Skocz do zawartości
Nerwica.com

WENLAFAKSYNA (Alventa, Exyven, Efectin ER, Efevelon SR, Faxigen XL, Faxolet ER, Lafactin, Oriven, Prefaxine, Symfaxin ER, Velaxin ER, Venlafaxine Aurovitas/ Bluefish XL, Venlectine)


Miss Worldwide

Rekomendowane odpowiedzi

I to miał być przykład tego optymizmu? :smile: Skandal tak zniechęcać do leków psychotropwych :D Wiem, wiem że utuczy dlatego chciałem xanax, a dostałem listek próbny Mirtoru i Trittico na wizycie. Że też ten Seronil nie ma domieszki aplrazolamu... najlepszy lek pod słońcem :lol::lol::lol:

Aaa właśnie, jak tam benzosy u Ciebie? Też od 20 miechów nie bierzesz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

doraznie tak ale rzadko:)) no tak alprazolam jest zajebisty i to ci musze przyznac. Kiedys w polaczeniu z paroksetyna powodowal u mnie euforie. Ale to bardzo zludne uczucie. Szybko mija i mozna sie przejechac na takiej euforii;p

 

-- 20 gru 2012, 20:37 --

 

swoja droga widze ze Tobie humor az wystrzelil na fluoksetynie;)) Ja tez mialem takie humorki na ssri od czasu do czasu. Tylko ze mnie dopadala bardziej taka glupawka ktorej towarzyszyla akatyzja i nieprzyjemna nerwowosc....no ale to po czesci wina mojego zidiowacialego charakteru...:DD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tez mi sie tak wydaje:D. Teraz jest za bardzo roztrzesiony wejsciem na fluo...( czytaj nerwowosc,akatyzja ) potem pewnie bedzie stabilniej ale z wieksza zamulka...w koncu serotonina rozleniwa. Swoja droga to ja osobiscie samej fluoksetyny nie moglbym brac. Ta akatyzja wykonczylaby mnie . Musialbym sie ratowac benzosami. Tak tez robilem z paroksetyna jak mialem wybitnie stresujacy dzien.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lubudubu, rzadko to pojęcie względne i wybitnie subiektywne. Ciekawe jakby tą "rzadkość" ocenił psychiatra ze szkoły antybenzosowej 8)

 

beladin, może przejdzie, może nie, trzeba korzystać z dziejącej się w teraźniejszości chwili, która za chwile będzie na nami :D Ty lepiej uzupełniaj systematycznie wątek o moklobemidzie, który chodzi mi po głowie. Podobno dobry, podobnie bezpieczny, podobno bezobjawowy - brak tycia, napięcia, akatyzji. Działający aktywizująco i przeciwlękowo. Czy faktycznie pozbawiony wad SSRI, prezentuje ich zalety?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wlasnie po citalopramie ( tutaj akurat moze i zly przyklad bo na nim nie bylem ani nerwowy ani spokojny..po prostu trupem przesypialem cale dnie) , paroksetynie, fevarinie nie bylem tak nerwowy jak to mialo miejsce na fluoksetynie. Straszne nerwy. Bez powodu podwkurwienie i jakas tlumiona zlosc plus przymus ruchu...;/

 

-- 20 gru 2012, 20:56 --

 

hehe nie no elfrid nie ma tak idealnego leku

 

a co do rzadkosci to 1 mg na 175 godzin .. to chyba rzadko;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

elfrid Wygłupiam się :) Moim zdaniem działanie na nastrój to podstawa. Jak na razie tylko sertralina zadziałała u mnie w tym zakresie jak trzeba. Czułe się bardzo bardzo dobrze pod tym względem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lubudubu, ale to podkurwienie i tłumiona złość występowały cały czas - czyt. też po miesiącu brania? Mnie też ludzie wkurwiają na fluo, ale lepsze to od senności lub zmulenia przy paro.

 

beladin, to czemu wziąłeś rozwód z setraliną? niektórzy wytrawni pacjenci twierdzą, że nic tak dobrze nie leczy jak politerapia czyli drugi lek na uboki pierwszego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i te zmulenie na paro i wkurw po fluo sa do bani. A najsilniej wystepowalo to w 1 miesiacu. Potem niestety tez tylko troche slabiej...bylem bardziej zmulony(ale nie jak po paro) ....zmulony i wkurwiony. Schemat zawsze ten sam...

 

no i fakt irytacja ludzmi po ssri to u mnie norma. ;/;/

 

-- 21 gru 2012, 08:08 --

 

czyli wychodzi na to ze na fluo tez masz uboki w postacji nerowowosci/napiecia/akatyzjii/latwiejsego irytowania sie ale jednak lek daje Ci wiecej niz zabiera skoro jestes go w stanie brac...;;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

elfridBo miałem zaburzenia rytmu serca, które odczuwałem bardzo intensywnie ..no i spękałem. Nie jestem pewien na 100% czy sertralina była temu winna. Kardiolog powiedział, że jego zdaniem mam zaburzenia gospodarki elektrolitowej a lek nie ma tu nic do rzeczy ..ale ja oczywiście musiałem być mądrzejszy :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lubudubu, tak mam uboki po fluo dlatego marudziłem psychiatrze. Po paro nie miałem uboków, ale ona nie działa. To już dla mnie czysta matematyka - na fluo pomimo wkurwu i napięcia wywiązuje się z tzw. życia (praca, studia) z czego bez fluo jest mi trudno, więc jakby nie mam wyjścia. Ale cały czas jestem za dołożeniem czegoś do fluo, co złagodzi napięcie, stres.Mirta i mianseryna odpadają z powodu tycia, Depakina, którą przez 8 lat proponowało mi z własnej woli trzech lekarzy, też raczej jest nie do przyjęcia, bo również zwiększa masę ciała. Coraz poważniej myślę o stabilizatorach.

 

beladin, akurat sertralina jako jedyny SSRI jest zalecana u osób po zawale i z zaburzeniami pracy serca, więc to raczej nie ona. Jak moklo nie wypali, może do niej po prostu wróć - przy okazji sprawdzisz, czy sercowe sprawy się znowu pojawią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Ta wiedza wtedy mi się nie przydała :| To było bardzo cielesne odczucie. Nawet nie chcę myśleć o żadnych powrotach. To trwa a ja chcę sie czuć dobrze JUŻ! :) Moklo ma wypalić i kropka. Jak nie to niech daje wenlę ..ona na wszystkich działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

beladin, ja na sertralinie miałem dodatkowe skurcze serca, gł. po bieganiu, pozniej przyszła wenla i dolozylem magnez...i przeszlo. Nie wiem, co bardziej pomoglo- może jedno i drugie...teraz na sercie nie mam dod. skurczy ale biore magnez i troche noradrenaliny mam w mirtazapinie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

iiiihaaaaaa!! Wenla jest następna :D

 

Tanczący Do 100mg nic nie czułem. W zasadzie to po zmianie na 200mg poczułęm te dziwne skutki ..no i zbiegło się to z moją wizyta na stole operacyjnym gdzie dostałem m.in. pseudoefedrynę w kanał :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powrót do wenli mnie jednak korci,tylko boje się,ze znowu "wkreci" mi się ta obojętność i nie daj Boże przewlekle zmęczenie i zawale studia.Wenla działała super na lęk i depre tylko to przewlekle zmeczenie.Po fluo coraz wieksza bezsenność :( Eh..pojeb... to życie

Może 75 wenli nie działało,by,nasennie ani nie powodowało tej obojętności,takie trochę nijakosci.Sama nie wiem??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kalebx3, mi lekarz kazał brać takie o to Combo fluo 20+edro 2 tabl+wenla 75,,ale się przesraszylam ZS i nie brałam.

 

-- 22 gru 2012, 13:14 --

 

Kalebx3, może masz i racje,ale nie wiem,czy będę mogła tak brać takie Combo,czy mi się lęk nie załączy. elfrid, Sama nie wiem nie chce zawalić studiów

:( Zaczynam mieć dość ciągłego wkurw... i zaparć po Edronaxie.Ciagla bezsenność,nawet lerivon juz nie pomaga.Zaczynam brać neuroleptyki na sen,a po nich i tak skupić się nie mogę na nauce :(

 

-- 22 gru 2012, 13:21 --

 

Lekarz proponował też taki zestaw Edronax+Wenla 75,ale po tym dretwieja mi nogi,serducho wali,jakbym miała dostać jakiegoś zawału,czy udaru.Nie wiem czy te objawy wynikały z leku,czy faktycznie coś się z serduchem działo :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×