Skocz do zawartości
Nerwica.com

Pytanie do Admina/Moderacji


Astro

Rekomendowane odpowiedzi

Jest błąd w wątku "rodzaje fobii". W miejscu lęk przed lękiem-fobofobia... jest link do opisu lęku antycypacyjnego, czyli właśnie leku przed lękiem, ale nie ma on z lekiem fobicznym nic wspolnego. :) Link jest do czegoś innego, a nie fobofobii. to tak chciałem zaznaczyć

 

-- 14 sty 2013, 14:21 --

 

chce tylko dodać,że tam jest na prawdę błąd, który wprowadza ludzi w błąd:)...nie ma odzewu, ale wydaje mi sie że lepiej to zmienić i nie wprowadzać ludzi w błąd.

1.

Lęk nie jest równoważny fobii. Nie każdy lęk jest fobiczny. Lęk przed lękiem nazywany także lekiem antycypacyjnym nie toważyszy tylko lękom fobicznym. Lek fobiczny ze swej natury jest irracjonalny. Człowiek boi się myszy i ów lęk jest bardzo silny(fobia). Jesli taki człowiek wie, że boi sie tych myszy i wie, że jego reakcja jest bardzo nieprzyjemna i nie ma nad nia kontroli....to jeśli ktoś mu powie, że musi gdzieś iść i że tam bedą myszy to jego lęk przed wystąpieniem owego lęku jest racjonalny a nie fobiczny. To jest lęk przed lękiem, ale nie żadna fobofobia. Taki lęk jest absolutnie "zdrowy" z zrozumiały. Jeśli komuś sie powie, że ma skoczyć z 6 metrów i będzie sie bał, to nie ma skokofobii.

2.

Fobofobia to lęk przed wystapieniem lęku fobicznego(czyli też lek przed lękiem). To są zupełnie dwie różne rzeczy. Link do opisu 1. jest mylnie podpięty do 2.

 

Jeszcze raz napiszę. Lek przed lękiem towarzyszy w kazdej fobii, mniej lub bardziej, ale także w innych zaburzeniach. Nie jest on jednak fobofobią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdy próbuję wejść z mojego konta to otwiera się tylko strona główna.Gdy próbuję wejść w poszczególne tematy to wyskakuje błąd.

 

Proszę o usunięcie tego konta kasiątko2 po usunięciu problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam , mi też na przeglądarce gogle chrome wszystko wariuje ,( tzn wyskakuje komunikat 502bad gatewey). zawsze bylo dobrze , bo tylko ta przeglądarke używałem ,a dzis kicha ,wiadomości jednak moge wysyłać do innych.

teraz piszę z Opery.

Czy cos mam zrobić. Z góry mówię ,że nie wiem co to są ciasteczka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×