Forum Psychologiczne

Nerwica Depresja Psychologia

depresja, nerwica, forum psychologiczne

Strefa czasowa: UTC + 1 |  

Temat: MIANSERYNA (Lerivon,Deprexolet,Mianserin,Miansec,Norserin)

Wiadomości w tym temacie: 2514

Strona 101 z 180  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 98, 99, 100, 101, 102, 103, 104 ... 180  Następna strona

Czy mianseryna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?
Tak 60%  60%  [ 46 ]
Nie 26%  26%  [ 20 ]
Zaszkodziła 14%  14%  [ 11 ]
Liczba głosów : 77
Reklama

Autor

MIANSERYNA (Lerivon,Deprexolet,Mianserin,Miansec,Norserin)

Post 21 lis 2012, 09:51 

Od: 21 lis 2012, 00:22
Mianserin/Tolvin byl niestety najwieksza porazka w mojej historii. Po zazyciu zaleconej przez lekarza dawki wieczorem spalem jak po jakims leku narkotycznym nawet do 11:00 w poludnie.

______
Parce que je ne veux plus jamais être sans Toi.

Post Dzisiaj 

Od: 13 Lip 2005, 01:45
Miejscowość: internet
  • Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy

Post 21 lis 2012, 20:30 

Od: 09 maja 2009, 11:28
Normalne. Ale ta senność bardzo szybko mija. Ludzie biorą po 60-90mg mianseryny.

Post 22 lis 2012, 12:06 

Od: 12 paź 2012, 21:21
elfrid napisał(a):
Może lepiej spróbować lamotryginy jako stabilizatora. Chociaż ona podobno nie chroni przed manią tak dobrze jak lit czy dupakina. Albo zmniejszyć lit - badasz stężenie we krwi?
Kiedyś brałem fluo 20mg i mianserynę 60mg i ta dawka mnie aktywizowała a jednocześnie tłumiła lęki, przymulenie po Lerivonie przeszło po tygodniu (jednaktycie zmusiło mnie do odstawienia mianseryny). Ale ja nie brałem żadnego stabilizatora. Ty już chyba znasz działanie litu na siebie, więc pewnie wiesz lepiej czy to jego sprawka, czy uporczywej, tym razem, depresji. Ale ja uważam, że nie warto tracić życia na bycie zglebowanym przez leki... w myśl zasady utrzymajmy pacjenta w subdepresji byleby tyle nie wpadł w manie.
A pisałaś, że ten stan utrzymuje się już długo.

Probowalam rok temu lamotrigine, niestety pojawila sie wysypka. Dzialania antydepresyjnego litu nie czuje, a poniewaz powoduje on u mnie tycie i to upierdliwe badanie krwi - mam dosyc, wroce do depakiny niedlugo. Masz racje z tym zglebowaniem, lekarze chca miec swiety spokoj...

Post 22 lis 2012, 14:05 

Od: 23 sty 2010, 13:05
contradiction7, nie mianseryna nie usprawnia procesów myslowych,powiedziałabym ,ze je upośledza,przynajmniej u mnie tak było
I ten wilczy apetyt/głód po prostu masakra!
Po mianserynie spało mi się dobrze i nie uzależnia,musiałam odstawić ze względu na przyrost wagi :(
Wole zolpic doraźnie.

______
"Krwawię cicho żyjąc,
żyję cicho krwawiąc"

Post 22 lis 2012, 19:19 

contradiction7 napisał(a):
Probowalam rok temu lamotrigine, niestety pojawila sie wysypka. Dzialania antydepresyjnego litu nie czuje, a poniewaz powoduje on u mnie tycie i to upierdliwe badanie krwi - mam dosyc, wroce do depakiny niedlugo. Masz racje z tym zglebowaniem, lekarze chca miec swiety spokoj...

A lekarz nie proponował odstawienia stabilizatora, albo zmniejszenia dawki do minimum? Normotymiki hamują działanie antydepresantów. Podobno Topamax, lek przeciwpadaczkowy, jako stabilizator of-label, może być pomocny i nie powoduje przyrostu wagi, a wręcz jej spadek.
Trzeba znaleźć lekarza, który pyta też o skutki uboczne leków, dba o komfort życia pacjenta, a nie jedynie podręcznikowo do rozpoznania przepisuje podręcznikowe leki w podręcznikowych dawkach, bez indywidualnego dopasowania.

Post 29 lis 2012, 11:13 

Od: 23 sie 2012, 23:40
Działa ten lek przeciwlękowo czy niema co się łudzić ?

______
https://www.youtube.com/watch?v=hYpxnEIu1aY

Post 30 lis 2012, 16:11 

Od: 05 lis 2010, 16:46
raczej na sen.

______
"Nastał nowy dzień, dziś swe życie zmień....."

Post 16 gru 2012, 11:54 

Od: 14 lip 2012, 13:55
Spotkałem się gdzieś z opinią, że mianseryna usypia mocniej w niskich dawkach rzędu 10mg, natomiast nie tak bardzo przy 60mg-90mg. Czy ktoś z Was może takie działanie potwierdzić?
Podobnie ma rzekomo być z mirtazapiną, 15mg glebuje silniej niż 45mg..?

______
paroksetyna 40mg
mianseryna 60mg
amisulpryd 200mg

RIP Robin Williams (1951-2014)

Post 16 gru 2012, 16:28 

Od: 14 lip 2012, 13:55
Ok, dzięki za info. Zastanawiam się czy nie spróbować mianseryny nasennie, dawno temu przepisali mi ją jako antydepresant, ale nie byłem w stanie tego brać - 30mg ścinało mnie z nóg na kilkanaście godzin. Ale to było ponad 10 lat temu, mój system wiele już przerobił w tym czasie i może tym razem to ma sens, pomyślimy-zobaczymy.

______
paroksetyna 40mg
mianseryna 60mg
amisulpryd 200mg

RIP Robin Williams (1951-2014)

Post 16 gru 2012, 20:30 

Od: 01 wrz 2012, 14:08
Też to przerabiałem mała dawka usypiała i odstawiłem, bo mogłem spac nawet na siedzaco. Myslalem ze to od Sertagenu tak mnie scina bo biore 150mg a Mianseryny 20mg. Musze z lekarka o tym pogadac bo nic mi nie wyjasnila.

Post 17 gru 2012, 19:17 

rps, teoretycznie tak. Max dawka mirty to 45mg a mianseryny 90 mg. Ale leki nie działają identycznie, więc może się okazać, że na mircie będziesz się czuł inaczej niż na mianserynie.

Post 04 sty 2013, 20:50 

Od: 02 sty 2013, 19:50
jakaś marna ta mianseryna. biorę od trzech tygodni 10-20 mg, dzisiaj lekarz zwiększył do 30-40 mg. na sen jest dobra, ale czasem i tak budziłam się koło trzeciej, jak zawsze kiedyś. no i zero działania przeciwlękowego. jedynie w sylwestra, siedząc sama w domu wzięłam 50 mg naraz, to wtedy natychmiast humor mi się poprawił, ale jestem stara ćpunka i lekomanka, więc pewnie to autosugestia.
no i osobiście uważam, że przepisanie komuś z zaburzeniami odżywiania mianseryny za świństwo... nawet jeśli pacjentka (np. ja), ma sporą niedowagę po silnym epizodzie depresyjnym, to zwiększenie łaknienia = napady = jeszcze bardziej restrykcyjna dieta. a miałam z tym walczyć...

a i jeszcze to takie głupie uczucie przy kładzeniu się spać "nie będę mogła zasnąć, na pewno nie zasnę", a przy budzeniu się w nocy "już na pewno do rana nie będę spać".
ale no ogromny plus - PIĘKNE SNY!!!

Post 07 sty 2013, 13:13 

Od: 03 paź 2012, 13:00
Czy jeśli mirtazapina nie działa już na mnie nasennie to jest sens spróbować mianseryny na sen? Teraz biorę kwetiapinę, która też już nie działa. Nie wiem co robić. Moja psychiatra nie ma już na mnie pomysłu.

______
"Śmiejcie się nie czekając, aż będziecie szczęśliwi, inaczej bowiem umrzecie, nie roześmiawszy się ani razu."

Post 07 sty 2013, 20:34 

Od: 01 wrz 2012, 14:08
spróbuj mianseryny na mnie działa dobrze na sen ale małe dawki 30- 40mg po większych dawkach non stop chce się jeść, a hydroxyzyny próbowałaś? też dobrze usypia

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ 2514 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 98, 99, 100, 101, 102, 103, 104 ... 180  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 |