmów na forum, bo raz, bardzo to pomaga, a dwa, masz szansę zobaczyć spostrzeżenia wielu różnych, wspaniałych ludzi - nikt sam nie jest alfa i omegą, a w grupie raźniej :lol: Na dodatek, inni mogą później skorzystać z naszych rozmów i pomóc sobie. Zostaje ślad dla innych, jakaś ścieżka :smile:

 

Ale, oczywiście, jeśli wolisz - nie krepuj sie korzystać z PM czy pisać na gg.

 

Pozdrawiam

 

Ps.

 

Bierzesz leki, ale mnie osobiście ciekawi, czy chodzisz na terapię? Starasz sie dotrzeć do źródeł swoich problemów? Nerwica nie wzięła się znikąd, ona wyszła, tkwiła może uśpiona... Przekułeś w nią coś, czego nie chciałeś czuć, czego czuć sobie nie pozwalałeś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

antybiotyk za 5 zeta na zapalenie oskrzeli(trochę mnie to rozśmieszyło co to za antybiotyk jeżeli kosztuje 5 zeta i jest go aż 40 tabletek)

Częściowo refundowany ;)

 

Witaj na forum!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×