Skocz do zawartości
Nerwica.com

SERTRALINA (ApoSerta, Asentra, Asertin, Miravil, Sastium, Sertagen, Sertralina Krka, Sertranorm, Seraloft, Stimuloton, Zoloft, Zotral)


shadow_no

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

103 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      59
    • Nie
      27
    • Zaszkodziła
      17


Rekomendowane odpowiedzi

Czesc

 

Biore Asertin od ponad dwoch miesiecy. Bralem jeszcze jakies 4 lata temu i pomogło a teraz biore te dwa miesiace i lipa. Ostatnie kilka dni czuje sie okropnie. Boje sie wszystkiego tego ze moja dziewczyna jest dalekgo w innym miescie ze rodzice daleko ze jestem sam. Bylem na sylwestrze u dziewczyny w warszawie i jak wracalem to mnie taka nerwica wziela. nie wiem czy jak po takim czasie dalej mam takie rzeczy to czy jest sens dalej brac asertin. lekarz kazal mi brac polowke sedamu jeszcze polowke 3 mg ale boje sie ze mozna sie uzaleznic.

nie mam juz checi zycia wcale boje sie zyc funkcjonowac. trudno mi cokolwiek robic. coto za zycie czy ta choroba kiedys sie skonczy? bylem taki ambitny wszystko chcialem robic a teraz chcialbym umzec a mimo ze mysle o samobojstwie to boje sie to zrobic gdyz czuje ze po smierci bede gdzies sam bez dziewczyny bez rodizcow. tak bardzi wszyskiego sie boje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Elfrid,jak samopoczucie na topiramacie?

 

Jak krew z nosa. Cały czas czułem się, jakby ktoś mi przyłożył kijem golfowym. Ogłupiony, otumaniony. Ale zostawiając uboki w zakresie skutków poznawczych, zauważyłem, że znowu niektóre rzeczy stają się trudne, wymagają większego niż zwykle wysiłku. Brałem 50mg topi przez tydzień i te objawy zamiast ustępować nasiliły się. Także wycofałem się z tego leku. Równolegle nieprzerwanie jestem na fluo od 28.12.2012, która na szczęście robi swoje. Zobaczymy w jakim kierunku się to rozwinie. Jeśli znowu będą jakieś fazy lękowo-napięciowe pewnie coś dołożę, bo do czerwca za dużo się dzieje na zmianę leku podstawowego. Tylko nie wiem co? Może mirtazapinę albo trazodon? Ale na razie chce pobrać fluo solo, bo napięcie jest na razie nieporównywalnie mniejsze niż wtedy gdy przeszedłem z fluo na paro. I oby, oby tak zostało.

 

Daj znać jak Ci na sertalinie? To mój faworyt, jeśli fluo znowu przyjmie swoje nadpobudliwe oblicze. Czy aktywizuje, jak uboki psychiczne (nasilenie lęków, napięcia)? I podobno przy sertalinie, jak nie zatrybi na minimalnej dawce skutecznej, warto podnosić do max ze względu na magiczne działanie dopaminowe, które może okazać się pomocne.

 

-- 05 sty 2013, 14:13 --

 

przeciez dopiero co wenla byla? co sie stalo

 

Co Ty lubudu prowadzisz tu farmakologiczny dzienniczek użytkowników forum? 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Elfrid narazie czuje napięcie i podminowanie,ale lepsze to niż senność.Sennosci boje się jak ognia :( Właśnie tego,ze jak się "wkreci"będzie bardziej sedowala niż pobudzała,a na to sobie pozwolić nie mogę.200 to juz dużo i może juz za bardzo uspokajać właśnie taka dawka

Powinnam zacząć od 25,a ja dałam od razu 50,pewnie stad to pobudzenie,ale nie chce mi się bawić w podchody 25 przez 6 dni i potem dopiero 50,tak mówił mój dr,ale wtedy musialabym czekać jeszcze dłużej na ewentualne działanie leku

Elfrid celowalabym w Trazodon,po Mircie się bardzo często tyje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cytrynka84, masz rację że nie ma potrzeby zaczynać od najniższej dawki, mój lekarz twierdzi że u doświadczonych "braczy" leków nie jest to konieczne ponieważ odpowiednie synapsy w mózgu i tak są już pobudzone i gotowe na przyjęcie nowej substancji. Nie obawiaj się też sedatywnego działania sertraliny w dawce 50mg, poza tym jak napisał elfrid, jeśli teraz pobudza, nie powinna później sedować, najwyżej stan się unormuje. Ja biorę jej 100mg i sedację odczuwałem dopiero przy próbach brania 150. Będzie dobrze.

PS

Ja jestem już chyba zdecydowany na pójście w drugą stronę, tj. z sertraliny w paro, ale nie dlatego że sertra nie działa, czuję że dla mnie na zaburzenia lękowe już więcej nie zrobi więc dam drugi raz szansę paroksetynie (Paxtin, myślę o 30mg na początek).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cytrynka84, kiedy minęło nakręcenie (to niemiłe, drżenie rąk itp.) pojawił się spokój, tzn. nie senność, po prostu było normalnie w tym względzie, a nastrój był lepszy, lęków i martwienia się mniej.

Sertralina w obecnej dawce 100mg w ogóle mnie nie muli, jedynie kiedy spróbowałem brać 150 przez dwa dni, wtedy owszem, pojawiła się senność. Wróciłem do 100mg i wszystko gra w tej kwestii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kalebx3, Rhodiola razem z wenla,duza dawka wenli(225mg)daje niezłego kopa,jakieś koszmarne sny,dziwne samopoczucie,coś jak zespół serotoninowy,także to do końca nie jest takie niewinne ziółko,jak inne.Konkretnie ta moja rhodiola to Arktyczny korzeń,2 tabl.450mg tej rhodioli.Troche się wtedy przestraszyłam,ze to zs wtedy.

Dzięki Depas obys miał racje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×