Skocz do zawartości
Nerwica.com

Masturbacja


nomen.nescio

Rekomendowane odpowiedzi

ludzie nie wprowadzajcie w bład to że niby dużo osób to robi wcale nie znaczy, że jest to normalne i zdrowe tak fizycznie jak i psychicznie

Ty chyba nie wiesz, co piszesz... Poczytaj do jakichś frustracji moż (bo niekoniecznie musi) doprowadzić brak masturbacji w wieku dojrzewania, kiedy to produkcja hormonów jest największa.

Zgadzam sie z silesiaster...to nie jest dobre, brak kontroli nad własną seksualnością strasznie spłyca jestestwo człowiek..w końcu człowiek to zwierze rozumne...zwierzę, które chociażby przez represję społeczną jest zmuszone do panowania nad własną zmysłowością...a to nie znaczy też , że może dać upust tym emocją kiedy nikt nie widzi..

Ten pogrubiony fragment, to właśnie odpowiedź na chęć do masturbacji. Człowiek, to zwierzę, którym w pewnym stopniu kierują instynkty i tego się nie zmieni.

 

Jeśli, tak, jak to sugeruje Amy_Lee, autor tematu ma problemy ze względów nerwicowych, to w takim wypadku może podjąć leczenie (natomiast nienależy strofować się z żadnych powodów religijnych).

 

Jak widzę, to będę pierwszym w tym temacie, który to napisze, ale co mi szkodzi:

 

Sam masturbuję się do kilku razy dziennie (a przynajmniej minimum raz dziennie) i nie widzę w tym nic złego. Jeśli jest mi dzięki temu dobrze, to zostaje jedynie praktykować to dalej ;)

 

Wiem, że były tu posty o tym, że nie jest to forum religijne, ale mimo to napiszę o jednym, zabawnym dla mnie argumencie Kościoła, który jest przeciwko masturbacji.

 

Mianowicie, nie rozumiem argumentu, który mówi, że masturbacja (w przypadku mężczyzny) jest "marnotrawstwem nasienia". Co przychodzi mi z nasienia, którego w ten sposób nie uwolnię, a jeednocześnie nie zapłodnię nim kobiety? Przecież takie plemniki i tak z czasem obumierają po to, by na ich miejsce powstały nowe

 

P.S. Uprzedzam pytanie: Jestem ateistą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też tego argumentu nie rozumiem, a jak jest w przypadku kobiet jestem ciekawa Question Kobieta nic nie marnuje, to co może się masturbować ?

 

Dobre, ale nie wywołujcie wilka z lasu, bo zaraz przyjdzie Felicita i Wam napiszę o ''samogwałcie'', a mnie ...uriwca strzeli, bo debila, (kretyna, idioty i inne epitety z wiersza andrusa, który wklejała gdzieś Dżejem) który wymyślił to określenie po walnięciu w ucho zardzewiałymi grabiami wysłałbym na spotkanie z Survivours prawdziwych gwałtów, może, chociaż w to wątpię, walnął by się ściana w łeb następny raz, zanim wykorzysta takie określenia do propagandy JAKIEJKOLWIEK...

 

A wracając do tematu - nie przesadzałbym w druga stronę, jednym masturbacja jest potrzebna, a innym nie, uogólnienie, że jest potrzebna każdemu w wieku dojrzewania, czy jakimkolwiek, uważam za co najmniej równie głupie, co zdanie kościelne.

 

Tak na marginesie, nie jest tajemnicą, że od masturbacji można sie psychicznie uzależnić - osoba uzależniona chociażby chciała, to za długo nie wytrzyma i wraca, w umyśle umniejszając wagę postanowienia 'skończenia z tym'' aż do zera - podobnie jak uzależnieni np. od gier internetowych ;) Inna rzecz, że taki uzależniony specjalnych kłopotów z tego powodu nie ma i strat, poza faktem, że bardzo silne uzależnienie i masturbacja ''na jaknajszybciej'' praktykowana bardzo długo MOŻE powodować przedwczesną lub opóźnioną (zależnie od człowieka) erekcję w prawdziwym współżyciu. Mówiąc łopatologicznie, zależnie od sposobu realizacji tego uzależnienia, jedni mogą w prawdziwym współżyciu osiągać przedwczesny wytrysk, bez szans na zaspokojenie partnerki, a inni mogą partnerkę dawno zaspokoić, a siebie za cholerę, bo tylko ''dawka'' masturbacyjna im to daje - i w sumie ciężko orzec, co gorsze.

 

Mówiąc, krótko, nomen omen, nie przeginać pały ;) (wybaczcie ten obcesowy i kompletnie nie na miejscu żart, nie mogłem sie powstrzymać)

 

Pozdrawiam

 

Ps.

 

Osobiście nie mam absolutnie nic przeciwko osobom masturbującym się, ale jeśli ktoś sie masturbuje będąc w związku, to IMO coś jest nie tak. Albo uzależniony, albo nie tak ze związkiem - może "tylko" na podłożu erotycznym, a może głębiej jeszcze? (cholernie ciężko napisać coś w tym temacie tak, aby uniknąć podtekstów, tak na marginesie...)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wracając do tematu - nie przesadzałbym w druga stronę, jednym masturbacja jest potrzebna, a innym nie, uogólnienie, że jest potrzebna każdemu w wieku dojrzewania, czy jakimkolwiek, uważam za co najmniej równie głupie, co zdanie kościelne.

Ja wcale nie napisałem, że masturbacja jest potrzebna każdemu, tylko że jej brak, może spowodować np. frustrację u pojedynczej osoby

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niech każdy robi to na co pozwala mu sumienie - ale nie krzywdzi przy tym nikogo innego - wniosek jeśli nie przemawiaja do Ciebie argumenty, że masturbacja jest "zła" i masz chęć/potrzebę zaspokajania swojego ego - Twoja sprawa; ale wiedzcie, że są jeszcze osoby którym superego niepozwala tak gładko przejść obok po wykonaniu tego "rutuału" mają wyrzuty sumienia niekoniecznie z pobudek religijnych, siedzi im to w psychice i czują jakby w ten sposób krzywdzili siebie (zresztą definicja w słowniku na temacie masturbacja jest m.in samogwałt) badź innych mają wrażenie, ze ich uczucia nie bedą już tak uczciwe, purystyczne wobec tych których kochają badź bedą kochać...czy nie spaprze im sie cos w psyche - nie wiem nie jestem specjalistą

 

PS żeby nie było nie obwiniam nikogo za masturbacje, jeśli mu to pomaga w życiu, ale trzeba patrzeć się na to zagadnienie bardziej obiektywnie - inni mogą odczuwać, że im to przeszkadza ale nie są w stanie wyrwać sie z matni nałogu - i kwestia rozwiązania tego nie jest tak łatwa i ogólniona jak piszsecie - ze to jest normalne - dla jednego naturalne jest dla drugiego nie

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiście nie mam absolutnie nic przeciwko osobom masturbującym się, ale jeśli ktoś sie masturbuje będąc w związku, to IMO coś jest nie tak. Albo uzależniony, albo nie tak ze związkiem

 

 

Sprzeciw.

 

A co z tymi którzy robią to nie tylko dla własnej przyjemności ale również partnera???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiście nie mam absolutnie nic przeciwko osobom masturbującym się, ale jeśli ktoś sie masturbuje będąc w związku, to IMO coś jest nie tak. Albo uzależniony, albo nie tak ze związkiem

 

 

Sprzeciw.

 

A co z tymi którzy robią to nie tylko dla własnej przyjemności ale również partnera???

 

nie chce nikogo bronić ale to już raczej można zaliczyć do gierek miłosnych niźli do samozadawalania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gusia, masz na myśli traktowanie jako ćwiczeń mających polepszyć jakość życia seksualnego? Mam mieszane uczucia, ale to tylko IMO, jeżeli partnerowi danej osoby to nie przeszkadza, (i wiem o tym) to why not?

 

(zresztą definicja w słowniku na temacie masturbacja jest m.in samogwałt)

 

Chyba katolickim - albo w dziale synonimów, a synonimy maja to do siebie, że obok ''mężczyzna'' jako któryś z kolei pojawia sie tez ''dupek'', a obok kobieta ''towar'' a nawet ''dziwka''. Synonimy w słownikach (nawet zwykłych) zawierają - im dalej od hasła głównego - coraz mniej związane merytorycznie z hasłem rzeczy, a jedynie używane także (nawet bezsensownie, lub obraźliwie) na określenie tego hasła epitety.

 

Słownik zamieści to, bo sporo ludzi tak określa masturbację ze względu na obłudną propagandę tego czy innego kościoła, ale każdy specjalista umiera ze śmiechu na to określenie.

 

Pozdrawiam

 

Ps.

ale nie wywołujcie wilka z lasu, bo zaraz przyjdzie Felicita i Wam napiszę o ''samogwałcie'', a mnie ...uriwca strzeli, bo debila, (kretyna, idioty i inne epitety z wiersza andrusa, który wklejała gdzieś Dżejem) który wymyślił to określenie po walnięciu w ucho zardzewiałymi grabiami wysłałbym na spotkanie z Survivours prawdziwych gwałtów, może, chociaż w to wątpię, walnął by się ściana w łeb następny raz, zanim wykorzysta takie określenia do propagandy JAKIEJKOLWIEK...

 

Ktoś tu chyba lubi, jak rzucam mięsem :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja myślałem,że masturbacja to temat tabu... Rolling Eyes

 

Nie u nas :twisted:

 

Twilight napisał:

ćwiczeń mających polepszyć jakość życia seksualnego?

 

Rolling Eyes Przyznam szczerze że rozbawiłeś mnie Laughing

 

A to wyjaśnij, bo nie załapałem, co w tym zabawnego? Sporo kobiet masturbuje się, aby zwiększyć... Moc doznań podczas stosunku ;) Masturbacja jest też jednym ze wspomagaczy specjalistycznego leczenia anorgazmii... (potocznie i całkiem błędnie nazywanej też oziębłością) A jaką inną możliwość dla ''wspólnej przyjemności'' widziałaś? Jakaś sodomia, huh? :lol: (joke)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmmmmn może nie powinienem, ale co mi tam\

Umiera stary Gruzin. Wokoło łoża śmierci stoi zasmucona rodzina. Gruzin spogląda na nich i z ciężkim sercem mówi:

- Jak zginął Lenin...wraz z nim zginął leninizm... Jak umarł umarł Stalin, umarł stalinizm..

W tym momencie jeden z wnuczków pełnym rozpaczy głosem krzyczy do staruszka:

- Dziadku Onanie! NIE UMIERAJ!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nomen, zabieranie matkom nieślubnych dzieci, posyłanie zgwałconych kobiet na siłę do klasztoru, palenie na stosie za zdanie odmienne, oraz ''goń żyda'' tez jest znane od stuleci. Jak coś jest idiotyczne, to istnienie od wieków mu wiele nie pomaga - to żaden argument.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

silesiaster masz zboczony i jednoznacznie kojarzący sie avatar..... :shock:

a ja mysłalam ze to tylko mi o coś przypomina i dziwnie się poczułam ale wygłada na to że nir tylko mi ;) po mimo że mi to jednak nie jest na mysli ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×