Skocz do zawartości
Nerwica.com

Czym się różni nerwica od poważnej choroby psychicznej?


Gość Moniczka

Rekomendowane odpowiedzi

A macie te strone o schizofrenii?Wiecie,te leki mnie wkurzaja-boje sie ze w koncu nawet rodzice zaczna mi sie dziwnie przygladac,spytaja czemu jestem przytepiona,smutna....taka dziwna...Czy to tez norma w nerwicy lekowej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie tez był taki etap, że wmawiałam sobie schizofrenie, ale w końcu uświadomiłam sobie, że te wszyskie choroby, które sobie wmawiałam, i jeszcze czasami wmawiam to objaw nerwicy. Teraz wiem, że to nerwica. Jezeli byłas u psychiatry, psychologa i oni nie stwierdzili schozofrenii, to ty sama też jej u siebie nie stwierdzisz na pdstawie jakis artykułów w internecie! Po prostu musisz przestac wchodzić na strony zwiazane ze zdrowiem! Myślę też, że powinnas zacząć prace nad soba nad swoimi lekami, bo same tabletki Ci nie pomoga, one tylko złagodza Twoej objawy! Polecam psychoterapię! Ona pomaga! A mysle, że chcesz sobie pomóc! Trzymaj sie!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem,czy lekarz moze stwierdzic nerwice na podstawie kilku wywiadow...

A powiedzcie mi,czy istnieje psychoterapia panstwowa,za ktora nie trzeba placic?Tyle juz wydaje na leki i wizyty u psychiatry,ze szkoda gadac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No pewnie, że jest! Ja chodziłam na terapię w panstwowym osrodku, jest bezpłatna, jesli jestes oczywiście ubezpieczona. Musisz poszukać na terenie swojego miasta takiej przychodni i umówic sie na spotkanie. To może troche potrwac, także najlepiej zadzwonić od razu, bo niestety sa kolejki! Ja na 1 wizyte czekałam około miesiąca, ale warto było czekac. Powodzonka! :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uwierz mi wystarczy krótka wizyta i lekarz trafnie oceni czy cierpisz na nerwice...Moze zalecic ci wczesniej wykonanie wielu badan na twoje dolegliwości (tak bedzie w przypadku jak trafisz na dobrego lekarza) a jezeli wyniki będą ok. no to coz pozostaje nerwiczka :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Jestm to mój pierwszy post na forum...

Zaczęłam szukać czegoś o nerwicy i tak znalazłam to forum.

A szukałam bo nie mogę sobie dac rady z moim problemem...

 

Otóz...

 

Od dłuzszego już czasu mam problemy w szkole, zwiazane z kolezankami (a może wprost przeciwnie z udręczycielkami) dobra ale nie wnikajmy w szczegóły.

 

W nocy miewam dziwne napady paniki, boje sie ze oszaleje, ciagle takie mysli mi do głowy przychodzą i nie chca odejść.

Wtedy bardzo szybko bije mi serce, ciężko mi sie oddycha, muszę oddychac ustami lub robić "głęboki oddech"

ciągle zdaje mi sie, ze cos na mnie czyha, boje sie isc do łazienki, przedstawiaja mi sie różne rzeczy, niekiedy jest mi tak niedobrze, ze chce mi sie wymiotować...

 

Gdy ktoś cos do mnie mówi, ja w ogóle go nie słucham, czuje jakby rozum "myślenie" oddzielało sie od ciała.

 

 

Bardzo boje sie tego stanu.

 

Kiedys (w dniu pogrzebu ojca) dostałam takiego ataku w dzien i prosto ze szkoły pojechałam do lekarza, który przepisał mi hydroksyzynę. Niekiedy ja biore w nocy, kiedy ten "atak" jest bardzo silny i nawet najbardziej optymistyczne mysli mi nie pomagają.

 

Nie wiem co mam robic, bardzo sie tego stanu boje, mam dopiero 18 lat, w tym roku matura, a ja sie tak wszystkim denerwuję. Nie mogę sobie poradzić z problemami.

 

Co mam zrobić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! Trafiłaś na dobre forum,bo to typowe objawy nerwicy!.Ale nie panikuj,z tym da się żyć i da sie wyleczyć,tylko trzeba troche samozaparcia.Z tego co przeczytałam to miałaś "troche" stresu w życiu i stąd te objawy.Radziłabym wziąć chorobe jak "byka za rogi" i od razu pójść na psychoterapie bo to naprawde daje dobre rezultaty.No i może wspomagająco coś na uspokojenie.Będzie dobrze,tylko musisz w to wierzyć!! Pozdrawiam :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj! Jak już wspomniała Magnolia najlepszym wyjściem będzie zasięgnięcie pomocy psychologa i rozpoczęcie psychoterapii. Postaraj się też wyrobić w sobie barierę ochronną przed tym co powoduje u Ciebie lęk/stres - wspomniałaś coś o "koleżankach" z którymi wydajesz się mieć problem. Odetnij się od tej grupy lub naucz się ją ignorować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ignorować nie potrafię, staram sie juz 3 lata! Ciągłym powodem naszych zwad są oceny!! One sa bardzo zazdrosne i sie mszczą!

Mam bardzo dużo problemów, nie potrafię normalnie sobie zycia ułozyc, muszę wybrac sie do psychologa, ale u nas w mieście zaden państwowo nie przyjmuje! :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No cześć. Podobnie jak większość osób odwiedzających tą stronę walczę z nerwicą lękową. Jazdy, które opisujecie( uczucie omdlewania, umierania, zawały i udary) znam z autopsji. Ale teraz najbardziej się boję, że zwariuję, że zacznę robić jakieś dziwne rzeczy, przestanę nad sobą panować i zamkną mnie na oddziale- koszmar. A do tego mam wrażenie, że ludzie dziwnie mi się przyglądają. Powtarzam sobie, że to tylko nerwy, ale czasem jak mam gorszy dzień bywa naprawdę ciężko. Czy tylko ja mam takie schizy? Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fakt, że śmieśnie wyglądam, ale ... poprostu ignoruj takich ludzi. :roll:

 

A może należaloby ignorować / zmienić własne przekonania z którymi inni ludzie mają raczej mało wspólnego. Być może ignorowanie ludzi o których mówisz jest dla nich krzywdzące ponieważ wcale nie oceniaja nikogo źle? Byc moze wlasnie to Wy ich zle oceniacie...

 

Malcolm zerknełem na twojego Avatara i zastanawiam się czy to Twoje zdjęcie. Nie mam pojecia co masz z tym śmiesznym wyglądem, ale powiem Ci chopie ze to chyba tylko Twoja projekcja. Poszedłbym z Tobą na piwo (bo z tego co czytam równy z Ciebie gostek) ale na podryw na miasto już nie - bo po co sobie stwarzać konkurencję. :mrgreen:

 

[ Dodano: Wto Paź 03, 2006 12:46 pm ]

Ale teraz najbardziej się boję, że zwariuję, że zacznę robić jakieś dziwne rzeczy, przestanę nad sobą panować i zamkną mnie na oddziale- koszmar.

 

Magdo Anno wariaci nie boją się że zwariują - oni po prostu wariują. Objawy o których mówisz sa charakterystyczne dla nerwicy, znam je z autopsji. Nie zwariujesz!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zastanawiam się czy to Twoje zdjęcie.

 

Niestety. :|

 

Nie mam pojecia co masz z tym śmiesznym wyglądem, ale powiem Ci chopie ze to chyba tylko Twoja projekcja.

 

Być może pozostał mi jakiś uraz z dzieciństwa w którym zmagałem się z dużą nadwagą. Ale zadowolony ze swojego wyglądu to Ja Toshiro niestety nie jestem. Sam nie wiem może nerwicowcy tak mają?

 

Poszedłbym z Tobą na piwo

 

Jeżeli zrobili byśmy gdzieś jakieś spotkanie nerwicowców z tego forum to Ja bym Ci to piwo sam postawił. Pamiętasz moją histroię z tym "zakręconym kurkiem"? Gdyby nie Ty to już bym pewnie siedział u lekarza ... :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nonenow, dzięki za pocieszenie, od razu mi rażniej, że nie jestem sama. Pozdrawiam

 

[ Dodano: Wto Paź 03, 2006 7:27 pm ]

Nevada, ja przed snem czuję się bardzo dobrze. Uwielbiam spać.

 

[ Dodano: Wto Paź 03, 2006 7:29 pm ]

Malcolmie, ale mnie pocieszyłeś, dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wybacz , za jakiś czas z nadjeściem pełni zauważysz na ręcach i nogach sierść , wyrosną ci kły i zamienisz sie w wilkołaka - i to będzie DZIWNE :D

 

Ja tak mam , ale niejestem jeszcze wilkołakiem :D (chodzi oczywiście o moje dziwne zachowanie , a nie o zarost na rękach i nogach :D )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×