Skocz do zawartości
Nerwica.com

SERTRALINA (ApoSerta, Asentra, Asertin, Miravil, Sastium, Sertagen, Sertralina Krka, Sertranorm, Seraloft, Stimuloton, Zoloft, Zotral)


shadow_no

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

103 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      59
    • Nie
      27
    • Zaszkodziła
      17


Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam przez pierwsze kilka dni zajebisty nastrój, potem straszny szit przez 2-3 tygodnie, później 2 miechy huśtawki i dopiero po tym czasie jest dobrze i stabilnie. Organizm by dobrze się czuć potrzebuje równowagi hormonalnej, a przez ten pierwszy okres nie ma co na nią liczyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tańczący z lękamiA co to komu przeszkadza? Masz powiększone i tyle. Jeśli nie odczuwasz jakiś nieprzyjemnych skutków to nie ma się czym martwić. To przejściowy efekt.

Na marginesie.. powiększone źrenice są sygnałem Twojej otwartości seksualnej, wysyłanym wprost do kobiecej podświadomości. Są atrakcyjne dla kobiet. Jest to jeden z objawów podniecenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

beladin, wiem, czytałem o tym, ale z drugiej strony mogą być oznaką, że mamy gacie pełne strachu albo po prostu ćpamy, wszystko zależy od interpretacji drugiej strony :lol:

a tak na marginesie, jeśli ktoś wpada w głęboką deprechę i ma testować leki, które po 2 mcach pogarszają stan i testować kolejne to musi, ale zdrowy być :yeah:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tańczący z lękami, ja zawsze przy wprowadzeniu mam powiększone źrenice. Nawet teraz przy ponownym wejściu na fluo. Po zażyciu mirty na noc nie zauważyłem żeby się bardziej powiększyły :D . Za to czuje, że się powiększa obwód w pasie. :( Niestety inni chyba nie czytali o otwartości seksualnej, bo zwykle patrząc głęboko w moje otwarte na oścież źrenice pytają - "Co bierzesz" :D i dalej - "Podziel się" :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

od ok 8 mcy mam kilka wybudzeń w nocy, czasami z napadami lęku. Mirta, ew. mianseryna trochę to koi, ale wybudzenia niestety jeszcze mam. Większe dawki mirty powodowały, że spałem po 14h/dobę. Poza tym mirta działa też na inne neuroprzekaźniki i dodatkowo powinna działać przeciwlękowo. Niestety zwiększenie SSRI wcale nie eliminuje u mnie lęków, ale ich całkowity brak je nasila. Stąd taki mój "złoty środek" z tym combo. Nie potrafię jednak nadal jednocześnie czuć się naturalnie, mieć dobry nastrój, energię i nie odczuwać tych je..anych lęków i niepokoju, które nasilają się głównie wieczorem... :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwne, że wieczorem, lęki częściej pojawiają się rano, po przebudzeniu wraz z trwogą i niepokojem. A wieczorem przychodzi ulga. Lęki pod koniec dnia wraz z problemami z zasypianiem kojarzą się bardziej ze znerwicowaniem, zestresowaniem. Może przeanalizuj co Ci bardziej dokucza bez leków: senność, zmęczenie czy lęki i celuj pod tym kątem. Kiedyś też napisałeś, że będziesz próbował stabilizatorów. Powinny Cię wyciszyć i zrównoważyć. Może to tej sertraliny jakiś Tegretol, Lamitrin, Topamax?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

elfrid, bez leków są lęki, później pojawiają się zaburzenia somatyczne, drgania mięśni, spięcie czego konsekwencją są problemy ze snem, wyczerpanie, depresja

O stabilizatorach cały czas myślę, ale mam to jako kolejny punkt programu. Ja również trochę obawiam się skutków uczonych tegretolu ( w końcu lękowiec ze mnie). Pamiętam, że bosko czułem się na wenli która zaczęła działać 5 dnia i trwało to ponad tydzień. Żadnych lęków, depresji, nie bałem się niczego, super stan, nie pamiętam kiedy tak dobrze się czułem, ale po tygodniu deprecha wróciła. Lęk jest najbardziej uciążliwym objawem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tańczący z lękami, piszesz że zastanawiasz się nad stabilizatorami. A co myślisz o Depakine? Mnie w połączeniu z sertrliną postawiła na nogi i jakby "wygładziła" (nie wiem jak to lepiej określić). Oczywiście, początki nie są lekkie (mdłości, senność), ale da się wytrzymać. Piszę o Depakine właśnie, ponieważ w szpitalu lekarka stwierdziła że jest to najlepszy (jej zdaniem) stabilizator na rynku. Była to młoda (i całkiem ładna:) babka i z przyjemnością jej zaufałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tańczący z lękami Robiłeś badania pod kątem schorzeń neurologicznych? Poziomy elektrolitów - magnez, potas? Uzupełniasz te mikroelementy? Zaburzenia gospodarki wapniowej również mogą dawać takie objawy. Na razie kup sobie "magnezin" 500mg i weź to wieczorem. To najbogatszy w jony magnezowe preparat, który znam.

 

Poza tym z moich doświadczeń wynika, że sertralina ma działanie trochę spinające. Nie jestem przekonany do tego czy to jest idealny lek dla osób z problemami lękowymi, które przedkładają się na somatyczne doznania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

depas, dzięki, kto wie może skorzystam, myślałem też o tegretolu, ale póki co czekam...

 

beladin, byłem na eeg, ale miałem takiego nerwa, że nie dało się zrobić badania :lol: Nigdy nie byłem u neurologa, nie wiem co może mi poradzić, zawsze leczyłem się u psychiatry. Jak byłem u lekarza rodzinnego to powiedział, że sobie wmawiam więc to olałem, a może to błąd. TSH w normie 1,2 bodajże. Od kilku miesięcy łykam codziennie neomag forte 4x120mg a co do potasu mam w dolnej granicy, ale codziennie wcinam 1 banana. Wapnia chyba mam dużo w organizmie (przynajmniej jak robiłem badanie z włosa to wszystko miałem bardzo zaniżone poza wapniem), nie wiem jak sprawdzić, czy mam zaburzenia w gosp wapniowej. Nie wiem, jaki lek byłby lepszy od sertraliny, lekarz przepisał fluoksetynę, której nigdy nie brałem, ale nie zastosowałem się do tego zalecenia, rozum mówi mi, że to nie tędy droga. Dzięki za rady.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tańczący z lękami Pytałem jakiś czas temu lekarkę o fluo. Jej zdaniem to nie jest dobry preparat dla osób, które maja problemy z kontrolowaniem lęku.

Potas to bardzo istotny pierwiastek jeśli chodzi o przewodnictwo nerwowe. Kup Aspargin i bierz 3x dziennie zamiast tego Neomagu. On dostarczy Ci wystarczająco dużo potasu i magnezu. Możesz brać do tego kompleks witamin z grupy b. Magnez lepiej się przyswaja w takim towarzystwie. Zresztą te witaminki tez są pożądane. Jak będziesz zmieniał lek odpocznij sobie ze 2 tygodnie i obserwuj swoje ciało - co czujesz i jak se czujesz - czy te wszystkie objawy znikają całkowicie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

depas, a nie ma nadmiernego tycia i wypadania włosów po depakine. Podobno Tegretol wywołuje mniej skutków ubocznych. Ja mam obawy przed tyciem po lekach stąd moja awersja do stabilizatorów. Ale wiem, że na samej fluo się nie da bez czegoś co wycisza, uspokaja, tonizuje. Jako stabilizator lekarka zaproponowała mi Topamax, który ma nie wpływać na wagę, ale cały czas się waham przed zażyciem... ale wykupiłem, szkoda żeby się zmarnował, w końcu nirefundowany :lol: Czas wkroczyć w farmakologicznej karierze w nowy przedział lekó 8) A tak poważnie to widzę, że sporo osób na forum bierze antydepresant ze stabilizatorem i sobie chwali.

 

beladin, masz na myśli jakieś konkretne zaburzenie neurologiczne u Tańczący z lękami? Myślisz, że rozregulowanie gospodarki elektrolitowej, witaminowej mogłoby powodować aż takie objawy? Te lęki musiałyby się zacząć nagle, od jakiegoś uchwytnego punktu. Jeśli u Tańczący z lękami, występują odkąd pamięta to może raczej to kwestia psychiatryczna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×