Skocz do zawartości
Nerwica.com

ESCITALOPRAM(Aciprex, ApoExcitaxin ORO, Betesda, Depralin, Depralin ODT, Elicea, Elicea Q-Tab, Escipram, Escitalopram Actavis/ Aurovitas/ Bluefish/ Genoptim, Escitil, Lexapro, Mozarin, Mozarin Swift, Nexpram, Oroes, Pralex, Pramatis, Symescital)


Martka

Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

397 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      242
    • Nie
      118
    • Zaszkodził
      56


Rekomendowane odpowiedzi

Tzn. wiecie, bez leków daje sobie rade,ale czuje mniejszy lub wiekszy dyskomfort także może wart spróbować go zlikwidować poprzez leki. A jakbym chciał pozbyć się leków, to moge bez konsultacji z lekarzem przestać je brać? Mam jeszcze jedno pytanie, czy na początku brania leku natręctwa mogą przybrać na sile?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cziki_83 na początku może być nieco gorzej, przy wejściu często tak jest, a ile czasu bierzesz już leki? zasadniczo lepiej nie odstawiać na własną rękę tylko pod kontrolą lekarza, sam się o tym przekonałem :) Wszystkiego dobrego w Nowym Roku! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cziki_83 to krótko jeszcze, mam takie samo zdanie jak depas, jeśli postanowisz kontynuować branie leków to na pewno te pierwsze pogorszenie objawów trzeba jakoś przejść :? jeśli nie będzie poprawy zawsze można odstawić lek lub zmienić u lekarza na inny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie ten lek w mixie z trazodonem spowodował mimowolne ruchy ramion i palcy u rąk. Nie jakieś ostre, tak że trzepie mną w najmiej oczekiwanym momencie, są to ruchy delikatne. Kiedy np leżę spokojnie w łózku czasami czuję jak palec u ręki sam się podskoczy np na pół centymetra, bądź mięśnie na barkach same się kurczą i rozkurczają. Trwa to ułamek sekundy. Odstawiłam to goowno już 2 miesiące temu i nie widzę żadnej poprawy. Sądzę, że zostanie mi to do śmierci. Choć głownym powodem odtsawienia były potworne bóle żołądka. Bawcie się tymi prochami ludzie, bawcie. Na zdrowie!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym się podzielić z wami moimi wątpliwościami.Biore escitalopram 8 dzień w dawce 10mg/dobe. Ale tak naprawde nie wiem czy słusznie postępuję. Lek troche już mi pomaga, ale boję się, że pewnego dnia przestanie. Boję się też tego, że po zaprzestaniu brania leku moje objawy mogą ulec nasileniu w porównaniu do tego co było przed zaczęciem jego brania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Biorę ten lek drugi miesiąc,poprawa samopoczucia była widoczna po tygodniu,ale teraz znowu łapią mnie doły-lekarz powiedział że leczenie trwa minimum rok .Poprosze o opinie z tym lekiem .Pozdrawaim

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak się sprawdza u Ciebie buspiron? Działa w ogóle? Jakieś skutki uboczne? Dziwna praktyka aby od razu siepać sporą dawkę leku (to 20mg). To tylko może zaszkodzić - jakieś silne uboki. Możę lepiej zacznij od 5mg kilka dni, potem 10mg kilka dni itd.

 

-- 09 sty 2013, 14:56 --

 

W ogóle niektórzy lekarze to jakieś głupki totalne. Ktoś tu kiedyś pisał ze lekarz zalecił przy odstawianiu zmniejszać dawki a potem brać co drugi , co trzeci dzień. Absolutnie tak nie wolno robić. Trzeba brać codziennie - tylko zmniejszać cały czas aż do mikroskopijnych dawek. Nie wolno brać co któryś dzień bo wtedy poziom leku nagle spada i nagle podwyższa się co powodować może różne zawirowania w organizmie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem. Pytam dlatego że ja sam jestem z tego leku bardzo zadowolony, ale wiele osób jest z niego niezadowolonych, że nieskuteczny albo i gorzej. Mnie naprawdę pomógł na lęki, mam nadzieję że podobnie będzie u Ciebie. Tylko ozbrój się w cierpliwość, u mnie efekty pojawiły się po jakichś 3 tygodniach dopiero.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×