Skocz do zawartości
Nerwica.com

TRAZODON (Azoneurax, Trazodone Neuraxpharm, Trittico CR/XR)


jowita

Czy trazodon pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

222 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy trazodon pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      139
    • Nie
      65
    • Zaszkodził
      30


Rekomendowane odpowiedzi

Rzadko zgłaszane działania niepożądane

(...)

- priapizm (bolesny i długotrwały wzwód prącia)

(...)

 

Priapizm przy stosowaniu trazodonu

 

Choć trazodon powoduje znacznie mniej działań niepożądanych wpływających na sferę seksualną niż większość leków przeciwdepresyjnych, to z częstością 1:8000 leczonych mężczyzn może on wywołać priapizm. W związku z tym należy pouczyć pacjenta o możliwości wystąpienia takiego objawu i konieczności zwrócenia się po pomoc medyczną jeśli objaw taki będzie się utrzymywał powyżej godziny. W przeciwnym wypadku grozi to trwałymi zaburzeniami erekcji. Do wystąpienia priapizmu przy stosowaniu trazodonu bardziej predysponowani są młodzi chłopcy i mężczyźni u których ustępowanie erekcji po wybudzeniu z fazy REM snu jest powolne po przebudzeniu.

Priapizm zazwyczaj ustępuje samoistnie, jego wystąpienie jest przeciwwskazaniem do dalszego stosowania trazodonu u danego pacjenta. Pomoc medyczna w wypadku priapizmu obejmuje monitorowanie przepływu krwi, a w nagłych przypadkach miejscowe wstrzyknięcie fenylefryny, a nawet leczenie chirurgiczne.

 

-- 23 lis 2012, 12:02 --

 

Generalnie przyjmowaniu Trittico towarzyszy podwyższone libido i poprawa jakości erekcji.

 

-- 23 lis 2012, 12:11 --

 

Leki nasenne stosowane 4 tygodnie i dłużej skutkują wzrostem tolerancji organizmu, uzależnieniem, a po zaprzestaniu ich przyjmowania zespołem abstynencyjnym i tzw. bezsennością z "odbicia". Dotyczy to benzodiazepin i Z-leków- zolpidemu, zopiklonu i zaleplonu. Trittico w przeciwieństwie do nich jest właściwie tego pozbawione, ale w niektórych przypadkach może paradoksalnie powodować bezsenność.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej. Wczoraj wieczorem zjadłam pierwszą tabletę Trittico 75mg i zadziałał inaczej niż miał ...tzn. miał mnie uśpić, a zamiast tego tak mnie nakręcił, że nawet nie wiem jakim cudem zasnęłam. Puls w uszach i takie pobudzenie ... w nogach. Tak jakby trzeba było rozchodzić tą tabletkę. A dziś rano uczucie jak na mega kacu: ból głowy taki że ledwo mogę patrzeć w ekran pisząc tego posta i strasznie mi się pić chce. Ulotka mówi o takich działaniach niepożądanych ... Ja natomiast mam pytanie do doświadczonych : czy to minie? Tzn. czy mogę liczyć na to że po paru dniach się przyzwyczaję i będzie to bezobjawowe jak łykanie landrynek czy raczej jak tak zareagowałam to muszę się liczyć z uczuciem permanentnego kaca podczas brania tego leku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szymonek20, nie wiem jak działa z alkoholem, bo nie piję. Jak zamiast standardowej dawki 100mg wziąłem 250mg, to po parunastu minutach poczułem się koszmarnie otumaniony i niemal od razu zasnąłem. Ja ze skutków ubocznych miałem tylko bardzo podwyższone libido.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szymonek20, znam takich co po większej ilości silniejszych leków na drugi dzień wstawali jedynie z lekkim kacem.

PS: ładny prezent chcesz dać rodzinie na święta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marsal2 nie znasz mojej sytuacji to nie wiesz co przeżywam w tym momencie. Rodzina jakoś to zrozumie będzie musiała :(

Lekarz dał mi zalecił 1/3 tabletki 50mg ale to za mało zażyłem 150 i zaczeła mnie głowa bolić i opadałem z sił nie mogłem chodzić praktycznie i mi się oczy zamykały ale powoli :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LD50 chlorowodorku trazodonu to około 600mg / kg mc. Co oznacza, że osoba o wadze 70kg powinna wszamać 42000 mg czyli 280 tabletek x 150mg, aby mieć 50% szansy na śmierć. O ile wcześniej się nie zrzygasz od takiej ilości tabletek, bo jest to prawdopodobne na 99%. Jak chcesz zmarnować opakowanie tabletek to droga wolna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szymonek20, zrobić to co chcesz zrobić przy pomocy leków jest o niebo trudniej niż Ci się wydaje. Wiem, bo próbowałem ledwie kilka miesięcy temu, jak widzisz nie udało się a przy ilości jaką zażyłem powinno. Przy czym ja miałem to szczęście, że jak już najgorsze minęło, okazało się, że nic sobie poważnie w środku nie uszkodziłem. Pozostał tylko wstyd, poczucie winy i żalu. Ty możesz mieć mniej szczęścia.

Dasz radę bez tego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Szanownych Forumowiczów!

 

Może ktoś z Was będzie umiał zaradzić problemowi, z jakim się zmagam.

Otóż, poszukuję rozwiązania następującej kwestii:

 

Czy istnieją jakieś farmakologiczne przeciwwskazania do łączenia Trazodonu z lekami przeciwalergicznymi?

(przeciwhistaminowymi)

Konkretnie rzecz idzie o lek o nazwie Peritol (Cyproheptadyna).

W opisie tegoż medykamentu napisano, iż wykazuje on działanie przeciwserotoninowe.

Jak należy rozumieć ten mechanizm, czy działanie przeciwserotoninowe jest tożsame z hamowaniem zwrotnego wychwytu serotoniny, czy może jest mu przeciwne?

Zatem innymi słowy, czy lek o działaniu przeciwserotoninowym będzię wzmagał działanie leków z grupy SSRI, czy osłabiał?

 

Przedstawiona powyżej kwestia zrodziła się z obawy, a ta z niewiedzy, czy skojarzenie Trittico z Peritolem może być zagrożone wystąpieniem zespołu serotoninowego, bądź może osłabieniem działania przeciwdepresyjnego Trazodonu.

 

Dziękuję i pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Leonidof, zespołu serotoninowego nie musisz się obawiać - ceproheptadyna jest stosowana jako swego rodzaju antidotum dla osób u których zespół serotoninowy wystąpił, a zatem na zdrowy rozum powinna ona powodować osłabienie działania leków wpływających na serotoninę, jak trazodon, SSRI i tak dalej.

Z ciekawostek, lek ten bywa również stosowany pomocnie przy problemach natury seksualnej wywołanych SSRI, ale akurat przy trazodonie nie ma powodu się tego obawiać - prędzej można liczyć na priapizm niż słabość w departamencie erekcji. W każdym razie, i tu może okazać się pomocna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem jest to możliwe teoretycznie, ale nie mogę być tego pewien. Wydaje mi się natomiast że faktycznie może zmniejszać skuteczność leków przeciwdepresyjnych, i należy odpowiednio tych leków zastosować większą dawkę. Ale oczywiście Twój lekarz powinien wiedzieć najlepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rafka, po trazodonie świetnie się śpi, po ośmiu godzinach człowiek budzi się wyspany i nie otumaniony. Brałem również 75mg i było dobrze dwa miesiące, potem odstawiłem bo zacząłem brać buspiron. Pierwszych kilka dni może utrzymywać się ból głowy, ale szybko mija.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×